Netflix Şifresi Nedir? Netflix Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim? | Sonsuz Teknoloji Netflix Şifresi Nedir? Netflix Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim? | Sonsuz Teknoloji

Netflix Şifresi Nedir? Netflix Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim?

netflix

Dijital TV platformu Netflix, üyelik ile hizmet sunmaktadır. Her üyelik hesabında olduğu gibi kayıt sırasında vermiş olduğunuz mail adresi ve belirlediğiniz Netflix şifresi aracılığı ile giriş yapılabilmektedir. Peki, Netflix şifremi unuttum ya da Netflix kullanıcı bilgilerimi hatırlamıyorum diyorsanız Netflix şifresi nasıl yenilenerek Netflix hesabınıza giriş yapabilirsiniz?

Netflix Şifremi Unuttum Şifremi Nasıl Yenilerim?

Netflix üyelik hesabına giriş yapabilmek ve Netflix dizileri ile filmlerini izleyebilmek için mail adresinizi ve Netflix şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Şayet şifrenizi hatırlayamıyorsanız Netflix giriş ekranında aşağıda ki resimde ok ile gösterilen “Yardım ister misiniz?” yazısına tıklamanız gerekmektedir.

netflix şifremi unuttum

Açılan sayfa da Netflix şifre sıfırlama işlemi için 2 seçenek sunulmaktadır. Netflix şifrenizi E-Posta adresinizi kullanarak sıfırlayabileceğiniz gibi kayıtlı olması halinde telefonunuza gönderilecek SMS ile de Netflix şifresi sıfırlama işlemi yapılabilmektedir.

netflix şifre sıfırla

E-Posta ile Netflix şifresi Sıfırlama işlemi için aşağıdaki kutuya e-Posta adresini yazmanız ve E-Posta Gönderin butonuna tıklamanız gereklidir. Netflix tarafından mail adresinize şifre sıfırlama maili gelecektir. Şayet mail ulaşmadı ise mailinizde ki spam/ gereksiz kutusunu da kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Mail içerisinde size gönderilen Netflix şifre sıfırlama linki yazısına tıklayarak yeniden şifre oluşturabilirsiniz.

SMS ile Netflix şifresi sıfırlama işlemini seçtiğinizde sizden kayıtlı cep telefonu numaranızı girmeniz istenecektir. İlgili kutucuğa cep telefonu numaranızı girdikten sonra Kısa mesaj gönderin butonuna tıklamanız beklenmektedir. Cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunun 20 dakika geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu doğrulama kodunu şifre sıfırlama ekranında ilgili kutucuğa giriş yapmanızın ardından yeniden şifre oluşturarak Netflix hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Netflix Kullanıcı Bilgilerimi Unuttum Şifremi Nasıl Yenilerim?

Şayet Kullanıcı bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da hesabınızda kayıtlı olan E-posta adresiniz ile Cep telefonu numaranıza erişiminiz yok ise aşağıdaki resim de ok ile gösterilen “E-posta adresimi veya telefonumu hatırlamıyorum” yazısına tıklamanız gereklidir.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bu sayfada faturalandırma bilgileriniz sizden istenecektir. İsim soy ad bilgileri ile birlikte ödeme için kayıtlı kredi kartı ya da banka kartı bilgilerinin ilgili kutucuklara girilmesinden sonra Hesabı Bul butonuna basarak hesabınıza erişim sağlayabilir ve Netflix şifre yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

netflix şifre sıfırla e-posta

Netflix Hesabı Güvenliği

Netflix üyelik hesabının güvenliği tamamen kullanıcıya aittir. Şayet oluşturulan kullanıcı şifresi çok basit ve kırılabilir ise Netflix hesabınız başkalarının eline geçebilir. Bunun dışında Netflix aboneliğinizi birkaç kişi ile paylaşıyorsanız Netflix hesabınız ile ilgili her türlü değişikliği yapabileceklerini de bilmeniz ve bu riski göze almanız gerekmektedir.

netflix şifre sıfırla e-posta

Netflix şifremi unuttum ya da Netflix kullanıcı bilgilerimi hatırlamıyorum gibi sorunlar ile sık sık karşılaşmamak için şifrenizi mutlaka zor tahmin edilebilir ancak kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre seçmeniz önemlidir. Bunun dışında E-posta hesabınıza erişim sağlayamama ihtimaline karşılık cep telefonu numaranızı da kayıt etmeniz önerilmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...