Yeni DODGE Challenger STR Demon | Sonsuz Teknoloji

Yeni DODGE Challenger STR Demon

DODGE Challenger STR Demon

Yeni nesil üretimi yapılan DODGE Challenger STR Demon, 400 metre mesafeyi, 9,65 saniye süre içerisinde kat edebilen bir araç modelidir. Yeni nesil hız performansı yüksek kategoride yer alan araç modelleri içerisinde en teknolojik özelliklere sahip olan türdür. Araç süper şarjlı, özel üretim V-8 motoruna sahiptir. Bu motor teknolojisi aracın en hızlı ve en güvenli yol tutuşu seviyesi ile kalkış yapmasına olanak sağlar.

DODGE Challenger STR Demon Teknolojisi

DODGE Challenger STR Demon teknolojisi hakkında özellik bilgileri şu şekilde sıralanır:

  • Aracın teknolojik yapısı sayesinde, ilk kalkış anında araç hareket ettirilmeden, motorun 2.350 devre yükseltilebilmesi sağlanır.
  • Aracın ön tekerlek yapısı, 1 metre yükseklik seviyesine kadar yükseltilebilmektedir. Bu özellik araç teknolojileri için bir ilkin gerçekleştirilmesi anlamına gelmektedir.
  • Aracın teknolojik aktarım kontrol modülü sayesinde, yarış yakıtlarının araçta kullanılması sağlanıp, araç yüksek hız seviyelerine çıkartılır.
  • 30 cm genişlikte tasarlanan aracın özel lastikleri, yol tutuşunda daha önce deneyimi yapılmayan bir kalite özelliğinin deneyim edilmesine fırsat sağlıyor.

DODGE Challenger STR Demon Kalkış Özelliği

DODGE Challenger STR Demon kalkış özelliği açısından yüksek performans sağlayan Porsche 911 GT3 gibi bir modeli, arkasında bırakarak, araç piyasasına dahil oluyor. Aracın 0 km’den 100 km hıza ulaşması açısından diğer araç modelleri ile karşılaştırılması yapılırken, aktarılan bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Porsche 911 GT3 araç modeli, 0 km hızdan, 100 km hıza 3,2 saniye içerisinde ulaşır.
  • Ford Transit Connect araç modeli 0 km hızdan, 100 km hıza 10,3 saniyede ulaşır.
  • DODGE Challenger STR Demon modeli ise 0 km’den, 100 km hıza 2,3 saniye içerisinde ulaşmaktadır.

Bu teknolojik yapı sayesinde, geleceğe yönelik araç modellerinin motor tasarımları ve performans özellikleri hakkında, yüksek teknolojik ayrıntılara sahip araç modelleri olacakları tahmini ileri sürülür.

Bir yorum bırakınız...

*