Half – Life: Alyx PC Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Half – Life: Alyx PC Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

halflife alyx

VR sistemi ile oynanabilecek olan Half – Life: Alyx, geçtiğimiz günlerde oyun severler için duyurulmuştu. Oyunun üretici firması Valve, PC ile oynanabilecek olan bu efsane oyun için minimum sistem gereksinimlerini de paylaştı. Sanal gerçeklik oyunları arasında önemli bir yere yerleşeceğine kesin gözüyle bakılan oyun için bazı sistem gereksinimleri de şart. VR destekli olması sebebi ile yüksek sistem gereksinimleri olacak olan oyun için yapılan açıklamalara daha da yakından bakalım.

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ BİLE OLDUKÇA YÜKSEK

Half – Life: Alyx, VR destekli bir oyun olarak PC platformlarında oynanabilecek. Bu yüzden de yapımcı firma tarafından oyun için gerekli olan minimum düzeydeki sistem gereksinimleri de açıklandı. Açıklanan gereksinimler ise oyun sevenleri az da olsa hayal kırıklığına uğratmışa benziyor. Çünkü efsane oyun için açıklanan minimum sistem gereksinimleri bile fazlasıyla yüksek. Bu yüzden de oyuncular eski sistemlerini güncellemek zorunda kalabilir.

Oyun için belirtilen işlemcinin en az Intel Core i5 – 7500 ya da Ryzen 5 1600 olması gerekiyor. Ayrıca bilgisayarınızın 12 GB RAM ve Windows 10 işletim sistemine de sahip olması şart koşuluyor.

Oyun için en minimum düzeyde ekran kartının da NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD RX 580 olması koşulu getiriliyor. Bu sistem gereksinimlerinden daha düşük seviyede olanların oyun için kesinlikle uygun olmayacağı açıklanmıştır.

HALF – LIFE ALYX’İN KONUSU

Half – Life: Alyx, oyun serisinin birinci ve ikinci versiyonları arasında geçen bir hikayeye sahip olacak. Bu yeni versiyonda oyuncular yepyeni bir uzaylı ırkı ile savaşmak durumunda kalacaklar. Oyunda amaçlanan en büyük faktör ise hayatta kalabilmek olacak.

HALF – LIFE ALYX’İN ÇIKIŞ TARİHİ VE FİYATI

Oyunun 2020 yılının bahar aylarında satışa çıkacağı da belirtilmiştir. Oyunun fiyatının ise Steam üzerinde 92 TL’den satışa çıkacağı söyleniyor. Fakat ön sipariş fiyatında indirime gidilerek 82 TL civarında bir fiyat biçilebilir.

Bir yorum bırakınız...

*