İnsansız Polis Karakolu | Sonsuz Teknoloji

İnsansız Polis Karakolu

polis karakol

Çin, yaptığı açıklamada, yapay zekalı insansız polis karakolunu merkezi şehirlerin birinde açacaklarını duyurdu.

Polis istasyonunda vatandaş, araç ve ehliyet ilgili konularda işlem yapabilecek. Kabinler olarak Polis Merkezleri içerisine kurulacak. Çin finansal gazetesi Caijing Neican tarafından hazırlanan bir rapora göre, simülatör, kayıt hizmetleri ve geliştirilmiş yüz tarama teknolojisi kullanılacak. Bu istasyon herkese açık olarak 7 gün 24 saat hizmet verecek.

karakol 2

 

Vatandaşlar yüzlerini kimlik kartı olarak kullanacaklar. Sistemdeki yapay zeka gerekli tüm bilgilere erişim hakkına sahip olacak. İnsan yerine yapay zeka bir teknoloji ile muhatap olarak işler halledilecek. Örnek olarak ehliyet değiştim işleminde yapay zekaya başvuru yapılacak zaten yüz tarama ile sizi kayıt altına almış olacak. Tüm işlemler bittikten sonra ehliyet otomatik olarak adrese gönderilecek belkide yapay zeka ehliyetinizi baskı yapıp verecektir. Bu işi en güzel yanlarından biri de istenilen saatlerde bu işlemlerin yapılabilecek olmasıdır.

Bazen bu tip işlerimizi halletmek için insan yerine bu tür teknolojilerin olması daha güzel gibi duruyor. Polis teşkilatında kullanılacak bu sistem diğer kurumlarda da buna benzer işlemlerde kullanılabilir. düşüncesi kafalarda oluşmaya başlamıştır. Sadece imzaya ihtiyaç duyulan işlemler için bir çok prosedürle uğraşılıyor. Bir imza için bir ilden başka bir ile kmlerce yol gidiliyor. Sadece imza gerektiren işlemlerde yapay zekanın seni tanıması  yeterli olacaktır.

 

Bir yorum bırakınız...

*