Iphone Telefonu Televizyona Bağlama Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Iphone Telefonu Televizyona Bağlama Nasıl Yapılır?

iphone televizyona bağlama

Iphone telefon sahipleri zaman zaman telefonlarını televizyonlarına bağlamak isterler. Özellikle smart tv ya da diğer HD televizyonlara iphone telefonlarını bağlayarak direkt olarak telefonun özelliklerini büyük ekranda kullanabilmek büyük kolaylık sağlamaktadır. Elbette uzaktan wi-fi ile bağlantı sağlanabiliyor olsa da direkt kablo aracılığı ile ipad ya da iphone telefonu televizyona bağlamak çok daha hızlı sonuçlar verebilmektedir.

Dijital AV Adaptörü İle IphoneTelefonu Televizyona Bağlama

Iphone telefon ile TV’ niz arasında ki kablolu bağlantıyı sağlamak için Apple tarafından üretilmiş orijinal Dijital AV adaptörüne ve standart HDMI kabloya ihtiyacınız olacaktır. Lightning Dijital AV Adaptörü ismi ile Apple resmi mağazasında satışa sunulan orijinal adaptörün fiyatı 379 TL’ dir. Ancak Dijital AV adaptörü olarak 79 TL fiyat ile piyasada yan sanayi ürünlerde satılmaktadır.

Peki, Orijinal ürün ile yan sanayi ürün arasında bu kadar çok fiyat var ki ikisi arasında ne gibi farklar bulunuyor sorusunu yanıtlamak gerekirse elbette ki bazı video akışlarında ya da görüntü aktarımlarında kesintiler yaşanabilmektedir. Bu nedenle iphone cihazlarınızın kullanımında her zaman orijinal aksesuarlar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lightning Dijital AV Adaptörü Nasıl Kullanılır

Iphone telefonu televizyona bağlama için sadece Lightning Dijital AV adaptörü yeterli olmamaktadır. Haricen HDMI kablosu satın almanız ya da mevcutta varsa onu da kullanmanız gerekmektedir. Kısacası Lightning Dijital AV adaptörü sadece iphone telefonunuz ile HDMI kablo arasında dönüştürücü vazifesi görmektedir.

HDMI kablonuzun bir ucunu Lightning Dijital AV adaptörü üzerinde HDMI yazan kısma, HDMI kablonuzun diğer ucunu da televizyonunuzda ki HDMI girişine takmanız gereklidir. İphone, ipad ya da ipod cihazınıza da diğer ucu takmanız halinde iphone tv ye bağlanma işlemi tamamlanacaktır. Bu aşamada televizyonunuzda ufak bir ayar yaparak HDMI kablonuzu taktığınız bağlantı ayarına getirmeniz yeterlidir.

Lightning Dijital AV Adaptörü İle Ne Yapabilirim?

Gerekli bağlantıları ve ayarları tamamlamanız halinde iphone, ipad ya da ipod ekranınız artık 1080p HD görüntü kalitesi ile televizyonunuzda görünecektir. Bu aşamadan sonra telefonunuzda yapabileceğiniz tüm işlemleri Televizyon ekranınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Netflix film izleme, iTunes videolarınızı izleme, kaydettiğiniz fotoğraf ya da videoları görüntüleme gibi tüm işlemler Lightning Dijital AV adaptörü ile yapılabilmektedir.

Lightning Dijital AV Adaptörü Olmadan Iphone Telefonu Televizyona Bağlama

LightningDijital AV Adaptörü olmadan kablo ile Iphone Telefonu Televizyona Bağlamak mümkün olmamaktadır. Ancak kablosuz bağlantı kurmanıza olanak sağlayan Apple TV ve çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Bunları kullanarak da iphone tv’ye bağlanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*