Google, Android 11 (Go Edition) Sürümünü Duyurdu | Sonsuz Teknoloji

Google, Android 11 (Go Edition) Sürümünü Duyurdu

android 11 go edition

Google, uygun fiyatlı düşük performanslı telefonların performansını arttırmak için Android 11 (Go Edition) ile önemli bir adım attı. Standart Android 11 kadar performans sergilemese de, düşük performanslı telefonlar için büyük değişiklikler vaat ediyor. Android 11 (Go sürümü) güncellemesi için en az 2 GB RAM olan her Android telefon alacak.

Android 11 (Go Edition) Özellikleri

Kullanıcıların fark edeceği en büyük değişiklik, uygulamaların başlatılma hızının artması olacak. Google, uygulamaların önceki Android 10 (Go Edition)’a göre yüzde 20 daha hızlı başlayacağını söylüyor. Bu, kullanıcıların telefonlarındaki uygulamalar arasında çok daha hızlı geçiş yapabilecekleri ve genel olarak daha keyifli bir deneyim oluşturabilecekleri anlamına geliyor.

android 11 go

Google ayrıca, tüm konuşmalarınızı cihazın bildirim bölümünde özel bir alanda gösteren bir nokta eklediğini de belirttti. Bu, tüm farklı mesajlaşma uygulamalarında insanlarla yaptığınız görüşmeleri takip etmeyi kolaylaştıracak. Bu özellik aynı zamanda Android 11’in tam sürümüne de geldi ve düşük performanslı telefonlarda bunu görmek güzel.

Android 11 (Go Edition), cihazınızdaki verilerin nasıl ve ne zaman paylaşılacağını kontrol etmeyi kolaylaştıran yeni gizlilik geliştirmeleri içerecek. Standart Android 11 gibi, Google da tek seferlik izinler ekliyor. Bu özellik, her zaman erişim izni vermek yerine, yalnızca bu durumda belirli sensörlere erişim izni vermenize olanak tanıyor. Google ayrıca, kullanılmayan uygulamaların artık verilerinize erişememesini sağlayacak otomatik sıfırlama özelliğini de ekledi. Güncellenen işletim sistemi ayrıca, daha büyük ekranlarda kullanımı kolaylaştıracaktır.

Android 11 (Go Edition) Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Google güncellemenin Ekim ayında geleceğini duyurdu. En az 2 GB RAM çalıştıran herhangi bir giriş seviyesi Android telefon, Android 11 (Go Edition) sürümünü kullanabilecek.

 1. Avatar
  DOĞUKAN BAYCAN
  18:04 12 Eylül 2020 18:04

  Anlaşılan güzel bir güncelleme daha geliyor bakalım ne zaman Tamamen bitecek ve inceleyebileceğiz. Heyecanla bekliyoruz.

  • Avatar
   muratizgi
   12:04 13 Eylül 2020 12:04

   gerçekten çok pahalı ürünler bu ülkede neden kimse her istediği şeyi alamıyor yurt dışında öylemi yok deil ama işte olmuyor öyle

 2. Avatar

  bu güncelleme hakkinda bilgim yoktu sayenizde onuda öğrendik teşekkürler.

 3. Avatar

  Uzun zamandır beklediğim bir güncellemeydi. Oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş.

 4. Avatar
  Muhammed Ali Akan
  19:41 12 Eylül 2020 19:41

  android 11 inşallah gereksiz özellikler kalkmıştır google her zaman iyisini yapar bu sitede gördüm sağ olun

 5. Avatar

  Androidi symbian 40 ve symbian 60 ardından jellybean serisi ile tanıdım. Şimdi gerçekten hızına yetişilmiyor. Merakla bekliyoruz.

 6. Avatar

  Neredeyse her ay sürüm çıkmaya başladı.. Xiaomi kullanıyorum bu nedenle şu android arayüzüne alışamadım o kadar sıkıcı ve sade geliyor ki. Android sürümleri gelişiyor gelişiyor ama bu sefer de bazı kısıtlamalar gelmeye başlıyor. Android 9 sürümü varken rahatlıkla rom yüklüyor siliyordum android 10’a geçtim ikametgah istemediği kaldı garip bir sistem olma yolunda ilerliyor 😀

 7. Avatar
  İbrahim
  19:35 13 Eylül 2020 19:35

  Huawei Mate 20 lite kullaniyorum. Bana daha gelmedi ama çok merak ediyorum bu güncellemeyi çünkü Google bu işi gerçekten çok iyi yapıyor.

 8. Avatar

  Windows phone ye ne oldu o da bı ara gelecek dediler ama ne oldu bilinmez ve android ve iPhone dışında başka program yok mudur

 9. Avatar

  Xiaomi redmi note 8 e bı gelemedi bu sürüm ya yeter gelsin artık sıkıldık bıktık bu durumdan erteledikce erteliyorlar

Bir yorum bırakınız...

*