Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar?

google keep

Google’ın bir çok hizmeti mevcuttur. Belki bunların bir çoğundan haberimiz dahi yok. Google’ın bu hizmetlerinden biri de Google Keep hizmetidir.Bu makalede sizlere “Google Keep Nedir? Özellikleri nelerdir Google Keep ne işe yarar?” bunlardan bahsedeceğiz.

Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar?

Basitçe açıklamak gerekirse Google Keep, Google Drive ile senkron olarak çalışan not defteri uygulamasıdır. Ayrıca bu uygulama not içerisinde fotoğrafları, sesli notları ve hatırlatma listelerini gibi çeşitli özellikleri de destekler. Hareket halindeyken veya dijital ortamda hızlı bir şekilde not alma ihtiyacı herkes tarfından benimsenmiştir. Android telefonunuzda, ihtiyacınıza göre masaüstü ortamda notlarınızı kaydetmek için ideal bir uygulamadır. Adresler, telefon numaraları, yapılacak listeleriniz, tatil planınız, borç defteriniz veya işinizle alakalı herhangi bir bilgiyi Google Drive ile senkronize olarak not alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bu uygulama, Google Apps hesaplarını da desteklemektedir. Bu demek oluyor ki kendi adınızla veya herhangi bir işletme hesabınızla bunu kullanabilirsiniz.

Google Keep Nedir?:Tasarım

Google Keep arayüzüne baktığımızda renkli ve kullanımın kolay olduğunu görebiliyoruz. Bu renkler aslında kişisel notlarınızı, iş notlarınızı veya ailenizle ilgili olan notları alırken kümelendirmeyi sağlayarak kolaylaştırmak için yapılmış bir özelliktir.

Bu uygulama’nın öğrenme yapısı açısından, kullanıcıya Android uygulaması, web arayüzü, chrome uygulaması, masaüstü uygulaması gibi birbirinden farklı ortamlarda notları alırken kolaylık sağlanması hedeflenmiştir. Sonuç olarak şu anda herhangi bir senkronize not alma uygulaması kullanmıyorsanız, android cihazınızdan, chrome tarayıcınızdan veya diğer platformlardan not almanız sizin için üretkenlik ve organizasyon aracı olabilir.

google keep özellikleri

Google Keep Nedir?:Özellikler

Google Keep’i Harika Bir Not Alma Uygulaması Yapan Özellikler

Google Keep siz farkında olmadan sesli notlar, resim notları ve metinler arasında düzenli kalmanıza yardım sağlayabilecek bir dizi özelliğe sahiptir.

Google Keep Fazlasyıla Hızlı

Bu uygulama, eski cihazlarınızda bile gerçekten hızlıdır. Uygulamayı Android 4.0.3 veya daha yeni bir cihazda kullanabilirsiniz. Ancak eski cihazlarınızda bile bu sürüm yüklüyse en ufak bir problem yaşamayacaksınız.

Hızlı not ekleme işlemini, uygulama arayüzünün üst kısmındaki metin kutusuna dokunarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir arkadaşınızın size verdiği telefon numarası veya adresi kalem kağıt olmadan hızlı bir şekilde not alabilirsiniz. Hızlı not alanının hemen altında ise metin notları, kontrol listeleri, sesli notlar ve resimler için de ayrı ayrı seçenekler bulunur. Farklı tipteki not seçenekleri arasında geçiş yapmanız gerekmeden bütün notlarınızı alabilirsiniz.

Sesli Not Özelliği

Google Keep uygulamasına sesli not eklemek için mikrofona dokunup konuşmanız yeterlidir. Konuşmayı bitirdiğinizde uygulama sizin için sesinizi yazılı bir metne çevirir. Ayrıca orijinal ses kaydınızı da not bölümüne ekler. Böylece hem kendinizi dinleyebilirsiniz hem de notunuzu okuyabilirsiniz.

Google Drive Senkronizasyonu İle Notlarınızı Yanınızda Taşıyın

Uygulama ile birlikte aldığınız bütün notlarınızı, kayıt altına aldığınız her şeyi saniyeler içerisinde Drive’da kullanılabilir duruma getirecektir.

Google Keep’in Ana Ekran Aracı

Keep’in mobil uygulamasında, telefonunuzun ana ekranına yerleştireceğiniz hızlı işlem aracı sayesinde uygulamayı açmaya gerek kalmadan notunuzu saniyeler içerisinde alabilirsiniz.

Google Keep Web Uygulaması Hızlı, Minimal ve İşlevseldir

Bilgisayar başında çalışanlar olarak çoğumuz telefonumuzu bir köşeye koyarız veya şarj ederiz. Bilgisayarda çalışanlar telefonuna erişim sağlaması gerekmez. Uygulama’nınweb arayüzü android uygulamasında olduğu gibi hızlı ve fonksiyonel tasarlanmıştır. Uygulamanın web arayüzüne giriş yaptığınızda tıpkı mobildeki gibi bütün işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

google keep ne işe yarar

Google Keep Nedir?:Nasıl Kullanılır?

Web arayüzü üzerinden erişimler için keep.google.com’dan giriş yapabilirsiniz. Notlarınızı, arayüz içinde yer alan not alın bölümünden hızlı başlık ekleyerek alabilirsiniz. Hemen yan tarafında liste oluşturma, çizimle not al ve resimli yeni not özelliklerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Android cihazınızda ise Google Play’den, Google Keep uygulamasını aratarak indirebilirsiniz. Web arayüzündeki bütün özellikleri mobil uygulamasında da kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...
instagram içerik ihlali

Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor!

İnstagram içerik hak talebi güncellemesi ile adını yine zirveye taşımayı başarmış durumda ...
android kablosuz şarj

Kablosuz Şarj Eden Android Telefonlar

Akıllı telefonlarda kablosuz şarj birkaç yıldır piyasada, ancak yeterince yaygın değil. Telefon ...
attrip

Attrib Komutu Nedir Nasıl Kullanılır?

Attrib komutu Windows’un ilk sürümlerinden itibaren kullanılıyor. Bu komut ile beraber birden ...
parola yöneticisi

Parola Yöneticisi 1Password için Sanal Kredi Kartları Oluşturma Özelliği Duyruldu

Parola yöneticisi 1Password, kullanıcıların sanal kart kullanabilmeleri için Privacy.com ile ortaklık kurdu ...
Instagram Reels

Instagram Reels Nedir ve Püf Noktaları Nelerdir?

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmasına izin veren sosyal medya uygulamasıdır. Efekt, ...
realme c17

Realme C17 Resmi Olarak Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli teknoloji şirketi Realme, Bangladeş de düzenlediği özel bir etkinlik ile ...