İnstagram Guides Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İnstagram Guides Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram guide nedir

İnstagram güncel dünyanın hızına ayak uydurmak ve kullanıcılarının memnuniyeti kazanmak adına yeni özelliğini duyurdu: İnstagram Guides! Sosyal medya günümüz kullanıcıları arasında sıklıkla kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Kişiler çeşitli faaliyetlerini göstermek hatta para kazanmak adına sıklıkla burada bulunuyor.

Bugün uygulamayı üreten firma tarafından duyurulan özellik merakla bekleniyordu. Daha öncesinden yeni güncellemenin geleceğine dair bilgiler sunan İnstagram, sonunda beklenen adımı attı. 18 Kasım itibari ile dünya genelinde güncellemeyi yapmış bireyler bu sekme ile karşılaşarak özelliği kullanmaya başlayacaktır. Kişiler yeni çıkacak bu özellik hakkında ise farklı bilgiler edinme peşindedir.

İnstagram Guides Nedir?

instagram guide

Tanıtımı yapılan ve hayata geçen İnstagram Guides özelliği temel anlamıyla uygulama üzerinde yeni bir mağaza bölümü açmış gibi yer almaktadır. Kişiler ilgi ve ihtiyaç duydukları konu alanlarına ait kategorileri takip edebileceği yüzlerce gönderiye kısa sürede ulaşıyor. Açık bir pazar alanına benzeyen bu durum e-ticaret konusunda da farklı bir olanak sunacağa benziyor.

Firma tarafından amaçlanan özellikler arasında özellikle Covid sürecinde bireylerin bilgilenmesi yer almaktadır. Kişilerin kısa süre içerisinde virüsten nasıl korunacağı, nasıl tedbirler alınabileceği gibi bilgilere kısa sürede erişmesi mümkündür. Bunun yanı sıra ilgi çeken değişik konu başlıkları hakkında da faydalanmak oldukça kolay olmaktadır. Firma tarafından organizasyon ve salgın süreci önemsenerek böyle bir adım atıldığı belirtiliyor.

İnstagram Guides Nasıl Kullanılır?

instagram guide nasıl kullanılır

İnstagram Guides özelliğinden faydalanabilmek için öncelikle uygulamanız üzerinde bir değişiklik yoksa güncellemeleri kontrol etmelisiniz. Mağazalara sırasıyla gelen güncelleme özelliği neticesinde kullanıcılar özelliğe erişebilir. Sonrasında bu özelliği kullanmak ise oldukça basit olmaktadır. Ana sayfa görüntüsü değişen uygulamanın alt sekmeler bölümünden bu alana ulaşmak mümkündür.

Anasayfada yer alırken alt tarafta bulunan ikonlar arasında ortadaki “Guides” simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan yeni sayfada farklı kategori başlıklarına erişebilmek mümkündür. Seçeceğiniz kategorilerde yer alan bilgileri arkadaş ve takipleriniz ile de paylaşabiliyorsunuz. Yakın zamanda ‘Keşfet’ bölümünden de erişim sağlanacağı duyuruldu.

İnstagram Guides Özelliğinin Ticarete Etkisi Ne Olur?

instagram guide ticarete etkisi

E-ticaret için sosyal medya uygulamaları müthiş bir müşteri potansiyeli taşımaktadır. İnfluencer profilleri tarafından da bilinen birçok mağazaya müşteriler yoğunlaştırılır. Getirilen bu özellik sayesinde de ticaret konusunda atılımlar olması beklenen alanlar arasında yer alıyor. Çeşitli ürün tanıtımlarının kolaylıkla sağlanabileceği için e-ticaret alanında gelişimler daha kolay sağlanacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*

hyper casual oyun

Hyper Casual Oyun Nedir? En Popüler Hyper Casual Oyunları Hangileridir?

Mobil oyunlar, kuşkusuz günlük yaşantımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Birçok insan ...
Twitter Moments Nedir

Twitter Anlar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulaması yeni güncellemesi ile Twitter Anlar ...
smf

SMF Nedir Nasıl Kurulur?

Teknoloji ile web sitesi de çok önemli bir hal alıyor ayrıca SMF ...
Elektronik (Dijital) Görüntü Sabitleyici Nedir

Elektronik (Dijital) Görüntü Sabitleyici Nedir?

Elektronik görüntü sabitleyici nedir? Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kameralar konusunda da gelişmeler ...
mobil imza

Mobil İmza Nedir Nasıl Kullanılır?

İnternet ortamında insanlar parmak izlerini kullanarak imza verebilirler. Mobil imza olan bu ...
ZTE Watch Live

Fiyatıyla Dikkat Çeken Yeni Akıllı Saat ZTE Watch Live Tanıtıldı!

Çin merkezli teknoloji şirketi ZTE, yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Önceki günlerde ...
sip nedir

SIP (Oturum Açma Protokolü) Nedir?

SIP ya da diğer adıyla Oturum Açma Protokolü; Session Initiation Protocol kelimelerinin ...
awesome screenshot

Chrome Ekran Görüntüsü Alma Awesome Screenshot & Screen Recorder Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarda ve tarayıcılarda ekran görüntüsü alma için birçok eklenti ve uygulama mevcuttur ...