Skype Video Konferans'da Nelere Dikkat Edilmeli? | Sonsuz Teknoloji

Skype Video Konferans’da Nelere Dikkat Edilmeli?

skype 7

Skype anlık mesajlaşma ve çağrı yapabilme işlevlerine sahip olan bir uygulamadır. Android, Windows, Windows phone, İos ve Mac gibi oldukça geniş bir yelpazede kullanım imkânı sağlar. Hatta bazı oyun konsollarının bile uygulamayı desteklendiğine rastlanabilir. Günümüzde var olan benzeri birçok uygulamadan çok daha eski ve tecrübeli bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Saydığımız platformların tamamında uygulamanın mobil aplikasyonu bulunmaktadır. Herhangi bir uyumluluk sorunuyla da karşılaşılmamaktadır. Uygulamaya normalde bir e mail adresiyle kayıt olabilir ve giriş yapabilirsiniz. Devamında arkadaşlarınızı ekleyip ücretsiz ve sınırsız bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Mesajlaşma, sesli çağrı ve görüntülü çağrı gibi birçok özellikten uygulama sayesinde ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Skype Yeni Hamlesi Video Konferans

skype video konferans

Uygulama özellikle pandemi dolayısıyla var olan ihtiyaca uygun olarak skype konferans özelliğini aktif etmiştir. Konferans özelliğine uygulamanın mobil aplikasyonları üzerinden erişebilmek mümkündür. Burada şunu belirtmeliyiz ki Windows Phone gibi eski sistemler bu özellik açısından desteklenmiyor olabilir. Fakat diğer platformlarda herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

Normal şartlarda uygulamayı kullanabilmek için üyelik gerektiğini söylemiştik. Üyeliğe sahip olanlar konferans özelliğine erişme hakkına sahip olduğu gibi firma bizi bir sürprizle karşılıyor. Üyeliğiniz olmasa bile konferans sistemini kullanabilme hakkına sahipsiniz. Öyle ki uygulamanın web sitesinden direkt olarak bir bağlantı oluşturup konferans başlatabilmek mümkün. Üyeliği olsun olmasın oluşturduğunuz bağlantıya tıklayan herkes skype konferansa katılma

hakkı elde edebilmektedir.

video konferans

Skype konferans kaç kişi katılabilir

Kaydolma ya da indirme gibi ön koşullardan muaf olarak böyle bir özelliği kullanabilmek oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Skype konferans kaç kişi katılabilir sorusu ise merak edilen bir diğer konudur. Yapılan açıklamalar incelendiğinde herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmıyoruz. Fakat normal şartlarda uygulama 50 kişi ile grup halinde sohbet yapma hakkı vermektedir.

Konferans uygulamasında bir kısıtlama olup olmadığı ise şuan için bilinmemektedir. Konferans aramalarını 24 saate kadar gerçekleştirmek mümkün. Öyle ki toplantı 24 saatten uzun sürse bile kapatıp açmak şartıyla uzun saatlerce kullanılabilir. Böyle bir imkânın üyeliği olsun olmasın herkese ücretsiz bir şekilde sunulması, neredeyse her platformu desteklemesi firmayı rakiplerine karşı oldukça avantajlı bir konuma getirmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*