İPhone'da Siri ile Tüm Alarmları Silme veya Devre Dışı Bırakma | Sonsuz Teknoloji

İPhone’da Siri ile Tüm Alarmları Silme veya Devre Dışı Bırakma

siri alarm

İPhone’un Saat uygulamasında, aynı anda tek bir alarmı kapatabilir veya silebilirsiniz. Çok fazla alarmınız varsa ve hepsini silmek istiyorsanız veya tüm alarmları bir kerede kapatacaksanız, Siri size yardımcı olabilir.

Tüm Alarmlar Nasıl Silinir?

Siri’nin bunu senin için halletmesini söyle. Her zaman “Hey Siri” yi dinleyen modern bir iPhone’da, “Hey Siri, tüm alarmlarımı sil” sesini yüksek sesle söyle. İPhone’unuz sizi dinlemiyorsa, Siri görüntülenene kadar Ana ekran düğmesine uzun basın ve ardından “Tüm alarmlarımı sil” deyiniz.

Birden Fazla Alarm Nasıl Kapatılır?

Siri ayrıca, birden fazla alarmın etkin olması durumunda tüm alarmlarınızı silmeden hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilir. Sadece “Hey Siri, tüm alarmlarımı kapat” veya “Hey Siri, tüm alarmlarımı devre dışı bırak” deyin. Siri sizi dinlemiyorsa, iPhone’un Ev düğmesini basılı tutun ve ardından “Tüm alarmlarımı kapat” veya “Tüm alarmlarımı devre dışı bırak” deyin.

Bu arada Siri, tüm alarmlarınızı aynı anda açabilir.  “Hey Siri, tüm alarmlarımı aç” veya “Hey Siri, tüm alarmlarımı etkinleştir” dedin.

Bireysel Alarm Oluşturmak ve Yönetmek için Siri’yi kullanın

Siri alarmlarla çalışmak için harika. Aslında, alarmlar Siri’nin en hızlı kullanımlarından biridir. Bu basit bir görevdir, Siri genellikle sizi iyi anlar ve Saat uygulamasında gezinmeye devam eder.

Bir alarm oluşturmak için, “07:30 için alarm ayarlayın,” “15 dakika içinde alarm ayarlayın” veya “Hafta sonları saat9’de alarm kurun.” Gibi bir şey söyleyin. Belirli bir süre için, “Alarmımı aç” gibi bir komutla açabilirsiniz.

Alarmı silmek için, “Alarmımı sil” gibi bir şey söyleyin. Bir alarmı kapatmak için “Alarmımı kapat” ı deneyin. Alarmı değiştirmek için “Alarmımı saat 7’ye değiştir” seçeneğini kullanın. Siri, hangi alarmı etkinleştirmek, silmek veya değiştirmek istediğinizden emin değilse, açıklama isteyecektir.

Bu ses komutlarını, yazdığımız gibi, aynı şekilde söylemek zorunda değilsiniz elbette. Siriye, benzer bir şey söylediğin sürece ne istediğinizi anlayacaktır.

 

Bir yorum bırakınız...

*