İOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth Nasıl Kapatılır? | Sonsuz Teknoloji İOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth Nasıl Kapatılır? | Sonsuz Teknoloji

İOS 11’de Wi-Fi ve Bluetooth Nasıl Kapatılır?

iossss

Apple’da İOS 11 güncellemesinden sonra Wi-fi ve Bluetooth, cihazın aşağıdan yukarı doğru açılan denetim merkezine, hızlı açma ve kapatma erişimi eklendi. Buradan yapılan kapatma işlemi bu özellikleri tamamen kapatmaz. Sadece mevcut bağlantıları geçici süre devre dışı bırakır. Ama sürekli kendilerine bağlanacak sinyal ararlar.  Bu da telefonunuzun şarjının çabuk bitmesine sebep olur. Akşam yatarken hızlı menüden yaptığınız kapatma işlemi, sabah telefona dokunduğunuzda her iki özellik de aktif hale gelir. Önceden bağlı olan wi-finize hemen otomatik olarak bağlanır. Her nerede, iş yeri, ev kafeteryada  daha önceden wi-fi  tanımlıysa o wi-fi’ye  otomatik bağlantı sağlanır. Telefonunuza Bluetooth ile bir cihaz bağlıysa, cihaza otomatik olarak bağlanır.

İOS 11-1

Yukarıdaki resimde göründüğü gibi, Wi-fi ve Bluetooth  aktif olduğunda denetim merkezinde Wi-fi ve Bluetooth simgeleri mavi zemin üzerinde aktif olarak görünür. Wi-fi ve Bluetooth’un asıl ayarlarının yapıldığı yer telefonun “Ayarlar” kısmında “Wi-fi” ve “Bluetooth” alt alta olan menülerde görünür. Bağlı oldukları zaman bağlı oldukları cihazlar ismi ile görünür bağlı değil ise “Açık” olarak görünür. Bluetooth eğer bir cihaza bağlı değilse ve kullandığınız bir özelik değilse “Ayarlar” kısmından ilgili menüyü tıklanarak kapatılmalıdır.

İOS 11

Bu resimde bağlı olan Wi-fi ve Bluetooth bağlantıları geçici olarak kesilmiştir. Denetim merkezinde Wi-fi ve Bluetooth simgelerinin altı beyaz zemin olur. Telefonun “Ayarlar” menüsünde “Wi-fi” ve “Bluetooth”  “Bağlı Değil” olarak görünür. Wi-fi ve Bluetooth hiç bir yere bağlı değildir. Ancak ikisi de açık durumdadır. Alttan ikisi de kendisine sinyal arar. Bu da telefonun şarjının çabuk bitmesine sebep olur. Bluetooth’u hiç kullanmıyorsanız “Ayarlar” kısmından kesinlikle kapalı duruma getirin. Wi-fi’yi, dışarı çıktığınızda ve uzun bir zaman W-fi bağlantısı yapamayacaksanız, Wi-fi’yi de “Ayarlar” kısmından kapalı duruma getirin.

İOS 11-4

Yukarıdaki resimde Wi-fi ve Bluetooth tamamen kapatılmıştır. Denetim merkezinde Wi-fi ve Bluetooth simgelerinin üzeri çizilmiş olarak görünür. Telefonun “Ayarlar” menüsünde ise “Wi-fi” ve “Bluetooth” ise “Kapalı” olarak görünür.

Wi-fi ve Bluetooth Tamamen Nasıl Kapatılır?

Wi-fi ve Bluetooth’u tamamen kapatmak için telefonunuzda “Ayarlar”‘a gelerek kapatmak istediğiniz “Wi-fi” ve “Bluetooth” simgelerini tıklayarak pasif hale getiriniz. Denetim merkezinden tekrar aktif hale getirdiğinizde tekrar aktif duruma yukarıdaki ilk resimde olduğu haline gelecektir. Her seferinde tamamen kapatmak için “Ayarlar” menüsünden kapatma işleminin yapılması gerekir. Telefonunuzdaki görünüm yukarıdaki en son resimde olduğu gibi ise “Wi-fi” ve “Bluetooth” kapalı hale gelmiştir.

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...