Samsung, Android 11 Tabanlı One UI 3.0 Kullanıcı Arayüzünü Resmen Tanıttı! İşte Tüm Detaylar | Sonsuz Teknoloji

Samsung, Android 11 Tabanlı One UI 3.0 Kullanıcı Arayüzünü Resmen Tanıttı! İşte Tüm Detaylar

one uı 3.0

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, geçtiğimiz günlerde şirketin resmi Malezya sayfasında Android 11 tabanlı One UI 3.0 kullanıcı arayüzünü resmi olarak sonunda duyurdu. Beta süreci kapsamında Güney Kore de bulunan Samsung Galaxy S20 cihazlarına sunulan söz konusu arayüz ile birlikte kullanıcılar da oldukça farklı özelliklere erişti. Dilerseniz, uzun zamandır beklenen ve birçok farklı özellik ile birlikte kullanıcılara sunulan yeni arayüzü gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Kullanıcı Arayüzü

one uı 3.0 tüm detaylar

Android 11 tabanlı One UI 3.0 kullanıcı arayüzü resmi olarak geçtiğimiz günler içerisinde tanıtıldı. Şirketin Malezya sayfasında tanıtılan yeni arayüz, önceki günlerde beta süreci kapsamında bazı kullanıcılara sunuldu. Oldukça gelişmiş bir arayüz sayesinde kullanıcılar, dosyalar ve uygulamalar arasında son derece hızlı bir geçiş yapabilecek. İşte, yeni kullanıcı arayüzünün tüm detayları;

Çoklu Uygulama Desteği

çoklu uygulama desteği

Samsung şirketi tarafından geliştirilen yeni arayüzün de bulunan Multi-Active Window özelliği sayesinde kullanıcılar, artık ekranı üç farklı pencereye bölebilecek. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, aynı anda 3 farklı uygulamayı veya herhangi bir dosyayı oldukça akıcı ve pratik bir şekilde kullanabilecek.

Hareketli Duvar Kağıtları

oneuı 3.0

 

Android 11 tabanlı One UI 3.0 özellikleri ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar, yeni gelecek olan arayüz sayesinde kendileri oldukça pratik bir şekilde hareketli duvar kağıtları oluşturabilecek. Üstelik bu duvar kağıtları, kullanıcılara da tepki verebilecek.

Görüntülü Görüşmeler

görüntülü görüşmeler

Samsung cihazlara gelecek olan yeni kullanıcı arayüzü sayesinde cihaz sahipleri, artık tam ekran görüntülü görüşmeler yapabilecek. Üstelik bu görüntülü görüşmeler de kullanıcılar, AR teknolojisini de kullanabilecek.

Yeni Kullanıcı Arayüzü Hangi Tarihlerde Kullanıcılara Sunulacak?

kullanıcı arayüzü

Android 11 tabanlı One UI 3.0 kullanıcı arayüzü an itibariyle Güney Kore de bulunan Samsung kullanıcılarına beta süreci kapsamında sunuldu. İlk olarak Güney Kore de bulunan kullanıcılara sunulan yeni arayüz, beta sürecinin tamamlanmasından hemen sonra tüm kullanıcılara sunulacak. 2020 Yılı içerisinde sunulması beklenen yeni arayüz, ücretsiz olarak güncelleme şeklinde kullanıcılara servis edilecek.

Yeni Kullanıcı Arayüzü Hangi Samsung Cihazlarına Sunulacak!

cihazlar

Yeni kullanıcı arayüzü, bazı Samsung cihazlarına ücretsiz olarak sunulacak. İşte açıklanan o cihazlar;

  • Samsung S Serisi (S10 – S20 Arası)
  • Samsung Note Serisi (Note10- Note 20 Arası)
  • Samsung Katlanabilir Modeller
  • Samsung A Serisi (A51 ve Üzeri)
  • Samsung (S6 ve üzeri Tablet Bilgisayarlar)

Bir yorum bırakınız...

*