Nikon D3500+AFP 18-55 non VR DSLR Kamera Özellikleri | Sonsuz Teknoloji

Nikon D3500+AFP 18-55 non VR DSLR Kamera Özellikleri

nikon kamera

Nikon firmasının üretmiş olduğu Nikon D3500 modeli kamera daha önce piyasaya sürmüş olduğu son derece başarılı olan D3400 modelinin yerini, kullanıcılarının görüş ve geri bildirimlerine göre şimdiden doldurabilmiş durumda.Nikon D3500 modeli kamera kağıt üzerinde bir önce ki model olan D3400 ile aynı sensör, aynı işlemci, aynı ISO oto focus menzili ve LCD’ye sahip gözükmekte. Fakat birçok iyileştirme de yapılmış. Örnek vermek gerekirse Nikon D3500 daha küçük, daha hafif ve batarya performansı çok daha iyi. Ancak D3500’de, D3400’e göre en büyük değişiklik kameranın dizaynı, tasarımı ve kavrayışı.Yeni kavrayış biçimi kimisine göre diğer Nikon kameralara göre biraz daha zor gözükse de özellikle küçük elli insanlar için çok uygun bir kavrayışa sahip. Yeni kavrayışın en büyük artısı, kamera elde iken çok güvende duruyor olmasıdır. Nikon’un D3500’ün tasarımını tamamen yenilemesi sonucunda bütün anahtar butonlar LCD ekranın sağ tarafında yer almış durumda. Nikon kameranın tasarımının bu şekilde gerçekleştirilmesinin nedenini, ayarları değiştirmeyi daha kolaylaştırdığını savundu. Bu sayede ayarları tek bir el ile değiştirmek mümkün hale getirilmiş.

 Nikon D3500 + AFP 18 – 55 non DSLR Özellikleri Nelerdir?

nicon d3500

Nikon D3500 model kameranın hareket eden objelere yönelik performansı ise perdeleme önceliği modu ve AFC fokus modunda gerçekten olağanüstü bir etkiye sahip.

Hızlı hareket eden objelerde ise kamera hızlı perdeleme modu ve sürekli çekim modunda yine etkileyici bir performansa sahip. Fakat şunu da belirtmek gerekir, sürekli çekim modunda ard arda yapılan çekimlerin hızı kameranızda bulunan SD kartınızın bilgileri, hafızaya işleme hızına göre önemli ölçüde değişiyor. Bu durum da performansı ve kameradan aldığınız verimi etkileyen bir unsur.

Kameranın düşük ışık ve gece çekimlerinde ki performansı ise ISO’yu artırdığınızda daha aydınlık fotoğraflar elde etmenize el veriyor. Normalde ISO’yu ne kadar arttırırsanız çektiğiniz fotoğrafın kalitesi de o kadar düşecektir. Fakat yine de Nikon D3500 model kameranın yüksek ISO modunda ki çekim kalitesi de oldukça iyi. Nikon kameranın 800 ISO modunda bile çekim kalitesi hala çok başarılı ve Zoom yaptığınızda dahi detayları hala çok iyi seçebiliyorsunuz. Ancak 1600 ISO modundan itibaren bir miktar azalmaya başlamakta olsa da ISO 25600 seviyesine kadar çekeceğiniz resimler muhakkak kullanılabilir olacaktır.

“Digital noise” olarak adlandırılan bu durumun her kamerayı da etkilediğini ekleyelim. Nikon 3500’ün düşük ışıkta ki performansı gün doğumu esnasında gerçekleştirilen çekimlerde test edildi. Performansı ise memnun edecek düzeyde.

Nikon D3400 ve Nikon D3500 Model Kamera Özelliklerinin Farkları

nicon d3400

Nikon 3400 model kamerada olup da Nikon 3500’de bulunmayan bir özellik de fonksiyon butonu. Bu buton ISO hassasiyetini hızlı bir şekilde değiştirebilmenize imkan vermekteydi.

D3400 modelinde olup da D3500 modelinde olmayan bir başka özellik ise “remote option” seçeneğinin olmaması. Ancak Nikon D3500 model kameranıza akıllı telefonunuzla bağlanıp bu şekilde de uzaktan fotoğraflar çekebilme imkanına sahipsiniz.

Nikon D3500 model kamera entry level kameralara kıyasla gerçekten iyi bir seviyeye sahip ve tam bir gezi kamerası olarak tanımlanabilir. Kameranın lensi gayet iyi olsa da kimi kullanıcılar tarafından lensin üzerinde bulunan tuş gereksiz olarak görüldü. Kamerayı kullanmadan önce bu tuşa basarak lensi genişletmeniz gerekiyor. Ancak lensin dizaynı ile ilgili olarak söylenecek en önemli husus ise lensi katlayarak çantanıza koyabilme imkanına sahip olmanızdır.

Bir yorum bırakınız...

*

internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...