PlayStation'a Özel En İyi 4 Oyun Serisi | Sonsuz Teknoloji

PlayStation’a Özel En İyi 4 Oyun Serisi

playstation

Oyun konsollarının kendilerine özel olan ve sadece kendi platformlarında bulunan exclusive oyunları vardır. PlayStation oyun kapaklarının üzerinde “Only on PlayStation” yazan oyunlar  playstation exclusive oyunlarıdır. Bu yazımızda mutlaka oynanması gereken playstation exclusive oyunları derledik.

Uncharted Serisi

uncarted

Hazine peşinde koşan bir mezar hırsızı olan Nathan Drake’in hikayesine konuk olduğumuz Uncharted serisi PS3, PS4 ve PS Vita konsolları için oyunlar üretmiştir. PS3 için Uncharted 1, 2 ve 3 oyunları çıkmıştır. PS4 için Uncharted Collection adında PS3’teki ilk 3 oyunun hepsini barındıran remastered bir oyun ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyunu çıkarılmıştır. PS Vita’ya özel ise Uncharted: Golden Abyss oyunu çıkmıştır. Çeşitli tarihi mekanlarda bulunmak, uçurumlar arasında atlamak, çok ilgi çekici bulmacaları çözmek ve düşmanlarla savaşmak ilginizi çekecek unsurlar ise mutlaka bu serinin oyunlarını denemelisiniz. Türkçe dil desteği olan PS4 Uncharted Collection oyununu öncelikli olarak denemenizi sonrasında ise yine Türkçe dil destekli olan Uncharted 4 denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer PS Vita sahibi değilseniz üzülmeyin çünkü Uncharted: Golden Abyss, serinin diğer oyunlarına göre oldukça zayıf kalmakta.

God of War Serisi

God of War

PS2, PS3, PS4, PSP ve PS Vita konsollarında oyunlar çıkaran God of War serisi playstation konsolunun en iyi oyun serilerinin arasında yer almaktadır. God of War serisinde yönettiğimiz Kratos karakteri, oyun dünyasının en karizmatik karakterlerinden biri olmuştur. PS4’te çıkan God of War oyunu İskandinav mitolojisini konu almaktadır, serinin diğer oyunlarında ise Yunan mitolojisi konu edilmektedir. Kılıcınızı, baltanızı elinize alıp çeşitli mitolojik yaratıklarla savaşıp mitolojik dünyayı keşfetmek ilginizi çekebilecek ise God of War tam size göre. Serinin bütün oyunları çok iyi fakat özelliklede PS4 için çıkan God of War oyunu hep RPG tarzı olması hem de Türkçe dil desteği ile sizin için önerilerimiz arasında ilk sırada yer alıyor.

The Last of Us Serisi

The Last of Us

The Last of Us öncelikle PS3 için çıktı. Hikayesi, oynanışı ve grafikleri ile inanılmaz beğeni topladı ve oyuncularının gönlüne taht kurdu. Sony bu kadar çok beğenilen oyunu PS4 içinde remastered olarak (bir oyunun grafiklerinde ve bazen de seslerinde geliştirme yaparak daha üst versiyon konsol için uyarlaması) çıkarmayı ihmal etmedi tabi. The Last of Us Remastered, PS4 içinde amiral oyunlar yer aldı. Medeniyetin çöktüğü ve her yerde zombilerin olduğu bu oyunu oynarken çok eğleneceksiniz. Özelliklede Türkçe dil desteği olması oyunu Türk oyuncular için oldukça cazip kılıyor. Ayrıca yakın tarihte The Last of Us’ın seri olmasını sağlayan yeni oyunu The Last of Us 2 oyununun çıkacağı kesinleşti ve böylece The Last of Us oyunu da serileştirilmiş oldu.

Infamous Serisi

Infamous

PS3 ve PS4 için oyunları bulunan Infamous serisinde özel güçlere sahip bir insan olarak düşmanlarla mücadele ediyorsunuz. PS3’te bulunan Infamous ve Infamous 2 oyunlarında karakterin sadece elektrik gücü var, PS4’te çıkan Infamous: Second Son’da ise başka özel güçlü insanların (konduit) özel güçlerini kendinize kopyalayarak birçok özel güç kullanabiliyorsunuz. İyilik yaparak bir kahraman mı olmak isterdiniz veya kötülük yaparak bir zorba mı olmak isterdiniz? Karar tamamen sizin. Serinin en iyi oyunu olarak Infamous: Second Son oyununu öneriyoruz, özelliklede Türkçe dil desteği ile kesinlikle oynanması gereken bir oyun.

Bir yorum bırakınız...

*