Photoshop Diş Beyazlatma İşlemi ile Bembeyaz Dişler ∞ Sonsuz Teknoloji Photoshop Diş Beyazlatma İşlemi ile Bembeyaz Dişler ∞ Sonsuz Teknoloji

Photoshop Diş Beyazlatma İşlemi ile Bembeyaz Dişler

photoshop ile diş beyazlatma

Photoshop diş beyazlatma işlemi, fotoğrafta sarı görünen dişleri bembeyaz hale getiriyor. Güzel bir günde yada en özel anlardan birinde sevilen kişi ile çekilen bir fotoğrafta dişlerin sarı gözükmesini görsel programlamalar ile ortadan kaldırmak mümkün oluyor.

Dişler bazen gerçekten sarı olduğu için bazen de ışık kaynağı nedeni ile sarı gözükebiliyor. Sizin için önemli olan bir fotoğrafta dişlerin sarı olarak çıkmasını ise teknolojinin gelişmesi ve pek çok yöntemin ortaya çıkması ile ortadan kaldırılıyor. Bu yöntemlerin başında da Photoshop programının kullanılması geliyor. Photoshop diş beyazlatma işlemi ile dişlerin beyazlatılması son derece kolay işlemlerden oluşuyor.

Photoshop Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Teknolojinin gelişmesi pek çok yenilikleri de beraberinde getiriyor. Akıllı telefonlar artık herkesin elinde bulunuyor. Telefonlar günümüzde sadece arama cihazı olarak değil fotoğraf çekmek için de kullanılıyor. Sosyal medyanın artması ile fotoğraf çekip bu mecralara fotoğrafların konulması da artıyor. Bütün özel anıların fotoğraflanması sırasında ise bazen dişleri sarı çıkabiliyor.

Dişlerin daha doğal, beyaz ve gerçekçi görünmesi ise photoshop diş beyazlatma işlemi ile sağlanıyor. Dişlerde oluşan sarı görüntüye karşılık photoshop uygulanarak en doğal beyazlığı bulmak mümkün oluyor. Photoshop diş beyazlatma, daha çok fotoğraf stüdyolarında vesikalık resimler ve düğün fotoğrafları için kullanılıyor.

Photoshop Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Photoshop diş beyazlatma işlemi yapabilmek için öncelikle photoshop programının bilgisayarınızda yüklü olması gerekir. Hangi fotoğraf üzerine işlem yapılacak ise o fotoğraf, sürükle bırak yöntemi kullanılarak ya da CRLT+O tuşları yardımı ile photoshop programı içerisine getiriliyor. Bu işlemden sonra fotoğrafın kopyasını oluşturmak için sağ tarafta yer alan katmanlar panelinde arka plan katmanına tıklanarak CRTL+J tuşlarına aynı anda basılıyor.

diş beyazlatma

İşlem görecek fotoğrafın kopyası oluşturulduktan sonra arka plan katmanı tekrar seçilerek sağ alt tarafında yer alan daire ikonu tıklanarak “ton ve doygunluk” ayarlarını seçin.  Açılan “kalıp” seçeneği altında “sarılar” bölümü seçilerek açıklık derecesini +100’e getirin.

Photoshop ile dişleri beyaz yapma

Katmanlar paneli sağ tarafta bulunuyor ve buradan “katman 1” bölümü üzerine bir kere tıklanıyor ve sol tarafta bulunan silgi aracı, photoshop diş beyazlatma işlemi yapılması istenen dişler üzerinde gezdiriliyor. Bu işlemin ardından diş photoshop işlemi sona eriyor ve dişler bembeyaz bir görünüme kavuşuyor.

Bir yorum bırakınız...

*

web sitesi için programlama dili

Web Sitesi Yapmak İçin Hangi Programlama Dilini Öğrenmek Gerekir?

Günümüzde bilgiler ve hizmetler artık internet aracılığıyla web sitesi üzerinden dolaşır oldu ...
Windows-10 dep

Windows 10 Veri Yürütme Engellemesi (DEP) Nedir?

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), Windows bilgisayarlarda yer alan bir güvenlik özelliğidir. DEP ...
toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı

Hazır Kurulu Bilgisayar mı? Toplama Bilgisayar mı?

Bir bilgisayar satın almak istediğimizde ne tür bilgisayar alacağımız konusunda tereddüt yaşarız ...
wayfair olayı nedir

Wayfair Olayı Nedir?

Gün geçmiyor ki, internetin hızı kesilmesin. Her geçen gün dünyada internet kullanımı ...
Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu

Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu? İşte Çözüm Yolları

Windows 10 bilgisayarlar artık bir çok kişi tarafından kablosuz mouse ile kullanılıyor ...
ses gürültü engelleyici

Bilgisayarda Ses Gürültü Engelleme Programı

Son bir yıldır evden çalışmak artık yeni normalimiz olmuş durumdadır. Durum böyle ...
İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...
google takvim

Google Takvim Masaüstü Bilgisayarda Çevrimdışı Kullanılabiliyor mu?

Google Takvim, masaüstü kullanıcıları için bir dönem çevrimdışı olarak kullanılabiliyordu. Ancak 2018 ...