Sosyal Medyada Ürün Satışı Rehberi -6 Altın Kural | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Sosyal Medyada Ürün Satışı Rehberi-6 Altın Kural

sosyal medya satış

Sosyal medya sayesinde çok büyük kitlelere ulaşabiliyor, sesimizi çok büyük kitlelere duyurabiliyor ve ticari açıdan da ürünlerimizin reklamlarını çok sayıda insana ulaştırabiliyoruz. Bu kadar büyük kitlelere ulaşabilme imkânınız olan sosyal medya, ürün satışı içinde bulunmaz bir kanal oluşturuyor. Çünkü çok ucuza hatta çoğu zaman bedavaya bile reklam yapabiliyorsunuz. Peki sosyal medyada ürün satışı yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

1- Hedef Kitlenizi Belirleyin

Ürününüzü kimlere satacaksınız? Ürününüze kimler talep gösterir? Bu tarz sorulara belirleyeceğiniz cevaplarla ürününüzü satacağınız hedef kitlenizi belirleyin.

2- Hedef Kitlenizin Satın Almak İsteyeceği Ürünü Keşfedin

Hedef kitlenizin ihtiyaçlarına veya harcama yapabilme potansiyeli oldukları ürünlere yönelik araştırma yapın. Unutmayın ki insanlar ihtiyaç duydukları şeyi alırlar bu sebepten ötürü önceliğiniz onların gerçekten ihtiyaç duyduğu şeyler olmalı

3- Ürün Görseli ile Ürün Açıklamasına Dikkat Edin

Ürün görseliniz ve ürün açıklamanız çok önemlidir. Bu konuda size tavsiyemiz ürünün görselinin olabildiğince net, anlaşılır ve albenili olmasıdır. Aynı şekilde ürün açıklamasında da ürün hakkında gerekli bilgileri net, anlaşılır ve albenili bir şekilde belirtmenizi öneririz.

4- Reklam

Günümüzde ticaret konusunda reklamın önemi çok büyüktür. Tabiri caiz ise reklam her şeydir diyebiliriz. Bu sebepten ötürü reklam konusuna olabildiğince yüklenmenizi tavsiye edebiliriz. Doğru bir fiyatlandırma ve doğru bir pazarlama taktiği ile müşterilere normalde ihtiyaçlarının olmadığı bir ürünü bile satabilirsiniz ve bu durumu reklam ile destekleyerek ürününüzü çok geniş kitlelere satabilme potansiyeli oluşturabilirsiniz.

5- Ödeme yöntemi

Ödeme yönteminde size önerimiz, müşterilerinize birçok ödeme kanalı sunmanızdır. Bu sayede ürününüzü satın almak isteyen müşterileriniz ödeme yöntemi konusunda zorluk çekmeden ürününüzü satın alabilmeli. Ayrıca bu konuda en önemli husus ise ödeme güvenliğidir. Ödeme yöntemlerinde güvenli ödeme seçenekleri sunarak müşterilerinizi memnun edebilirsiniz. Ayrıca ürününüzün aynısını ya da bir benzerini başka bir firma ya da şahıs satsa bile eğer onda güvenli ödeme yöntemi yok ise fakat sizde var ise emin olun ki bu sayede birçok müşteri ürünü sizden almayı tercih edecektir. Hem de bu tercihi yaparken sizin fiyatınızın diğer satıcının fiyatından 3-5 kuruş fazla olmasını da önemsemeyecektir. İnsanların bu kadar hassas olduğu güvenlik konusunda gerekli hamleleri yapmanız sizi rakiplerinize karşı 2 adım öne çıkaracaktır.

6- Teslimat

Ürünün satın alınması, ürün kalitesi veya ödeme yöntemi ne kadar önemliyse ürünün teslimatı da o kadar önemlidir. Bu konuda olabildiğince iyi teslimat firmalarıyla çalışmanızı öneririz. Ürünler müşteriye hasarsız olarak ve önceden belirtilen tarihte müşteriye ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Bu sebepten ötürü olabildiğince iyi bir firmayla çalışmanızı öneririz.

Bir yorum bırakınız...

*

Moto E7

Motorola Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu! Karşınızda Moto E7

Bir dönemin en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Motorola, düzenlediği özel ...
Foursquare

Foursquare’de Rota Nasıl Bulunur?

Telefonların akıllanması ile birlikte hayatımız sanal dünya ile birleşti ve Foursquare gibi ...
clipboard nedir

ClipDrop Nedir? ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda adını duymaya başladığımız ve özellikle grafik tasarım işleri ile uğraşan ...
deepfake

Deep Fake Nedir? Deep Fake Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza daha önceden hiç duymadığımız terimler girmeye başladı ...
gürültü engelleyici kulaklıklar

Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Nasıl Çalışır?

Gürültü giderici özelliği ile son yılların popüler kulaklık seçeneklerinden biri olan gürültü ...
twitter otomatik engelleme

Twitter Yeni Bir Özelliğe Daha Kavuşuyor! Twitter Otomatik Engelleme Nedir?

Twitter her geçen zamanda aldığı güncellemeler ile birlikte kendi bünyesine yeni özellikler ...
Xiaomi Garanti Sorgulama

Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Delta garanti sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Garantili ...
no code low code

No Code ve Low Code Geliştirme Platformu Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kod yazmadan uygulama geliştirmek mümkün mü sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ...