İnstagram Guides Nedir? Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

İnstagram Guides Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram guide nedir

İnstagram güncel dünyanın hızına ayak uydurmak ve kullanıcılarının memnuniyeti kazanmak adına yeni özelliğini duyurdu: İnstagram Guides! Sosyal medya günümüz kullanıcıları arasında sıklıkla kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Kişiler çeşitli faaliyetlerini göstermek hatta para kazanmak adına sıklıkla burada bulunuyor.

Bugün uygulamayı üreten firma tarafından duyurulan özellik merakla bekleniyordu. Daha öncesinden yeni güncellemenin geleceğine dair bilgiler sunan İnstagram, sonunda beklenen adımı attı. 18 Kasım itibari ile dünya genelinde güncellemeyi yapmış bireyler bu sekme ile karşılaşarak özelliği kullanmaya başlayacaktır. Kişiler yeni çıkacak bu özellik hakkında ise farklı bilgiler edinme peşindedir.

İnstagram Guides Nedir?

instagram guide

Tanıtımı yapılan ve hayata geçen İnstagram Guides özelliği temel anlamıyla uygulama üzerinde yeni bir mağaza bölümü açmış gibi yer almaktadır. Kişiler ilgi ve ihtiyaç duydukları konu alanlarına ait kategorileri takip edebileceği yüzlerce gönderiye kısa sürede ulaşıyor. Açık bir pazar alanına benzeyen bu durum e-ticaret konusunda da farklı bir olanak sunacağa benziyor.

Firma tarafından amaçlanan özellikler arasında özellikle Covid sürecinde bireylerin bilgilenmesi yer almaktadır. Kişilerin kısa süre içerisinde virüsten nasıl korunacağı, nasıl tedbirler alınabileceği gibi bilgilere kısa sürede erişmesi mümkündür. Bunun yanı sıra ilgi çeken değişik konu başlıkları hakkında da faydalanmak oldukça kolay olmaktadır. Firma tarafından organizasyon ve salgın süreci önemsenerek böyle bir adım atıldığı belirtiliyor.

İnstagram Guides Nasıl Kullanılır?

instagram guide nasıl kullanılır

İnstagram Guides özelliğinden faydalanabilmek için öncelikle uygulamanız üzerinde bir değişiklik yoksa güncellemeleri kontrol etmelisiniz. Mağazalara sırasıyla gelen güncelleme özelliği neticesinde kullanıcılar özelliğe erişebilir. Sonrasında bu özelliği kullanmak ise oldukça basit olmaktadır. Anasayfa görüntüsü değişen uygulamanın alt sekmeler bölümünden bu alana ulaşmak mümkündür.

Anasayfada yer alırken alt tarafta bulunan ikonlar arasında ortadaki “Guides” simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan yeni sayfada farklı kategori başlıklarına erişebilmek mümkündür. Seçeceğiniz kategorilerde yer alan bilgileri arkadaş ve takipleriniz ile de paylaşabiliyorsunuz. Yakın zamanda ‘Keşfet’ bölümünden de erişim sağlanacağı duyuruldu.

İnstagram Guides Özelliğinin Ticarete Etkisi Ne Olur?

instagram guide ticarete etkisi

E-ticaret için sosyal medya uygulamaları müthiş bir müşteri potansiyeli taşımaktadır. İnfluencer profilleri tarafından da bilinen birçok mağazaya müşteriler yoğunlaştırılır. Getirilen bu özellik sayesinde de ticaret konusunda atılımlar olması beklenen alanlar arasında yer alıyor. Çeşitli ürün tanıtımlarının kolaylıkla sağlanabileceği için e-ticaret alanında gelişimler daha kolay sağlanacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*