İphone Telefonu Satmadan Önce Yapılması Gerekenler | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İphone Telefonu Satmadan Önce Yapılması Gerekenler

iphone

İphone telefon kullanıyorsanız ve satmayı düşünüyorsanız satmadan önce yapmanız gereken işlemler vardır. İphone telefonlar genellikle online hizmet veren cihazlardır. Telefon içi ve çevrim içi bağlantıları sıfırlamadan satış yapmayın.  Telefonunuzu yeni sahibine teslim etmeden önce tüm verilerin temizlenmesi şarttır ve temizlediğinizden emin olun.

Yedekleme

Yapmanız gereken ilk şey verilerinizi telefonunuzdan silmeden önce yanlış gidecek durumlara karşın her şeyi yedeklemek. Bilgisayarda, iTunes’un en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Daha sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. İTunes‘da göründüğünde, Dosya> Cihazlar> Yedekle‘ye gidin. Yedeklemenin Tercihler> Aygıtlar bölümüne gidip son yedeklemenin tarih ve saatini denetleyerek gerçekleştirildiğinden emin olun.

Doğrudan iOS cihazınızdan yedeklemek için Ayarlar‘a gidin, adınızı seçin, ardından iCloud‘a dokunun. Aşağı kaydırarak iCloud Yedekleme> Şimdi yedekle. ICloud Yedekleme’yi açarsanız, cihazınız takılı, kilitli ve Wi-Fi’ye bağlandığında fotoğraflar, hesaplar, dokümanlar, Sağlık ve Ev Kimliği verileri ve ayarları otomatik olarak güncellenir. Fotoğraflar ve Videoları telefonunuzu bilgisayarınıza takarak USB kullanır gibi kopyala yapıştır yaparak da yedekleyebilirsiniz.

Ardından, yeni iPhone aldıysanız, iTunes’dan yedeklemeyi veya iCloud’dan yedeklemeyi seçebilirsiniz. Bu işlem, yeni telefonunuzu eski cihazınızda bulunan tüm uygulamalar ve ayarlarla dolduracaktır.

İPhone’mu Bul’u Devre Dışı Bırak

IPhone’u Bulma’yı etkinleştirmek bazen yeni sahibi tarafından etkinleşmeyi engelleyebilir, bu nedenle cihazınızı boşa almadan önce onu devre dışı bırakmanız gerekir. Ayarlar> İsminiz> iCloud> iPhone’um Bul‘a gidin ve kapalı konuma kaydırın.

İMessage oturumunu kapat

Ayarlar> Mesajlar> ‘a gidin ve iMesajı kapalı olarak değiştirin.

Apple Watch

Bir Apple Watch’unuz varsa, kendinize sonradan başınıza bir baş ağrısı yaşatmadan satacağınız iPhone’tan çıkarın. Onları birbirine yakın yerleştirin ve Apple Watch uygulamasını iPhone’unuzda açın. İzleme sekmesine gidin ve saatinizi ekranın üst kısmından seçin. Eşleştirmesini kaldırmak istediğiniz saatin yanındaki bilgi çemberini () seçin. Unlock (Kilidi Kaldır) Apple Watch seçeneğine hafifçe vurup onaylamak için Apple Kimliğinizi girmeniz gerekebilir.

İCloud’tan çıkış yapın

İcloud’un kapatılması işlemi kesinlikle yapılması gereken en önemli işlemdir. İcloud hesabınızdan telefonu ile ilişkisini kemezseniz. Yeni telefon sahibi sizin hesabınız olmadan telefonu açamaz ve telefonu kendi hesabına bağlayamaz. Apple, cihazlarını satmadan önce, iOS 10 ve üstü cihaz olan herkesin iCloud’dan ve ayrıca iTunes’dan ve App Store’dan çıkış yapması gerekir. IOS 10.3+ sürümünde Ayarlar> [adınız]> Oturumu Kapat’a dokunun. Apple kimliği şifrenizi girin ve Kapat‘a dokunun.

IOS 10.2 veya önceki sürümlerde, Ayarlar> iCloud> Oturumu Kapat öğesine dokunun. Oturumu Kapat’a tekrar dokunun, ardından [Cihazım] ‘dan Sil‘ e dokunun ve Apple Kimliği şifrenizi girin. Ardından Ayarlar> iTunes & App Store> Apple Kimliği> Oturumu Kapat’a gidin.

Tüm Ayarları Sil

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefonu silmenin zamanı geldi. Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil‘e gidin ve sonraki istemleri onaylayın.

SIM Kartı Çıkartmayı Unutmayın

İphone telefonların içini açmak için kapak türü bir şeyi yoktur. SİM kartın yeri yan paneldedir. Bu nedenle eski İphone sahipleri genellikle SİM kartı çıkartmayı unutur. SİM kartı çıkartmayı unutmayın paneli bir iğne ile iterek SİM kartı çıkartın.

 

Bir yorum bırakınız...

*

instagram içerik ihlali

Instagram Hikayelerinin Sıralanış Prensibi

İlk açıldığı zamanlarda Facebook gibi sosyal ağ olarak görülen İnstagram, artık başlı ...
MagSafe iphone 12

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki ...
paint arka plan silme

Paint Arka Planı Şeffaf Yapma

Bilgisayar kullanıp paint’i bilmeyen az insan vardır. Paint arka planı şeffaf yapma ...
facebok profil gizleme

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ...
dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...