Huawei Geri Dönüyor: Mobil Uygulamalar Hazır | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Huawei Geri Dönüyor: Mobil Servisleri Çok Yakında Hazır Olacağını Açıklandı!

Huawei

Huawei Hindistan şirket şefi Charles Peng, Huawei’nin yakın zamandaki planları ile ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Charles Peng’in açıklamalarına göre teknoloji devlerinden Huawei, Mobil servislerini yakın bir tarihde tam anlamı ile hazırlamış olacak.

Çinli teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei, 2019 yılının ortalarında ABD ile büyük bir tartışma içerisindeydi. ABD’nin verdiği karar ile Huawei artık Google Servislerini kullanamamasının yanı sıra Android işletim sistemini kendi üretimi olan cihazlarda da kullanamayacak. ABD yönetiminin Mayıs 2019 yılında yönelttiği suçlamalar ile kendisini tam anlamı ile toparlayamayan Huawei; Mate 30 serisini ve Mate 30 serisinden sonra üretilen ve piyasaya sürülen akıllı telefonlarda Google ile çalışmama kararı aldı. Yani bu cihazlarda Google servisleri bulunmuyor.

Huawei

Bu kriz ortamının ardından ABD ile anlaşmaya varamayan Huawei, cihazlarındaki Google servislerinin oluşturduğu açıkları kapatabilmek adına, radikal bir karar aldı. Huawei şirketinin Hindistan’daki şefi Charles Peng, teknoloji devinin ABD ve Google problemlerinin üstesinden gelebilmek adına neler yaptıklarına ve nasıl bir yol izlediklerine değindi. Charles Peng, Huawei’nin hem Amerika Birleşik Devletleri baskısından kurtulabilmek adına ve hem de kendi ekosistemlerini kurabilmek adına Huawei Mobil servisleri üzerinde çalıştıklarını ve bu konuda Hindistanlı geliştiriciler ile çalıştıklarını belirtti.

Huawei Google’a Dişli Bir Rakip Olmayı Hedefliyor

Charles Peng’in Huawei Mobil Servisleri ile alakalı yaptığı bir takım açıklamalar, bunlarla sınırlı değil. Charles Peng, teknoloji devlerinden biri olan Huawei’nin çok kısa bir süre içerisinde oldukça gelişmiş bir uygulama mağazasına sahip olacağını ve ayrıca bu oyun – uygulama mağazasının her ülkenin 150 ila 200 adet uygulamasını içereceğini açıkladı. Huawei bu sayede kendi uygulama mağazası ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamayı planlıyor.

Huawei

Çin merkezli, çok uluslu teknoloji devlerinden olan Huawei, Google’a rakip olabilmek için bütün yoğunluğunu ve enerjisini bu konuya vermiş durumda. Kendi mail sağlayıcısı, uygulama mağazası ve diğer servisler ile Google’ın oluşturduğu açığı kapatmak için son sürat çalışıyor. Google’ın yerini kapatabilir mi, ayakta sağlam bir şekilde durabilir mi; ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir yorum bırakınız...

*

adobe

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler ...
Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...