Windows 10'un En Son Güncel Sürümünü Kontrol Etme | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’un En Son Güncel Sürümünü Kontrol Etme

Microsoft, Windows 10 için ortalama altı ayda bir yeni sürümü yayınlar. Her Windows 10 kullanıcısı güncellemeleri aynı anda almaz. Microsoft, güncellemeleri kullanıcılara aynı anda değil planlı bir şekilde farklı zamanlarda yayınlar.  Bu yazımızda, bilgisayarınızın Windows 10 sürümünün nasıl kontrol edileceği açıklanmıştır.

Windows 10’un en son sürüm olması önemli mi?

Açık söylemek gerekirse, çoğu insan için Windows 10’un en son sürümüne sahip olması çok önemli değildir. Sorun yaşamıyorsanız veya yeni özellikler istemiyorsanız, en son sürümü kullanmanız çok önemli değildir.  Ancak Windows çok geç olmadan Windows 10 sürümünüzü güncelleyecektir. Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Windows 10 En Son Sürümü Nasıl Kontrol Edilir?

Bilgisayarınızın hangi sürümü yüklediğinizi kontrol etmek için,

 • Başlat menüsünü açarak Ayarlar penceresini başlatın. Sol tarafındaki “Ayarlar” dişli simgesini tıklayın veya Windows + i tuşlarına basın.

başlangıç ayarlar windows 10

 • Ayarlar penceresinde Sistem> Hakkında’ya gidin.
 • Yüklediğiniz “Sürüm” için “Windows özellikleri” başlığı altına bakın. “Sürüm” yazının karşılığına bakın.

Windows hakkında

 • Şimdi Windows 10’un en son sürümünü kontrol edin.

 1. Avatar
  Ali FUAD
  09:06 18 Aralık 2020 09:06

  Bu işletim sistemi güncellemeleri gerçekten çok mühim. Sonra bir virüs bulaştı mı zor topluyorsunuz. En iyi ihtimalle programları kullanırken ya hata veriyor ya da kasıyor. Bunun için verimli bir metin. Herkes bilgi sahibi olmalı.

Bir yorum bırakınız...

*