G Suite Nedir ve Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

G Suite Nedir ve Ne İşe Yarar?

G-Suite

G Suite, bir işletmenin ihtiyacı olan  bir çok Google uygulamasını her bir kişi aboneliği ile tüm personelinin ortak paylaşım yapabileceği bulut sistemi ile çalışan Google hizmetidir. Daha detaylı olarak G Suite’in yapabileceği açıklanmıştır.

Paylaşım

Kurumsal Gmail, Elektronik tablolar, Dokümanlar, Sunumlar, Depolama ve Takvim gibi uygulamaları hiç bir kurulum yapmadan, cihazlardan ulaşmanıza ve kullanmanıza olanak verir. Hangoust ile paylaşımlar ve görüşmeler yapmanıza olanak sağlar. Hazırlamaya başladığınız bir dokümana istediğiniz zaman istediğiniz cihazdan kaldığınız yerden devam etmenize ve her dokümanı dilediğiniz kişiyle paylaşma olanağı sağlar.

Bu paylaşım özelliğinin sağladığı bir başka önemli avantaj da, aynı doküman üzerinde 50 kişi aynı anda çalışabilme olanağınızdır. Bu olanağı kullanırken, doküman üzerinde kimin ne yapmakta olduğunu da anlık olarak görebilirsiniz. Bir dokümanı, herhangi bir oturum açma gereksinimi duyulmadan, ilgili dokümanın bağlantısını bilen internetteki herkesin görebileceği şekilde de paylaşabilirsiniz. Bu seçenek, herhangi bir dokümanı web sitenizde de kolaylıkla yayınlamanıza olanak verir.

Dosyaları bulutta depolama

Tüm çalışmalarınızı bilgisayar, telefon veya tabletinizden güvenle erişebileceğiniz tek bir yerde tutar. E-posta eklerine ihtiyaç duymadan, diğer kullanıcıları hızlı şekilde dosya görüntülemeye, indirmeye ve dosya üzerinde ortak çalışma yapmaya davet eder. Dosya güncellemeleri otomatik olarak kaydedilir ve Google Drive’da depolanır. Böylece herkes dilediği zaman en güncel sürüme erişebilir.

Google Drive sayesinde, her kullanıcının 30 GB’lık bir depolama alanı olur.  Unlimited sürümde ise bu alan sınırsızdır. 30 GB alan size yetmediğinde, dilediğiniz zaman son derece uygun fiyatlarla ekstra alan satın alabilirsiniz.

Verilerinizin ve cihazlarınızın güvenliğini sağlanması

2 adımlı doğrulama ve tek oturum açma gibi güvenlik seçenekleriyle işletmenizin verilerini korur ve cihaz kaybı veya çalışan değişikliği gibi durumlar olması ihtimaline karşı verilerinizin güvenliğini sağlamak için mobil yönetimi uygulaması bulunur. E-posta iletilerini ve kayıtlı sohbetleri arşivleme ve bu verilerin ne süreyle saklanacağını belirleyebilirsiniz. Güvenlik ayarlarını, merkezi bir yönetim konsolundan kolayca yapılandırabilir ve yardım almak için telefon veya e-postayla Google destek ekibine 7/24 ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Çalışma

Her zaman internet bağlantısına sahip olamayabilirsiniz. Bağlantınız olmadığında da G Suite ürünlerinin tümünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler, cihazınız internete bağlanır bağlanmaz orjinal dokümanınıza güncellencektir. Bunun için sizin hiç bir işlem yapmanız gerekmez.

Bazı durumlarda, Offline olduğunuzda yaptığınız değişikliklerin, Online olduğunuzda dokümanın orjinaline işlenmesini istemeyebilirsiniz. Bu durumda da çevrim dışı çalışma ayarını değiştirerek, Offline da yaptığınız değişikliklerin ilgili cihazda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda unutulmaması gereken, yalnızca Offline çalışmanın etkinleştirildiği cihazdaki değişikliklerin ilgili cihazda kalacağı, eğer orjinal cihazdaki belgede siz başka bir cihazdan erişerek veya dokümanı paylaştığınız başka bir kişi değişiklik yaparsa, bu değişikliklerin dokümanın orjinaline geçirileceğini bilmelisiniz.

Kurumsal E-posta ve Gmail

Gmail’in kurumsal olarak kullanımı vardır. Gmail kurumsal teriminin esin kaynağı; kişisel amaçlı olarak kullanageldiğimiz Gmail altyapısının kurumsal e-postalarda da kullanılmasına imkan verilmiş olmasıdır.

Google, bireysel kullanıcıları tarafından çok beğenilen başarılı Gmail altyapısını, kurumsal e-postalarda da kullanılabilecek biçimde geliştirmiştir. Yani şu anda hem [email protected] şeklinde kullanmakta olduğunuz e-postanızı, hem kişisel deneyimlerinizden aşina olduğumuz Gmail altyapısını birlikte kullanacaksınız.

Google Gruplar

Google Gruplar sayesinde, şirket departman yapınıza ve çalışma koşullarınıza uygun gruplar tanımlayarak, iletişimi daha optimize bir hale getirebilirsiniz. Bir e-postayı bir kullanıcıya gönderebildiğiniz gibi, bir Gruba da gönderebilirsiniz. Aynı şekilde grup e-posta adresini müşterilerinizle paylaşıp, onların bu adrese e-posta göndermelerini de sağlayabilirsiniz.

Nasıl Kayıt Olunur?

G suite hesabı ücretli bir hizmettir. Mevcut gmail hesap ile kullanılmamaktadır. G suite kullanmak için ayrıca kayıt işlemi gerekir. İşletme ve okul gibi toplu grupların kullanması için tasarlanmıştır. G suite’e ulaşmak için tıklayınız. G Suite’in 14 günlük deneme sürümü mevcuttur. Basic, Business ve Enterprise olmak üzere 3 paketi mevcuttur. Fiyatlara ve paket içeriklerini görmek için tıklayınız. Kullanıcı başına aylık ücretlendirme yapılmıştır.

Bir yorum bırakınız...

*

General Mobile GM 20 Pro

General Mobile, GM 20 Pro ve GM 20’yi Tanıttı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

General Mobile, internet üzerinden yaptığı lansman ile  GM 20 ve GM 20 ...
mobil veri harcama

Telefonda İnternet’ten Müzik Dinlemek ve Video İzlemek Ne Kadar İnternet Verisi Yer?

İnsanların, İnternet’ten akıllı telefonlarla video izleme ve müzik dinleme oranı her geçen ...
Clickjacking

Clickjacking Saldırısı Nedir? Nasıl Önlem Alınır?

Clickjacking, bilgisayar korsanları tarafından sıklıkça kullanılan bir güvenlik açığıdır. HTTP Frame güvenlik ...
lol elo boost nedir

Lol Elo Boost Nedir Ne İşe Yarar?

LoL ELO Boost’u deneyerek LoL oyunun da daha profosyonel üst liglere ulaşabilirsiniz ...
tiktok

TikTok’un Android MAC Kullanıcı Verilerini Topladığı İddiası

TikTok‘un, Android işletim sistemi cihazlardan kullanıcıların izni olmadan bir boşluk bularak cihazların ...
Honor MagicBook 14 SE

Honor, Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Honor MagicBook 14 SE Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Huawei şirketinin alt markası olan ve son dönemlerde popülerliğini git gide arttıran ...
premium-pack

Photoshop İçin Efekt Programı-JixiPix Premium Pack

Herkesin merakla kullandığı ve yeni şeyler öğrendiği Photoshop programı için üretilmiş olan ...
hızlı şarj

Hızlı Şarj Zararlı Mı? Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlar da gelişiyor. Son ...