Tinder’a Mavi Tik Özelliği Geliyor | Sonsuz Teknoloji

Tinder’a Mavi Tik Özelliği Geliyor

Tinder

Tinder son zamanlarda aldığı güncellemeler ile gündeme tekrar gelmeyi başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Tinder aldığı güncelleme ile birlikte uygulamasına panik butonu ekledi. Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık sahte hesaplar tarih oluyor.

Diğer sosyal medya uygulamalarından da alışık olduğumuz mavi tik özelliği Tinder’a geliyor. Yüklenen fotoğraflar üzerinden onaylama işlemi yapan Tinder artık kullanıcılarına mavi tik verecek. Mavi tik özelliği olmayan hesaplar sahte hesap olarak bilinecek.

Profil Fotoğrafları Onayı İçin Mavi Tik Güvenliği

Tinder yeni aldığı karar ile birlikte profil fotoğrafına konulan fotoğrafın benzerini çekmemizi isteyecek. Verdiğiniz pozun benzerini vererek onaya gönderip mavi tik talebinizde bulunuyorsanız. Onay aldığınız zaman sahte hesaplar arasından sıyrılıp sadece onaylı hesaplar ile görüşebiliyorsunuz.

Uygulamaya gelecek yeni özellik şu an için sadece iki ülkede kullanıma açılıyor. İran ve Tayvan bölgesine uygulanmaya başlayan yeni sistem ile birlikte testler başlayacak. Alınan geri dönüşlere göre diğer ülkeler için de bu özellik kullanıma açılacak.

Mavi Tikler Kalıcı Ancak Bazı Şartları Var

Onaylanan hesapların mavi tikleri kullanıcı isimleri değişmesi durumu hariç kalıcı. Her fotoğraf değiştirdiğinizde bu detaylarla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Ancak hesapların çalınma durumları da göz önüne alınarak kullanıcı adı engeli konulmuş durumda. Kullanıcı adı değiştiği andan itibaren yeni bir mavi tik onayı isteniyor.

Yeni Özellik Sadece Mavi Tik İle De Sınırlı Değil

Yeni gelen özellikler arasında sadece kimlik doğrulama değil Instagram’ın 2017 de bünyesine aldığı mesajları geri çekme özelliği de eklenecek. Yeni gelecek özellikler kullanıcıları heyecanlandırsa da bu şekilde bir kimlik doğrulama özelliğini olması endişelendiriyor. Özellikle kişisel verilerini bu tarz uygulamalardan sakınan kişiler bu onayları vermeyerek uygulamayı onaysız şekilde devam edeceğini açıkladı. Bu düşünce test edilen ülkelerde yaygın olarak gözlemlenirse mavi tik hayali suya düşebilir.

 

Bir yorum bırakınız...

*