Facebook, Google, Twitter, Madde Bağımlılığına Karşı Birlikte Çalışıyor | Sonsuz Teknoloji

Facebook, Google, Twitter, Madde Bağımlılığına Karşı Birlikte Çalışıyor

güvenlik

Madde bağımlılığı, özellikle de opioid (vücutta morfin gibi etki gösteren kimyasal maddelerdir.), yüzyıllar boyunca olmuştur. Hayatları, aileleri ve arkadaşları korumak için her zamanın mevcut olan araçlarını kullanarak hiç bitmeyen bir savaş. Bizim neslimiz için, bu araçlar bugün dünyadaki en güçlü araçlardan biri olan İnternet’tir. Facebook, Twitter ve Google gibi bu aracı kullanan ve şekillendirenler, opioid ile en iyi şekilde savaşmaya yardımcı olmak için ekip halinde çalışıyorlar.

Yasalar ve polisiye tedbirler yeterli olmuyor. Sosyal medyanın insanları etkilemede etkisi vardır. Facebook, Twitter ve Google’ın ellerinde sahip oldukları büyük sorumluluğu ve insanları etkilemek için sahip oldukları gücü, etkili bir şekilde kullanarak mücadeleye katkı sağlamayı umuyorlar.

Özetle, sosyal ağlar ve arama motorları, daha hızlı yardım almanıza ve yasa dışı içerikten korunmaya çalışacaktır. Örneğin, Facebook veya Instagram’daki opioidleri aramak sizi tür sitelere yönlendirmeyecektir. Bunun yerine, kullanıcılar Madde Kötüye Kullanımı ve Ruh Sağlığı Hizmetleri İdaresi (SAMHSA) Ulusal Yardım Hattı Bilgilendirme Sayfasını göreceklerdir. Ve eğer Facebook’un “proaktif saptaması” işe yarıyorsa, Facebook’un ToS’unu ihlal ettiğinden beri bu kötü sayfaların hiçbirini görmeyeceksiniz.

Bir yorum bırakınız...

*