En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programı 2019 | Sonsuz Teknoloji

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programı 2019

video düzenleme programları 2019

İhtiyacınıza uygun yazılımı bulmak, ev kullanıcısı ya da bir girişimcinin temel ihtiyaçlarını karşılamasının önemli bir adımıdır. Video düzenleme sektöründeki rekabet arttıkça alternatifleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yeni başlayanlar için hangisinin en iyi seçim olduğunu merak ediyorsunuzdur. Windows PC kullanıcıları için 10 ücretsiz video düzenleme programı ile ilgili yazımız ilginizi çekecektir.

1- Açık Kaynak Kodlu Ücretsiz Video Düzenleme Programı: Blender

Uygulama Windows, Linux ve Mac platformlarında çalışan en iyi ücretsiz video düzenleme programlarından biridir. Temel olarak 3 boyutlu modelleme ihtiyacını karşılamak için hazırlandı. Uygulama video kesme ve ekleme gibi temel işlemleri gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Video maskeleme gibi daha karmaşık görevler için de kullanılabilecek olan uygulama hem acemilere hem de profesyonellere hitap ediyor. Program profesyonel video montaj programı olarak da tercih edilebilir.

Blender indir.

2- Lightworks

Bir diğer en iyi video düzenleme programlarından biri olan Lightwork Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerini destekliyor. Ücretsiz sürüm çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterlidir.

Sahip olduğu pek çok güçlü özelliğe sahip olsa da YouTube ve Vimeo için 4K video desteği yalnızca ücretli sürümde bulunuyor. Blender ile karşılaştırıldığında, Lightworks’ün birçok harika video dersi var. İhtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını görmek için ücretsiz ve ücretli sürüm için özellik karşılaştırmasını inceleyebilirsiniz.

Lightworks indir

3- Shutcut

Windows, Mac ve Linux için sürümleri bulunan Shotcut, Blender gibi, tamamen açık kaynak kodlu bir video düzenleme programdır. Bu, indirdikten sonra, ücretli bir yükseltme yapmanıza gerek kalmadan tüm özelliklere erişebileceğiniz anlamına geliyor.

Program, çok çeşitli video formatlarını destekler ve harika bir video eğitim koleksiyonuna sahiptir. Gerçekten harika özelliklere sahip uygulamanın arayüzünü bazı kullanıcılar biraz tuhaf bulabilir. Bunun nedeni yazılımın aslında Linux için tasarlanmış olmasıdır.

Shutcut İndir

4- VSDC Free Video Editor

Windows için en iyi video düzenleme programlarından bir diğeri de VSDC Free Video Editor programıdır. Ücretsiz sürümde renk düzeltme ve ses düzenleme gibi güçlü özelliklere sahip olan uygulama sadece Windows kullanıcılarına hitap ediyor.

Kesmek, birleştirmek, görsel ve işitsel efektler uygulamak, filtreleme ve görüntü düzeltmek, slayt gösterileri hazırlamak ve ses dosyaları ile çalışmak amacıyla kullanılabilir.

VSDC Free Video Editor İndir.

5- Machete Video Editor Lite

Machete Lite, listemizdeki en basit editörlerden biridir. Hızlı ve basit düzenleme görevleri için mükemmeldir. Ücretsiz sürümünde ses parçalarını kaldırma, AVI ve WMV desteği veren uygulamada ses düzenlemesi yapabilmek için satın almak gerekiyor.

Machete Lite indir.

6- Avidemux

Arayüz kullanımı çok basit olduğu için Avidemux yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz video düzenleme programlarından biridir. Bu program basit kesme, encoding ve filtreleme gibi temel görevleri gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

Video düzenlemede tamamen yeniyseniz, başlamak için iyi bir seçenektir.

Avidemux İndir

7- Profesyonel Bir Ücretsiz Video Düzenleme Programı: Hit Film Express

Hit Film Express bu listedeki en profesyonel video düzenleme programlarından biridir. Temel bir video düzenleyiciden beklediğiniz tüm özellikleri (ekleme, kırpma ve ses düzenleme) ve daha fazlasını içerir. Bazı kullanıcılar HitFilm’i biraz daha gelişmiş bulsa da kesinlikle listedeki en iyi ücretsiz video editörlerinden biridir.

Ücretsiz pakette 180’den fazla özel efekt ile gelen uygulama, gelişmiş kesme araçları, yeşil ekran efektleri ile çalışma, ses ve video filtreleri, çeşitli kompozisyon araçları, katmanlar ve maskeleme, 3 boyutlu video desteği ile tam teşekküllü bir seçenek olarak karşımıza dikiliyor.

Hit film Express İndir

8- DaVinci Resolve

DaVinci Resolve tartışmasız listedeki en gelişmiş video editörüdür. Birçok profesyonel video özelliğine sahip olmasına rağmen, arayüzleri sezgisel kalıyor. Video dilimleme ve düzeltme işleminin yanı sıra, ana ses ve rengi düzeltebilirsiniz.

Videonuza 2B ve 3B başlık eklemek için de kullanabilirsiniz. Başarılı bir video düzenleme programı arıyorsanız, DaVinci Resolve’ün pek çok zengin özelliği size yardımcı olacaktır. Uygulama özellikle gelişmiş trimming, multicam düzenleme, renk ve ses düzenlemeleri konusunda çok başarılı.

DaVinci Resolve İndir.

9- Açık Kaynak Kodlu Ücretsiz Video Düzenleme Programı: Openshot

Openshot tamamen açık kaynak kodlu ücretsiz bir video düzenleme programı. Sınırsız katmanlar ve ses karıştırma gibi özellikler barındırıyor. Bu ücretsiz editör, gelişmiş özellikler ve basit bir arayüz arasında akıllıca bir uyum kurmayı başarmış. Ayrıca, klipler arasında geçişler oluşturduğunuzda gerçek zamanlı ön izlemelere de imkân veriyor.

Öne çıkan özellikleri

  • Sınırsız parça / katmanlar
  • Gerçek zamanlı ön izlemeli video geçişlerini yeniden boyutlandırma, ölçeklendirme, kırpma, yakalama, döndürme ve kesme
  • Kompozisyon, görüntü bindirmeleri, filigranlar
  • Başlık şablonları, başlık oluşturma, alt yazılar 3 boyutlu animasyonlu başlıklar ve efektler
  • Gelişmiş zaman çizelgesi (sürükle ve bırak, kaydırma, kaydırma, yakınlaştırma ve yapışma dahil)

Openshot indir

10- VideoPad

VideoPad, multimedya video düzenleme dünyasında ilk adımlarınızı atmanız için en iyi video düzenleme araçlarından biridir. Basit ve kullanımı kolay olduğu için video kompozisyonlarıyla oynamaya başlayan herkes için mükemmeldir.

Profesyonel tarzda çok geniş bir arayüze sahip olan uygulama birkaç video efekti ve ayrıca 3 adet ekran geçişi içeriyor.

VideoPad İndir

Ücretsiz video düzenleme programı olarak beğeninize sunulan bu uygulamalar genel amaçlı, her amaca uygun olarak geliştirilmiştirler. Dolayısıyla kullanılmaları ve öğrenmeleri zaman alabilir ya da zor olabilir. Amacınıza yönelik, spesifik olarak geliştirilmiş video düzenleme programlarını tercih etmek isteyebilirsiniz.

Hit Film Express, DaVinci Resolve gibi zor efektlere sahip filmler yapmak için geliştirilmiş programları, filigran ekleme, kesme, birleştirme gibi basit amaçlar için kullanmak, (uygulamaların arayüz ve çalışma biçimlerinin karmaşıklığı nedeniyle) işinizi daha da zorlaştırabilir.

Bir yorum bırakınız...

*