İphone'u, Hızlı Şarj Etmek için MacBook Pro Güç Adaptörü Kullanabilir mi? | Sonsuz Teknoloji

İphone’u, Hızlı Şarj Etmek için MacBook Pro Güç Adaptörü Kullanabilir mi?

MacBook Pro Güç Cihazı

iPhone’u veya iPad’i daha hızlı şarj edebilmek için USB-C – Lightning güç cihazını kullanmak gereklidir. Bunun en basit çözümünü  Apple’ ın 30 W USB-C güç adaptörünü kullanmak sağlıyor. Hali hazırda bir MacBook Pro cihazımız varsa ve bu cihazda USB-C güç adaptörüne sahipsek, MacBook Pro cihazının USB-C güç adaptörü,  iPhone’ u veya iPad’ i daha hızlı şarj etmek maksadıyla kullanabilir miyiz? 

Daha Hızlı Şarj Etmek için  MacBook Pro Güç Adaptör’ü Kullanılabilir mi?

Hızlı şarj yöntemini kullanarak iPhone cihazınızı yüzde 50 şarj oranına kadar şarj edebilmek sadece 30 dakika alıyor, fakat bu yöntem fazlasıyla masraflı sebebi ise 30 W USB-C güç adaptörü satın almamız gerekiyor.

Fakat bu konuda oldukça güzel çözüm ise şu; Apple’ın çıkarmış olduğu en son sürüm iPhone ve iPad’ler macBook Pro cihazının şarj edebilmek adına kullandığı 87 W USB-C güç adaptörü kullanılarak şarj edebilmek mümkün. Baktığımız zaman oldukça yüksek Watt değerlerinden ötürü bu yöntem diğer yöntemlere nazaran risk faktörü teşkil ediyor gibi gözükse de işin aslı öyle değil.

Apple, kendine ait olan USB-C güç adaptörlerini kontrol edebilmek için kendi yöntemlerini uygulayarak bu cihazlara test uyguluyor  ve iPhone veya iPad gibi cihazları daha hızlı şarj edebilmek için bu güç adaptörlerinin çekinmeden  kullanılabileceğini dile getiriyor.

Bir başka konu ise, 87 W USB-C güç adaptörü ile  veya iPad’in 12 W benzer USB güç adaptörü iPhone X cihazınızı şarj etmek adına kullansanız dahi  iPhone cihazınızın kullanacağı şarj gücü yaklaşık olarak 6 W bir güce denk gelmektedir.

Not: Bu bağlamda pilinizin durumuna eş değer olarak güç cihazınızdan alınacak güç değerleri farklılık gösterecektir.

Farklı bir Apple yardım sayfasında, USB Güç Paylaşımı’nı sağlayan başka bir USB-C güç adaptörü elde ederek daha hızlı şark edebilme özelliğinden faydalanabileceğinizi vurguluyor. Bu durumda İphone ve İpad cihazlarınızı daha hızlı şarj etmek adına  Apple’ın güç adaptörlerini satın almak durumunda kalmış olmayacaksınız.

Bir de, Apple’ın bu sene çıkacak olan İPhone cihaz modellerini olduğundan daha hızlı biçimde şarj edilmesine olanak tanıyacak olan 18 W USB-C güç cihazını iPhone kutularının içerisinde göndermesi bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*