Google Haritalar Popüler Yemekleri ve Fiyatları Gösterecek! | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Google Haritalar Popüler Yemekleri ve Fiyatları Gösterecek!

Google Haritalar Yeni Özelliği Sayesinde Popüler Yemekleri ve Fiyatlarını Gösterebilecek!

google maps

 

Google haritalar aldığı güncellemeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gizli harita özelliği sayesinde gidilen yeri hafızasına kaydetmeden ulaşımı sağlamıştı. Yeni gelen özellik sayesinde de özellikle dışarıda bir şeyler yemeyi sevenleri mutlu edecek özelliği bünyesine katıyor.

Google haritalar Google Lens sistemi ile birlikte çalışarak yeni bir özellik ortaya çıkarttı. Ortaya çıkan özellik menüleri okumaya ve popüler olan yemeklerin sıralanmasına olanak sağlıyor. Bu sayede o restorana gelen insanların hangi yemekleri sıklıkla tercih ettiği görünebiliyor.

Duygu Durum Değişikliğine Göre Yer Önermesinde Bulunuyordu

Dünya üzerine oldukça fazla kullanım alanına sahip olan Google Haritalar son zamanlarda oldukça farklı ve işlevsel özellikleri bünyesine katıyor. Son olarak eklediği özellik olan yerleri bul sayesinde isteklere göre ve duygu durum değişikliğine göre yerler önerebilmekteydi.

Özellikle yemek fotoğraflarını çekmeyi seven biriyseniz en çok yenilen ve en çok fotoğrafı çekilen yemekler özelliği sayesinde paylaşım yapacağınız yemeklerinizi daha özenli seçebileceksiniz. Kullanıcılar tarafından yüksek puan almış ve en çok fotoğrafı çekilmiş olan yemekleri Google sizler için derliyor ve beğenilerinize sunuyor.

Google yeni özelliklerini duyurmak adına “I/O” isimli etkinliğini her yıl gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl eklenen özellik Google Lens, aldığı güncellemeler sayesinde menüleri analiz edebiliyor analizleri sonucunda da menüyü okutan kişiye en çok tercih edilen yemeği işaretleyebiliyordu. Google haritalara entegre olan bu özellik, Google Lens uygulamasına ihtiyaç duymadan en çok tercih edilen yemeği işaretliyor işaretlemek ile de kalmıyor güncel olarak çekilmiş bir fotoğrafını kullanıcılara sunuyor.

Google Haritalar İşletmelere Müşteri Çekmek İçin Oldukça Önemli

Google haritalar, özellikle işletme sahiplerinin aktif olarak kullanması gereken bir sistem. Google haritalar kullanıcıları adrese yönlendirmek ile kalmıyor, içeriğinde bulunan görsel ekleme özelliği sayesinde de kullanıcıları daha mekâna götürmeden sevip sevmeyeceklerini öğreniyor. Eklenecek olan fotoğraflar ve alınacak yüksek yorumlar işletmeleri öne çıkartıyor ve daha fazla müşteri çekmesini sağlıyor.

google maps yemek

Durum öyle ki Google Haritalar, yüksek puan almış ve görsel açıdan düzgün olan işletmeleri yolculuk sırasında kullanıcılara bildirim olarak gösteriyor ve bu alanda durulabilir uyarısı veriyor. Yapılan ufak bir araştırma bu özelliğin aktif olduğu zamanlarda kullanıcıların işletmeye daha sık uğradığını gösteriyor.

Yemeklerini dışarıda yemeyi sevenler ekstra uygulamalar yüklüyor ya da eski yorumlardan yola çıkarak en iyi yemekleri sunan restoranları seçmeye çalışıyor. Ancak Google Haritalara gelecek olan yeni özellik sayesinde bu denli bir dert ortada olmayacak. Yeni özelliğin görünüşü bu şekilde olacak ve en çok tercih edilen yemekler sarı ile işaretlenmiş olacak;

google maps yemek tarifi

Bu Özellik Sayesinde Turist Avının Önüne Geçilecek

Özellik sadece sevilen yemekleri göstermek ile de kalmayacak. Güncel fiyatları da listeleyecek olan özellik sayesinde etik olmayan turist avlama durumunun da önüne geçilmiş olacak. Eklenen fiyatlar güncel kur üzerinden hesaplanarak turistlere sunulacak. Bu sayede ne kadar para vermeleri gerektiğini hesaplayabilecek ve ona göre restoranlarda haklarını arayabilecekler.

Bir yorum bırakınız...

*

ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...
City Maps 2Go

Çevrimdışı Harita Uygulaması City Maps 2Go Pro Offline Maps Özellikleri

Android cihazlar için üretilmiş en gelişmiş harita uygulamalarından olan City Maps 2Go ...
Google files

Google Files, Dosyaları Korumak İçin PİN Güvenliği Ekliyor

Google files, Android telefonlarda dosya yönetmek  ve telefonda boş alan açmakiçin kullanılan ...
pdfelement

Kolay PDF Düzenlemek İçin Wondershare PDFelement

Günümüzde en çok kullanılan belge formatlarından bir tanesi olan pdf için düzenleme ...
hevc h.265

Windows 10’da HEVC (H.265) Video Ücretsiz Nasıl Açılır?

Video  görüntü kalitesi standardı her geçen gün artmaktadır. Buna da bağlı olarak ...
marsa yolculuk

Temsili Mars Bileti Nasıl Alınır? Marsa İsim Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Mars bileti nasıl alınır? Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, geçtiğimiz günlerde ...