Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar?

google keep

Google’ın bir çok hizmeti mevcuttur. Belki bunların bir çoğundan haberimiz dahi yok. Google’ın bu hizmetlerinden biri de Google Keep hizmetidir.Bu makalede sizlere “Google Keep Nedir? Özellikleri nelerdir Google Keep ne işe yarar?” bunlardan bahsedeceğiz.

Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar?

Basitçe açıklamak gerekirse Google Keep, Google Drive ile senkron olarak çalışan not defteri uygulamasıdır. Ayrıca bu uygulama not içerisinde fotoğrafları, sesli notları ve hatırlatma listelerini gibi çeşitli özellikleri de destekler. Hareket halindeyken veya dijital ortamda hızlı bir şekilde not alma ihtiyacı herkes tarfından benimsenmiştir. Android telefonunuzda, ihtiyacınıza göre masaüstü ortamda notlarınızı kaydetmek için ideal bir uygulamadır. Adresler, telefon numaraları, yapılacak listeleriniz, tatil planınız, borç defteriniz veya işinizle alakalı herhangi bir bilgiyi Google Drive ile senkronize olarak not alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bu uygulama, Google Apps hesaplarını da desteklemektedir. Bu demek oluyor ki kendi adınızla veya herhangi bir işletme hesabınızla bunu kullanabilirsiniz.

Google Keep Nedir?:Tasarım

Google Keep arayüzüne baktığımızda renkli ve kullanımın kolay olduğunu görebiliyoruz. Bu renkler aslında kişisel notlarınızı, iş notlarınızı veya ailenizle ilgili olan notları alırken kümelendirmeyi sağlayarak kolaylaştırmak için yapılmış bir özelliktir.

Bu uygulama’nın öğrenme yapısı açısından, kullanıcıya Android uygulaması, web arayüzü, chrome uygulaması, masaüstü uygulaması gibi birbirinden farklı ortamlarda notları alırken kolaylık sağlanması hedeflenmiştir. Sonuç olarak şu anda herhangi bir senkronize not alma uygulaması kullanmıyorsanız, android cihazınızdan, chrome tarayıcınızdan veya diğer platformlardan not almanız sizin için üretkenlik ve organizasyon aracı olabilir.

google keep özellikleri

Google Keep Nedir?:Özellikler

Google Keep’i Harika Bir Not Alma Uygulaması Yapan Özellikler

Google Keep siz farkında olmadan sesli notlar, resim notları ve metinler arasında düzenli kalmanıza yardım sağlayabilecek bir dizi özelliğe sahiptir.

Google Keep Fazlasyıla Hızlı

Bu uygulama, eski cihazlarınızda bile gerçekten hızlıdır. Uygulamayı Android 4.0.3 veya daha yeni bir cihazda kullanabilirsiniz. Ancak eski cihazlarınızda bile bu sürüm yüklüyse en ufak bir problem yaşamayacaksınız.

Hızlı not ekleme işlemini, uygulama arayüzünün üst kısmındaki metin kutusuna dokunarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir arkadaşınızın size verdiği telefon numarası veya adresi kalem kağıt olmadan hızlı bir şekilde not alabilirsiniz. Hızlı not alanının hemen altında ise metin notları, kontrol listeleri, sesli notlar ve resimler için de ayrı ayrı seçenekler bulunur. Farklı tipteki not seçenekleri arasında geçiş yapmanız gerekmeden bütün notlarınızı alabilirsiniz.

Sesli Not Özelliği

Google Keep uygulamasına sesli not eklemek için mikrofona dokunup konuşmanız yeterlidir. Konuşmayı bitirdiğinizde uygulama sizin için sesinizi yazılı bir metne çevirir. Ayrıca orijinal ses kaydınızı da not bölümüne ekler. Böylece hem kendinizi dinleyebilirsiniz hem de notunuzu okuyabilirsiniz.

Google Drive Senkronizasyonu İle Notlarınızı Yanınızda Taşıyın

Uygulama ile birlikte aldığınız bütün notlarınızı, kayıt altına aldığınız her şeyi saniyeler içerisinde Drive’da kullanılabilir duruma getirecektir.

Google Keep’in Ana Ekran Aracı

Keep’in mobil uygulamasında, telefonunuzun ana ekranına yerleştireceğiniz hızlı işlem aracı sayesinde uygulamayı açmaya gerek kalmadan notunuzu saniyeler içerisinde alabilirsiniz.

Google Keep Web Uygulaması Hızlı, Minimal ve İşlevseldir

Bilgisayar başında çalışanlar olarak çoğumuz telefonumuzu bir köşeye koyarız veya şarj ederiz. Bilgisayarda çalışanlar telefonuna erişim sağlaması gerekmez. Uygulama’nınweb arayüzü android uygulamasında olduğu gibi hızlı ve fonksiyonel tasarlanmıştır. Uygulamanın web arayüzüne giriş yaptığınızda tıpkı mobildeki gibi bütün işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

google keep ne işe yarar

Google Keep Nedir?:Nasıl Kullanılır?

Web arayüzü üzerinden erişimler için keep.google.com’dan giriş yapabilirsiniz. Notlarınızı, arayüz içinde yer alan not alın bölümünden hızlı başlık ekleyerek alabilirsiniz. Hemen yan tarafında liste oluşturma, çizimle not al ve resimli yeni not özelliklerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Android cihazınızda ise Google Play’den, Google Keep uygulamasını aratarak indirebilirsiniz. Web arayüzündeki bütün özellikleri mobil uygulamasında da kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

Mekanik klavye

Mekanik Klavye Nedir, Avantajları Nelerdir, Normal Klavyeden Farkı Nedir?

Mekanik klavye, adını son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz ve genellikle oyun severler tarafından ...
web sitesi için programlama dili

Web Sitesi Yapmak İçin Hangi Programlama Dilini Öğrenmek Gerekir?

Günümüzde bilgiler ve hizmetler artık internet aracılığıyla web sitesi üzerinden dolaşır oldu ...
Windows-10 dep

Windows 10 Veri Yürütme Engellemesi (DEP) Nedir?

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), Windows bilgisayarlarda yer alan bir güvenlik özelliğidir. DEP ...
toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı

Hazır Kurulu Bilgisayar mı? Toplama Bilgisayar mı?

Bir bilgisayar satın almak istediğimizde ne tür bilgisayar alacağımız konusunda tereddüt yaşarız ...
wayfair olayı nedir

Wayfair Olayı Nedir?

Gün geçmiyor ki, internetin hızı kesilmesin. Her geçen gün dünyada internet kullanımı ...
Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu

Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu? İşte Çözüm Yolları

Windows 10 bilgisayarlar artık bir çok kişi tarafından kablosuz mouse ile kullanılıyor ...
ses gürültü engelleyici

Bilgisayarda Ses Gürültü Engelleme Programı

Son bir yıldır evden çalışmak artık yeni normalimiz olmuş durumdadır. Durum böyle ...
İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...