Netflix’ten Osmanlı’nın Yükselişini Konu Alan Türk Dizisi | Sonsuz Teknoloji

Netflix’ten Osmanlı’nın Yükselişini Konu Alan Türk Dizisi

netflix osmanlı

Türkiye’de yüksek oranda kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran TV platformu Netflix, Türk dizilerine büyük oranda ağırlık vermeye başladı. Hakan: Muhafız dizisinin yakaladığı başarının ardından Aşk 101 ve Atiye gibi yeni Türk yapımlarla da dikkat çeken platform, Fatih Sultan Mehmed’in hayatı konulu yeni bir belgesel serisi çekmeye hazırlanıyor. Rise of Empires: Ottoman adı ile yayınlanacak bu yeni mini belgesel serisinin detaylarına daha da yakından bakalım.

Osmanlı’nın Yükselişe Geçtiği Dönem Anlatılacak

Rise of Empires: Ottomanmini belgesel serisinde Osmanlı döneminde yükseliş ve bilhassa Fatih Sultan Mehmed’in hayatı ön planda olacak. İstanbul’u fetheden padişahın başarıları ve dönemin özelliklerine dikkat çekilecek. Belgesel serisi Osmanlı tarihinin en ihtişamlı dönemlerinin başlangıcına ışık tutarken izleyenlere de keyifli bir tarih dersi vermiş olacak.

Karga Seven Pictures ve STX Entertainment şirketleri tarafından yapılan mini belgesel serisinde ProfDr Celal Şengör ve Dr Emrah Safa Gürkan danışmanlığında bir senaryo ekibi oluşturuldu. Netflix platformu üzerinden yayınlanacak olan bu belgesel serisinin pek çok ülkede de gösterime gireceği belirtilmiştir. Bunun yanı sıra seri, platform üzerinden yakın zamanda yayınlanması beklenen üçüncü Türk yapımı olacak. Bunun öncesinde Hakan: Muhafız iki sezonluk bölümleriyle büyük dikkat çekmişken 27 Aralık tarihinde yayınlanacak olan ve başrollerinde Beran Saat

ile Mehmet Günsur’u görebileceğimiz Atiye isimli dizi de merakla bekleniyor.

Mini Belgesel Serisinin Zengin Oyuncu Kadrosu

Rise of Empires: Ottoman belgesel serisinde ünlü isimleri görmek mümkün. Her ne kadar belgesel serisi de olsa bir senaryo eşliğinde çekilecek olan yapımda Osmanlı tarihine damga vurmuş isimleri de ünlü Türk oyuncular canlandırıyor.

Oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Osman Sonant, Cem Yiğit Üzümoğlu, Birkan Sokullu, Damla Sönmez, Tolga Tekin ve Ushan Çakır gibi isimleri göreceğiz. Belgeselde Fatih Sultan Mehmed rolünde Cem Yiğit Üzümoğlu’nu görecekken Fatih’in üvey annesi Mara Hatun rolünde de Tuba Büyüküstün’ü izleyeceğiz.

Belgesel serisinin yönetmenliğini ise Emre Şahin üstleniyor. Emre Şahin aynı zamanda belgeselin senaryo ekibinde de yer alıyor. Toplamda 6 bölüm olması beklenen belgesel sersinin yayın tarihi ise henüz netleşmedi.

Bir yorum bırakınız...

*