Harry Potter, Pokemon Go Oluyor | Sonsuz Teknoloji

Harry Potter, Pokemon Go Oluyor

harry

 

Harry Potter sokaklarda

Niantic şirketinin arttırılmış gerçeklik (AR) oyunu olan Pokémon Go’nun başarısını abartmak yanlış olmaz gibi. Niantic Labs, çok sevilecek bir oyun için çalışmalarını hızlandırdı. Yeni gelecek oyunda Harry Potter da Pokémon Go gibi sokaklarda olacak. Harry Potter: Wizards Unite, 2018 yılında piyasaya çıkacak.

Oyunla ilgili ayrıntılar oldukça az, oyunun içerisinde neler olacak nasıl bir yol izlenecek henüz net bilgiler yok. Niantic, Eylül ayında şirketin gelecekteki AR oyunlarında ses ipuçlarını kullanmayı hedeflediklerini belirttiler. Harry Potter: Wizards Unite oyununda sesler ipuçları olarak kullanılabilecek.

Oyuncular, fiziksel güçlerini toplamak ve yerlerini (muhtemelen Pokémon Go’un spor sistemine benzer şekilde) savunmak için fiziksel dünyaları kullanacaktır. Oyunun hareketlilik kabiliyeti ne olursa olsun, Harry Potter’un son derece geniş bir hayran kitlesiyle  birlikte bu oyuna çok fazla ilgi olacağı gözükmekte. Oyunun ne zaman çıkacağına dair herhangi bir bilgi yok.

Oyuncular efsanevi canavarları keşfetmek ve savaşmak için büyüleri öğreniyor, gerçek dünya mahallelerini ve şehirlerini keşfedecekler ve güçlü düşmanları yenmek için karakterler  bir araya gelecekler. Oyunla ilgili başka ayrıntı bulunmamaktadır.

 

Bir yorum bırakınız...

*