Disney’in Dijital TV Platformu Disney+ Hakkında Herşey | Sonsuz Teknoloji

Disney’in Dijital TV Platformu Disney+ Hakkında Herşey

disney+

Disney +, Disney’in sahip olduğu bir video akış hizmetidir. Netflix, Apple TV + ve Amazon Prime Video gibi rakip servislere benzer özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, her an çok çeşitli cihazlarda izlenebilen bir film arşivi ve TV şovu olan bir video servisidir. Orijinal olarak Eylül 2017’de ilan edilip 12 Kasım 2019’da piyasaya sürülmüştür. Çıktığı dönemde birçok kullanıcı, yeni yayın servisine bağlanmada sorun yaşadıklarını ve en çok gösterilen programların bazılarına erişirken çeşitli hatalar deneyimlediklerini söylemiştir.

Disney+ Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Şu anda ABD, Kanada ve Hollanda’da bulunmakta olup, 18 Kasım haftası Avustralya ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürülecek ve 31 Mart 2020’de İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da da hizmete açılacaktır. Öte yandan Disney +, henüz Türkiye’de hizmet vermemektedir. Türkiye’de ne zaman piyasaya çıkacağı da belli değildir. Ancak 2020 yılında hizmetin ülkemize de gelmesi beklenmektedir.

Her ne kadar Netflix kadar film veya televizyon şovu olmasa da, Disney+, Disney’in büyük bir arşivinin önemli bir bölümünün özel akış yuvasıdır. Hevesle beklenen Star Wars The Mandalorian dizisi gibi yeni yapımların görülebileceği tek yer olacaktır.

Hangi Cihazları Desteklemektedir?

Disney + şu cihazlarda kullanılabilir:

 • iOS
 • Apple TV (tvOS)
 • Google Chromecast
 • Android
 • Android TV
 • PlayStation 4
 • Roku
 • Xbox One
 • Amazon Fire TV
 • LG Akıllı TV’ler
 • Samsung Akıllı TV’ler

Bir Apple cihazının sahibiyseniz veya Apple TV Uygulamasını içeren birçok akıllı TV’den ve akış cihazından birine sahipseniz, hepsi bir arada akış ara yüzünde Disney + ‘a abone olabilir ve izleyebilirsiniz. Disney + ayrıca Apple cihazlarında uygulama içi satın alımları da destekler.

Disney + Fiyatı Ne Kadar?

Disney + hizmetinden ayda 7 veya yılda 70 ABD doları ödeyerek yararlanılabilmektedir. Program, reklamsızdır, ancak giriş sayfasında, premium kablo ağı olan Starz için bazı banner reklamlar görebilirsiniz. Bildirildiğine göre, Disney, birkaç yıl önce Starz’a aktarılan bazı filmlerin (en başta Star Wars: Bölüm VII – Güç Uyanıyor) yayın akışını imzaladı ve Starz’a Disney + filmlerini alabilmek için bir şeyler vermek zorunda kaldı.

Ancak akış hikayesinde daha fazlası da bulunmaktadır. Disney +, Disney’in yalnızca yayın hizmeti değildir. Disney 21. yüzyılda Fox’u satın almasının ardından, Hulu’yu da kontrol ediyor. İkisine de abone olmak istiyorsanız, farklı seçenekleriniz bulunuyor. Disney +’nın tek başına sunduğu hizmete ek olarak, Disney + ‘yı Hulu eklentisi

 olarak alabilirsiniz.

Diğer eklentilere benzer olarak, HBO gibi, Hulu üzerinden Disney + üyeliğine abone olmak, Hulu uygulamasını Mandalorian, Millennium Falcon ve Winter Soldier gibi şovları izlemek için kullanmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Ancak aynı zamanda tüm yayınları her iki hizmetten de tek bir yerde takip edebilirsiniz.

Disney + Neleri İçeriyor?

Disney + şu anda yüzlerce Disney film ve televizyon dizisine ev sahipliği yapıyor. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ve Pinokyo gibi klasik animasyonlar, Descendants gibi modern günlük Disney Channel yapımlarıDostum Yeller gibi klasik canlı aksiyonlarFuzzbucket gibi unutulmuş yapımlar bile izlenebilir.  90’ların Marvel çizgi filmlerinin büyük bir koleksiyonu, hemen hemen her Star Wars filmi, , Pixar filmleri ve çok daha fazlası uygulama üzerinden takip edilebilir.

Hizmet şu anda, çoğu Marvel filmini ve Netflix’le yapılan lisans anlaşması nedeniyle 2020’ye kadar kullanılamayan filmlerin sadece yedisini (ThorRagnarokBlack Panther ve AvengersInfinity War dahil) içermektedir.

Ne Kadar Büyüyecek?

Hizmetin ilk gününde Disney, 10 milyondan fazla aboneye ulaşıldığını doğruladı. Bir analist, daha önce, Disney + ‘nın 2020 sonuna kadar 13 milyon aboneye ve Disney +, Hulu ve ESPN + dahil olmak üzere tüm çevrimiçi video hizmetlerinde 50 milyon aboneye sahip olunabileceğini öngörmüştü. 2024 itibariyle analist, Disney + ‘in 130 milyondan fazla aboneye sahip olacağını iddia etti.

Türkiye’de de her geçen gün TV, film ve dizi izlemek için video akış hizmeti artmaktadır. Türkiye’de video akış hizmetlerinin içeriklerini takip edebileceğiniz, JustWatch adındaki bir web sitesi Netflix, Blutv gibi video akışı hizmetlerde yer alan film ve dizileri bulmanıza yardımcı olan bir rehberdir. JustWatch ile Türkiye’de en sevdiğiniz filmleri ve TV dizilerini nereden izleyeceğinizi kolayca bulabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*