Nikon D3500+AFP 18-55 non VR DSLR Kamera Özellikleri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Nikon D3500+AFP 18-55 non VR DSLR Kamera Özellikleri

nikon kamera

Nikon firmasının üretmiş olduğu Nikon D3500 modeli kamera daha önce piyasaya sürmüş olduğu son derece başarılı olan D3400 modelinin yerini, kullanıcılarının görüş ve geri bildirimlerine göre şimdiden doldurabilmiş durumda.Nikon D3500 modeli kamera kağıt üzerinde bir önce ki model olan D3400 ile aynı sensör, aynı işlemci, aynı ISO oto focus menzili ve LCD’ye sahip gözükmekte. Fakat birçok iyileştirme de yapılmış. Örnek vermek gerekirse Nikon D3500 daha küçük, daha hafif ve batarya performansı çok daha iyi. Ancak D3500’de, D3400’e göre en büyük değişiklik kameranın dizaynı, tasarımı ve kavrayışı.Yeni kavrayış biçimi kimisine göre diğer Nikon kameralara göre biraz daha zor gözükse de özellikle küçük elli insanlar için çok uygun bir kavrayışa sahip. Yeni kavrayışın en büyük artısı, kamera elde iken çok güvende duruyor olmasıdır. Nikon’un D3500’ün tasarımını tamamen yenilemesi sonucunda bütün anahtar butonlar LCD ekranın sağ tarafında yer almış durumda. Nikon kameranın tasarımının bu şekilde gerçekleştirilmesinin nedenini, ayarları değiştirmeyi daha kolaylaştırdığını savundu. Bu sayede ayarları tek bir el ile değiştirmek mümkün hale getirilmiş.

 Nikon D3500 + AFP 18 – 55 non DSLR Özellikleri Nelerdir?

nicon d3500

Nikon D3500 model kameranın hareket eden objelere yönelik performansı ise perdeleme önceliği modu ve AFC fokus modunda gerçekten olağanüstü bir etkiye sahip.

Hızlı hareket eden objelerde ise kamera hızlı perdeleme modu ve sürekli çekim modunda yine etkileyici bir performansa sahip. Fakat şunu da belirtmek gerekir, sürekli çekim modunda ard arda yapılan çekimlerin hızı kameranızda bulunan SD kartınızın bilgileri, hafızaya işleme hızına göre önemli ölçüde değişiyor. Bu durum da performansı ve kameradan aldığınız verimi etkileyen bir unsur.

Kameranın düşük ışık ve gece çekimlerinde ki performansı ise ISO’yu artırdığınızda daha aydınlık fotoğraflar elde etmenize el veriyor. Normalde ISO’yu ne kadar arttırırsanız çektiğiniz fotoğrafın kalitesi de o kadar düşecektir. Fakat yine de Nikon D3500 model kameranın yüksek ISO modunda ki çekim kalitesi de oldukça iyi. Nikon kameranın 800 ISO modunda bile çekim kalitesi hala çok başarılı ve Zoom yaptığınızda dahi detayları hala çok iyi seçebiliyorsunuz. Ancak 1600 ISO modundan itibaren bir miktar azalmaya başlamakta olsa da ISO 25600 seviyesine kadar çekeceğiniz resimler muhakkak kullanılabilir olacaktır.

“Digital noise” olarak adlandırılan bu durumun her kamerayı da etkilediğini ekleyelim. Nikon 3500’ün düşük ışıkta ki performansı gün doğumu esnasında gerçekleştirilen çekimlerde test edildi. Performansı ise memnun edecek düzeyde.

Nikon D3400 ve Nikon D3500 Model Kamera Özelliklerinin Farkları

nicon d3400

Nikon 3400 model kamerada olup da Nikon 3500’de bulunmayan bir özellik de fonksiyon butonu. Bu buton ISO hassasiyetini hızlı bir şekilde değiştirebilmenize imkan vermekteydi.

D3400 modelinde olup da D3500 modelinde olmayan bir başka özellik ise “remote option” seçeneğinin olmaması. Ancak Nikon D3500 model kameranıza akıllı telefonunuzla bağlanıp bu şekilde de uzaktan fotoğraflar çekebilme imkanına sahipsiniz.

Nikon D3500 model kamera entry level kameralara kıyasla gerçekten iyi bir seviyeye sahip ve tam bir gezi kamerası olarak tanımlanabilir. Kameranın lensi gayet iyi olsa da kimi kullanıcılar tarafından lensin üzerinde bulunan tuş gereksiz olarak görüldü. Kamerayı kullanmadan önce bu tuşa basarak lensi genişletmeniz gerekiyor. Ancak lensin dizaynı ile ilgili olarak söylenecek en önemli husus ise lensi katlayarak çantanıza koyabilme imkanına sahip olmanızdır.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...