Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

linkedin hesap silme

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 tarihinde Amerika’nın Kaliforniya şehrinde kurulmuştur. Oldukça kısa bir süre içerisinde popüler hale gelen platform, 150 farklı ülkeye yayılmıştır. Söz konusu platformun, her ne kadar 700 milyondan fazla kullanıcısı olsa da bazı kişiler, çeşitli nedenlerden ötürü hesaplarını silmek veya dondurmak isteyebilmektedir. Peki, Linkedln hesap silme işlemi nasıl kolay ve hızlı bir şekilde yapılır? Dilerseniz, bu sorunun yanıtını adım adım gelin birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Adım Adım Linkedln Hesap Silme İşlemi

linkedin adım adım hesap silme

Linkedln hesap silme işlemi son derece basit, hızlı ve pratik bir şekilde kolaylıkla yapılabilmektedir. Aşağıda yer alan işlem basamaklarını takip ederek hesabınızı silebilir veya dondurabilirsiniz.

1.    Silmek İstediğiniz Hesaba Giriş Yapınız

linkedin hesaba giriş

Hesap silme işlemini başlatabilmek için öncelikli olarak Linkedln hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Aşağıda yer alan bağlantı seçeneğini kullanarak hesabınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2.    Ayarlar ve Gizlilik Seçeneğine Tıklayınız

ayarlar ve gizlilik

 

Linkedln hesabınıza girdikten sonra, yukarıda yer alan görselde ki işaretli alana tıklayınız ve hemen ardından ayarlar ve gizlilik adı verilen seçeneğe giriniz.

ayarlar ve gizlilik profil linkedin

3.    Hesap Yönetimi

Hesap yönetimi

 

Ayarlar ve Gizlilik sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ki bir görsel gelecektir. İşleme başarıyla devam edebilmek için görselin hemen sol tarafında yer alan hesap yönetimi seçeneğine tıklayınız.

4.    Hesabı Kapat veya Dondur

hesabı kapat

Hesap yönetimine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Karşınıza gelen arayüz seçeneğinde dilerseniz hesabınızı kapatabilir dilerseniz hesabınızı dondurabilirsiniz. Linkedln hesap silme

işlemi için hesabı kapat seçeneğine basınız.

5.    Kapatma Nedeni

linkedin hesap kapatma nedeni

Hesabı kapat seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir görsel gelecektir. Karşınıza gelen bu arayüz de hesap kapatma nedenini belirterek ileri butonuna basınız.

6.    Son Basamak

hesap kapatma son adım şifre

İleri butonuna bastıktan sonra karşınıza gelecek olan kutucuğa şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Şifre girme işlemini hızlı ve kolay bir şekilde tamamladıktan sonra hesabı kapat butonuna basınız ve işlemi tamamlayınız.

7.    İşlem Tamamlandı

linkedin hesap kapandı

Yukarıda yer alan görsel anlatımı takip ederek sizlerde oldukça kolay, pratik ve hızlı bir şekilde Linkedln hesap silme işlemini yapabilirsiniz.. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için mutlaka 20 gün içerisinde profilinize girmeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde profilinize girmez iseniz, hesabınız kalıcı olarak kapatılacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*