En İyi Netflix Dizileri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

En İyi Netflix Dizileri

neflix

Netflix, çok çeşitli ödüllü dizileri, filmleri, belgeselleri ve daha fazlasını müşterilerine İnternet üzerinden izlemesini sağlayan bir yayın hizmetidir. Netflix’de bir çok güzel dizi  vardır. Bunlardan en çok izlenenleri sizin için toparladık.

Black Mirror

black-mirror

Tür : Drama Dizileri, Gerilim Dizileri, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler

Başroller: Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson

IMDb puanı 8,9

Black Mirror  Netflix’te yayınlanmadan önce British Channel 4 kanalında 4 Aralık 2011’de yayınlanmaya başladı ve 3 bölümde sona erdi. Bilim kurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor. Hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiğidir. Bölümleri sinema metrajı uzunluğundadır. Her sezon 5-6 bölümü geçmez.

Netflix Linki: Black Mirror

Narcos

NARCOS

Tür: Suç Temalı, Aksiyon ve Macera, Drama, Suç Drama, Gerilim

Başroller: Wagner Moura, Pedro Pascal, Boyd Holbrook

IMDb puanı 8,9

Pablo Escobar’ın gerçek hayatını anlatan bir dizidir. Narcos, Escobar’ın Kolombiya’nın Medellin ilçesinden yola çıkarak tüm zamanların en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin ardındaki zenginlik ve güce ulaşmasını sağlıyor. Bu gangster dizisinde, Kolombiya’nın şiddet dolu ve güçlü uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayesini izleyeceksiniz.

Netflix Linki: Narcos

The Crown

the crown

Tür: Drama, Dönem Dizileri

Başroller: Claire Foy, John Lithgow, Matt Smith

IMDb puanı 8,7

The Crown, İngiltere’nin hâkim hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’i, hayatının farklı dönemlerinde, 1947’de Edinburgh Prensi Philip’e evlenerek başlar. Dizinin kabulü, göstergenin oyunculuk, üretim değeri, tarihsel doğruluk gibi neredeyse her yönüyle geniş ölçüde övgüyle karşılandı.

Kraliçe II. Elizabeth karakterini Claire Foy’un canlandıracağı drama dizisinde savaş sonrası İngiltere’nin kaderini belirleyen başbakanlarının yaşadıkları konu ediliyor. The Crown, dünyanın en ünlü iki adresi olan Buckingham Sarayı ve 10 Downing Street’in içinde yaşanan entrikaları, aşkları ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olayların perde arkasını anlatıyor.

Netflix Linki: The Crown

Dark

dark

 

Tür: Suç Temalı , Drama, Gerilim, Bilim Kurgu ve Fantastik

Başroller: Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebe

IMDb puanı 8,7

Küçük bir kasabadan gelen çocukları kaçırmak, doğaüstü olaylar, gizemli laboratuvarlar Winden kasabası, sonsuz bulutların gölgesinde yaşar. Kayıp bir çocuk. Bir yanıt bulmak için ümitsizce çabalayıp duran dört aile. Ve bu aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar ile gerçekler. Küçük kasabanın kaderi değişir ve gerçek yüzü ortaya çıkar. Dizi, Almanca dilindedir.

Netflix Linki: Dark

Daredevil

dare devil

 

Tür: Suç Temalı, Aksiyon ve Macera, Çizgi Roman ve Süper Kahraman

Başroller: Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson

IMDb puanı 8,7

New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçen hikayede, Matt Murdock çocukluk yıllarında radyoaktif bir kaza geçirerek görme duyusunu kaybeder ama hala etrafındaki şeylerin şeklini ve yerini tespit edebiliyordur. Oğlunun başına gelenlerden kendini suçlayan eski boksör babası ise işinden ayrılır ve kendini boksa verir. Bu arada bir dövüş sırasında mafya tarafından öldürülür. Babasının intikamını almak isteyen Matt Murdock/Daredevil gündüzleri avukat olarak adaletle savaşırken geceleri ise Daredevil olarak Hell’s Kitchen’da suçlularla savaşır.

Netflix Linki: Daredevil

Lost in Space

lost in space

 

Tür: Aksiyon ve Macera, Drama, Bilim Kurgu ve Fantastik

Başroller: Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins

IMDb puanı 7,3

1960’ların klasik bilimkurgu dizisi Lost in Space’ın modern yorumu olan yapım günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor. Uzayda sömürgeleştirmenin başladığı dönemde Robinson ailesi daha iyi bir dünyada yaşamaya hak kazanır. Geçtikleri testler, aldıkları eğitimlerden sonra uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Fakat yolculuk sırasında beklenmedik olaylar gerçekleşir ve rotalarından saparlar. Bilmedikleri bir gezegene mecburi işin yapmak zorunda kalan Robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıktaki bu yerde hayatta kalmak için savaşır.

Netflix Linki: Lost in Space

Mindhunter

mindhunter

 

Tür:  Suç Temalı, Drama, Suç Drama, Gerilim

Başroller: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

IMDb puanı 8,6

FBI eski özel ajanı John E. Douglas’ın anılarını anlattığı “Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit” isimli kitabından uyarlanmıştır. 1979 yılında geçecek dizide, seri katillerin işlediği ve soruşturmaları devam eden davaları çözmeye çalışan FBI Davranış Bilimleri Birimi özel ajanları Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench’in (Holt McCallany) maceraları konu ediliyor.

Netflix Linki: Mindhunter

Ozark

ozark

Tür: Suç Temalı, Drama, Suç Drama, Gerilim

Başroller: Jason Bateman, Sofia Hublitz, Laura Linney

IMDb puanı 8,3

Başrolde yer alan Jason Bateman’ın yönetmenlik ve yapımcı olarak da katkıda bulunduğu Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir ailenin, aile babası Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasının ve işlerin sarpa sarmasının ardından, ailesini korumak adına eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki ergen çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatıyor. Byrde Ailesi için elbette bu kaçış bir son değil, maceralı bir hayatın başlangıcı olacaktır.

Netflix Linki: Ozark

Stranger Things

stranger things

Tür: Gençlik, Gerilim, Bilim Kurgu ve Fantastik

Başroller: Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard

IMDb puanı 8,9

Dizi, 1980’lerde Long Island’ta kaybolan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Çocuğun ailesi, arkadaşları, yerel polis neler olduğunu araştırırken, çok gizli hükümet deneyleri, korkutucu doğaüstü güçler, oldukça garip bir kız çocuğu ve gizemin içine sürüklenmesi üzerine bir dizi.

Netflix Linki: Stranger Things

La Casa de Papel

la casa de papel

Tür: Suç Temalı, Gerilim

Başroller: Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte

IMDb puanı 8,8

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler ve olaylar gelişir.

Netflix Linki: Las Casa De Papel

Netflix’te Türk Dizisi

The Protector

Çok yakında Netflix’de başrolünü Çağatay Ulusoy’un üstlendiği, Binnur Karaevli tarafından hayata geçirilen bir süper kahraman hikayesini anlatan 10 bölümlük bir Türk dizisi yayınlanacak. The Protector (Koruyucu) adlı dizinin Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen İstanbul’da geçen  bir kahramanlık hikayesini anlatacak. 2018 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

 

 

 

Bir yorum bırakınız...

*

veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...
dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...
bilgisayar yedekleme

Bilgisayar Yedekleme Yöntemleri

Bilgisayar, üzerinden işlediğimiz bilgileri saklayan ve istediğimizde geri veren cihazdır. Bilgisayar, tablet, ...
footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...