Dropbox Password Nedir ve Dropbox Password Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Dropbox Password Nedir ve Dropbox Password Nasıl Kullanılır?

dropbox

Dropbox Password hakkında bilgilere geçmeden önce sizler için Dropbox nedir sorusuna cevap verelim. Böylelikle Dropbox Password’ü anlatırken daha rahat anlayabilirsiniz. İnternet üzerinde sıkça Dropbox ya da Google drive nedir soruları ile çok karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu yazımızda Dropbox ve yeni duyurulan özelliği olan Dropbox Password ile ilgili tüm sorulara cevap vereceğiz.

Dropbox Nedir?

dropbox mobil

Gelişen internet teknolojileri bizlere hayatımızı kolaylaştıracak birçok yenilik getirdi. Dropbox’da bu yenilikler arasında oldukça popüler ve kullanışlı bir uygulama. Dropbox, bir bulut depolama sistemidir. Dosyalarınız ve belgeleriniz gibi bilgisayarınızda bulunan ve ihtiyacınız olabilecek tüm dosyaları bu uygulamaya internetiniz ile depolamaya başlayabilirsiniz.

Depoladığınız bu dosyalara internetinizin olduğu her yerden ulaşabilmeniz mümkün. Windows, Linux, MacOS gibi işletim sistemlerinin yanı sıra IOS, Android ve Blackberry telefon işletim sistemine sahip tüm cihazlar ile Dropbox’a giriş yapabilirsiniz. Ücretsiz sürümünde 2 GB kullanma alanı veren Dropbox ücretli sürümleri ile bu depolama alanı arttırılabilir.

Dropbox hesabı nasıl açılır diye düşünüyorsanız arama motorunuza Dropbox yazarak gelen site üzerinden mail adresiniz ile ücretsiz bir hesap açmanız mümkün.

Dropbox Güvenli Mi?

dropbox güvenlik

Dropbox nedir sorusundan sonra peki ya Dropbox güvenli mi sorusu aklınıza gelebilir. Dropbox içerisindeki belgelerinize şifreleme işlemi yaparak güvenliğinizi iyice arttırabilirsiniz. Şu ana kadar Dropbox üzerinde herhangi bir belge çalınma işlemi basına yansımadı. Belgelerinize tek şifre ile ulaşabilmeniz mümkün bu yüzden şifrenizi unutmamanızda ya da size ait olmayan bir cihazda hesabınızı açık unutmamanız gerekir.

Kendi güvenlik önlemlerinizi aldığınız zaman belgelerinizi gayet güvende tutabilirsiniz. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan uygulama oldukça sevilen ve güvenilen uygulamalar arasındadır.

Dropbox Password Nedir?

passwordDropbox uygulaması ile aklımızda soru işareti kalmadıysa artık yeni uygulamamız olan Dropbox Password

uygulamasına geçebiliriz. Dropbox geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bu uygulamayı duyurdu. Password uygulaması Dropbox kullanıcılarına yeni ve çok kullanışlı özellikler sunarak kendini diğer uygulamalar arasında bir adım öne atıyor resmen. Bu uygulamanın kısa sürede oldukça popüler olması bekleniyor.

Dropbox Password ile kullandığınız uygulama ve web sitelerine tek bir tıklama ile oturum açabilmenizi sağlayabilirsiniz. Dropbox password kendi veri tabanına sizin izninizle kayıt edilen uygulama ve web sayfası şifrelerini kullanarak uygulama ve Web sitelerine hızlı giriş yapmanızı sağlar.

Dropbox Password Nasıl Kurulur?

Öncelikle Dropbox Password hesabı açmanız için Dropbox kullanan bir kişiden davet almanız gerekmektedir. Bu daveti aldıktan sonra Password kurulumu oldukça basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Dropbox Password şimdilik beta sürecinde olduğunu unutmayın. Henüz geliştirilen bir uygulama.

Getirdiği yenilikler ise genellikle hesabınızı koruma amaçlı. Dropbox güvenli mi sorusuna Dropbox Password ile daha farklı bakmak gerekir. Çünkü artık bu uygulama tarayıcıdan şifreyi içe aktarma ve 2 faktörlü kimlik doğrulama özellikleri getirmektedir.

Dropbox nedir ve Dropbox Password nedir gibi sorulara böylelikle cevap vermiş oluyoruz. Eğer sizde iş yerinize ya da başka yerlere günlük çanta dolusu evrak taşımaktan bıktıysanız Dropbox tam size göre bir uygulama olduğunu unutmayın.

Bir yorum bırakınız...

*