Nikon D3500+AFP 18-55 non VR DSLR Kamera Özellikleri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Nikon D3500+AFP 18-55 non VR DSLR Kamera Özellikleri

nikon kamera

Nikon firmasının üretmiş olduğu Nikon D3500 modeli kamera daha önce piyasaya sürmüş olduğu son derece başarılı olan D3400 modelinin yerini, kullanıcılarının görüş ve geri bildirimlerine göre şimdiden doldurabilmiş durumda.Nikon D3500 modeli kamera kağıt üzerinde bir önce ki model olan D3400 ile aynı sensör, aynı işlemci, aynı ISO oto focus menzili ve LCD’ye sahip gözükmekte. Fakat birçok iyileştirme de yapılmış. Örnek vermek gerekirse Nikon D3500 daha küçük, daha hafif ve batarya performansı çok daha iyi. Ancak D3500’de, D3400’e göre en büyük değişiklik kameranın dizaynı, tasarımı ve kavrayışı.Yeni kavrayış biçimi kimisine göre diğer Nikon kameralara göre biraz daha zor gözükse de özellikle küçük elli insanlar için çok uygun bir kavrayışa sahip. Yeni kavrayışın en büyük artısı, kamera elde iken çok güvende duruyor olmasıdır. Nikon’un D3500’ün tasarımını tamamen yenilemesi sonucunda bütün anahtar butonlar LCD ekranın sağ tarafında yer almış durumda. Nikon kameranın tasarımının bu şekilde gerçekleştirilmesinin nedenini, ayarları değiştirmeyi daha kolaylaştırdığını savundu. Bu sayede ayarları tek bir el ile değiştirmek mümkün hale getirilmiş.

 Nikon D3500 + AFP 18 – 55 non DSLR Özellikleri Nelerdir?

nicon d3500

Nikon D3500 model kameranın hareket eden objelere yönelik performansı ise perdeleme önceliği modu ve AFC fokus modunda gerçekten olağanüstü bir etkiye sahip.

Hızlı hareket eden objelerde ise kamera hızlı perdeleme modu ve sürekli çekim modunda yine etkileyici bir performansa sahip. Fakat şunu da belirtmek gerekir, sürekli çekim modunda ard arda yapılan çekimlerin hızı kameranızda bulunan SD kartınızın bilgileri, hafızaya işleme hızına göre önemli ölçüde değişiyor. Bu durum da performansı ve kameradan aldığınız verimi etkileyen bir unsur.

Kameranın düşük ışık ve gece çekimlerinde ki performansı ise ISO’yu artırdığınızda daha aydınlık fotoğraflar elde etmenize el veriyor. Normalde ISO’yu ne kadar arttırırsanız çektiğiniz fotoğrafın kalitesi de o kadar düşecektir. Fakat yine de Nikon D3500 model kameranın yüksek ISO modunda ki çekim kalitesi de oldukça iyi. Nikon kameranın 800 ISO modunda bile çekim kalitesi hala çok başarılı ve Zoom yaptığınızda dahi detayları hala çok iyi seçebiliyorsunuz. Ancak 1600 ISO modundan itibaren bir miktar azalmaya başlamakta olsa da ISO 25600 seviyesine ka dar çekeceğiniz resimler muhakkak kullanılabilir olacaktır.

“Digital noise” olarak adlandırılan bu durumun her kamerayı da etkilediğini ekleyelim. Nikon 3500’ün düşük ışıkta ki performansı gün doğumu esnasında gerçekleştirilen çekimlerde test edildi. Performansı ise memnun edecek düzeyde.

Nikon D3400 ve Nikon D3500 Model Kamera Özelliklerinin Farkları

nicon d3400

Nikon 3400 model kamerada olup da Nikon 3500’de bulunmayan bir özellik de fonksiyon butonu. Bu buton ISO hassasiyetini hızlı bir şekilde değiştirebilmenize imkan vermekteydi.

D3400 modelinde olup da D3500 modelinde olmayan bir başka özellik ise “remote option” seçeneğinin olmaması. Ancak Nikon D3500 model kameranıza akıllı telefonunuzla bağlanıp bu şekilde de uzaktan fotoğraflar çekebilme imkanına sahipsiniz.

Nikon D3500 model kamera entry level kameralara kıyasla gerçekten iyi bir seviyeye sahip ve tam bir gezi kamerası olarak tanımlanabilir. Kameranın lensi gayet iyi olsa da kimi kullanıcılar tarafından lensin üzerinde bulunan tuş gereksiz olarak görüldü. Kamerayı kullanmadan önce bu tuşa basarak lensi genişletmeniz gerekiyor. Ancak lensin dizaynı ile ilgili olarak söylenecek en önemli husus ise lensi katlayarak çantanıza koyabilme imkanına sahip olmanızdır.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 yerel grup ilkesi düznleyicisi

Windows 10 Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi Ne İşe Yarar? Nasıl Açılır?

Window 10 bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarı özelleştirme veya hataları düzeltmek noktasında Yerel Grup ...
ps plus ekim 2020 ücretsiz oyunlar

PlayStation Plus Ekim 2020 Ücretsiz Oyunları Resmi Olarak Açıklandı!

Sony, geçtiğimiz saat dilimi içerisinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla birlikte PlayStation ...
Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi, Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu: Xiaomi Mi 10T Pro

Günümüzün en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, düzenlediği özel bir lansman ...
Modern Warfare call of duty

Call of Duty’nin Sezon 6 Güncellemesi ile Gelen Çökme Hatası

PlayStation 4 ve PC için Call of Duty sezon 6 güncellemesi, Warzone ...
xbox live gold ekim 2020 ücretsiz oyunları

Xbox Live Gold Ücresiz Oyunları Ekim 2020

Microsoft, Xbox Live Gold aboneleri için Ekim 2020 ücretsiz oyunlarını açıkladı. Yapılan ...
dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...