Google Haritalar Popüler Yemekleri ve Fiyatları Gösterecek! | Sonsuz Teknoloji Google Haritalar Popüler Yemekleri ve Fiyatları Gösterecek! | Sonsuz Teknoloji

Google Haritalar Popüler Yemekleri ve Fiyatları Gösterecek!

Google Haritalar Yeni Özelliği Sayesinde Popüler Yemekleri ve Fiyatlarını Gösterebilecek!

google maps

 

Google haritalar aldığı güncellemeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gizli harita özelliği sayesinde gidilen yeri hafızasına kaydetmeden ulaşımı sağlamıştı. Yeni gelen özellik sayesinde de özellikle dışarıda bir şeyler yemeyi sevenleri mutlu edecek özelliği bünyesine katıyor.

Google haritalar Google Lens sistemi ile birlikte çalışarak yeni bir özellik ortaya çıkarttı. Ortaya çıkan özellik menüleri okumaya ve popüler olan yemeklerin sıralanmasına olanak sağlıyor. Bu sayede o restorana gelen insanların hangi yemekleri sıklıkla tercih ettiği görünebiliyor.

Duygu Durum Değişikliğine Göre Yer Önermesinde Bulunuyordu

Dünya üzerine oldukça fazla kullanım alanına sahip olan Google Haritalar son zamanlarda oldukça farklı ve işlevsel özellikleri bünyesine katıyor. Son olarak eklediği özellik olan yerleri bul sayesinde isteklere göre ve duygu durum değişikliğine göre yerler önerebilmekteydi.

Özellikle yemek fotoğraflarını çekmeyi seven biriyseniz en çok yenilen ve en çok fotoğrafı çekilen yemekler özelliği sayesinde paylaşım yapacağınız yemeklerinizi daha özenli seçebileceksiniz. Kullanıcılar tarafından yüksek puan almış ve en çok fotoğrafı çekilmiş olan yemekleri Google sizler için derliyor ve beğenilerinize sunuyor.

Google yeni özelliklerini duyurmak adına “I/O” isimli etkinliğini her yıl gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl eklenen özellik Google Lens, aldığı güncellemeler sayesinde menüleri analiz edebiliyor analizleri sonucunda da menüyü okutan kişiye en çok tercih edilen yemeği işaretleyebiliyordu. Google haritalara entegre olan bu özellik, Google Lens uygulamasına ihtiyaç duymadan en çok tercih edilen yemeği işaretliyor işaretlemek ile de kalmıyor güncel olarak çekilmiş bir fotoğrafını kullanıcılara sunuyor.

Google Haritalar İşletmelere Müşteri Çekmek İçin Oldukça Önemli

Google haritalar, özellikle işletme sahiplerinin aktif olarak kullanması gereken bir sistem. Google haritalar kullanıcıları adrese yönlendirmek ile kalmıyor, içeriğinde bulunan görsel ekleme özelliği sayesinde de kullanıcıları daha mekâna götürmeden sevip sevmeyeceklerini öğreniyor. Eklenecek olan fotoğraflar ve alınacak yüksek yorumlar işletmeleri öne çıkartıyor ve daha fazla müşteri çekmesini sağlıyor.

google maps yemek

Durum öyle ki Google Haritalar, yüksek puan almış ve görsel açıdan düzgün olan işletmeleri yolculuk sırasında kullanıcılara bildirim olarak gösteriyor ve bu alanda durulabilir uyarısı veriyor. Yapılan ufak bir araştırma bu özelliğin aktif olduğu zamanlarda kullanıcıların işletmeye daha sık uğradığını gösteriyor.

Yemeklerini dışarıda yemeyi sevenler ekstra uygulamalar yüklüyor ya da eski yorumlardan yola çıkarak en iyi yemekleri sunan restoranları seçmeye çalışıyor. Ancak Google Haritalara gelecek olan yeni özellik sayesinde bu denli bir dert ortada olmayacak. Yeni özelliğin görünüşü bu şekilde olacak ve en çok tercih edilen yemekler sarı ile işaretlenmiş olacak;

google maps yemek tarifi

Bu Özellik Sayesinde Turist Avının Önüne Geçilecek

Özellik sadece sevilen yemekleri göstermek ile de kalmayacak. Güncel fiyatları da listeleyecek olan özellik sayesinde etik olmayan turist avlama durumunun da önüne geçilmiş olacak. Eklenen fiyatlar güncel kur üzerinden hesaplanarak turistlere sunulacak. Bu sayede ne kadar para vermeleri gerektiğini hesaplayabilecek ve ona göre restoranlarda haklarını arayabilecekler.

Bir yorum bırakınız...

*

Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...