Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold'u Duyurdu | Sonsuz Teknoloji

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad X1 Fold bilgisayarını duyurdu. Samsung’un Galaxy Fold gibi görünüme sahip olsada 13 inç OLED dizüstü bilgisayar ekranı ve özellikleri ile katlanabilir bir bilgisayar.

Kullanım tercihine göre çıkarılabilir klavye ve destek ayağıyla 13 inçlik bir dizüstü bilgisayar gibi. Bu cihaz, 90 derece katlayabilir, dikey olarak döndürebilir ve minyatür bir dizüstü bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Katlanması sayesinde yarı yarıya küçülen ThinkPad X1 Fold katlanabilir cihazı yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bu cihaz, 2.499 $ ‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

ThinkPad X1 Fold Özellikleri

Fold 11. Nesil Intel işlemci, iki USB-C bağlantı noktası ve bir SIM kart yuvası, 8 GB RAM, 1 TB’a kadar depolama alanı ve 50 Wh pil ile birlikte geliyor.

ThinkPad X1 Nano

ThinkPad X1 Nano

Lenovo, ayrıca yaklaşık 1 kg ağırlığı ile şimdiye kadar yapılmış en hafif ThinkPad olan ThinkPad X1 Nano

‘yu duyurdu. ThinkPad X1 Nano, uzun pil ömrü, hızlı şarj ve hızlı önyükleme süresi sunduğunu onaylayan Intel’in yeni Evo platformunu temel alıyor. Evo sistemleri ayrıca Intel’in 11. Nesil Tiger Lake işlemcileri, Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4’ü içermektedir.

ThinkPad X1 Nano Özellikleri

Nano’nun 13 inçlik 2K 16:10 ekranı var. Bir dizi AI güvenlik özelliği ile birlikte geliyor. Örneğin, yürüdüğünüzü algılayabilir ve kendini uyandırabilir ve uzaklaştığınızda kendini kilitleyebilir.

ThinkPad X1 Nano, teknik özellikleri açısından bakıldığında,  i7’ye kadar 11. Nesil Intel işlemciler, 16 GB’a kadar RAM, 1 TB’a kadar depolama, 48Wh pil, dört 360 derece mikrofon ve Intel’in Xe entegre grafikleriyle birlikte geliyor. 5G’yi de destekler ve Windows 10 Pro’ya ek olarak Linux çalıştırabilir. Nano, 2020 yılının 4. çeyreğinde 1.399 $ ‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/9/29/21473735/lenovo-thinkpad-x1-fold-foldable-pc-nano-thinkbook-5g-tiger-lake-intel-evo

  1. Avatar
    Seyma
    20:10 7 Ekim 2020 20:10

    Katlanabilir özelliği beni gerçekten çok şaşırtıyor ve hayrete düşürüyor. X1 Fold un Türkiye fiyatı belli oldu mu?

Bir yorum bırakınız...

*