Telefonunuz için En Uygun Micro SD Kart | Sonsuz Teknoloji

Telefonunuz için En Uygun Micro SD Kart

microsd1

 

Telefonlarımızdaki depolama alanları çoğunlukla ihtiyacı karşılayamamaktadır. Bu nedenle, MicroSd kartları kullanarak telefonumuzun özelliğine göre ek depolama alanı ekleriz. Telefonunun özelliğine göre depolama alan desteklemeleri farklılıklar gösterir. Bilindiği gibi ek depolama alanı ekleme işini sadece Android telefonlara yapabilmekteyiz.  İphone telefonlarında bu işlemin yapılmasına izin vermemektedir.

 

Bir microSD kartında ne aradığınızı bilmiyor musunuz? İşte bilmeniz gerekenler;

Piyasada seçim yapabileceğiniz çok sayıda microSD kartı var. Ancak hepsi Android telefonunuz veya tabletinizde çalışmayabilir. SDHC ve SDXC veya ve UHS-I  arasında seçim yaparken, cihazınız ve ihtiyaçlarınız için en iyisini seçtiğinizden emin olmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu verelim.

En sık iki tür microSD kartı kullanılmaktadır. SDHC ve SDXC. İkisi arasındaki fark, sağladıkları depolama kapasite aralığıdır. SDHC kartların kapasitesi 2GB – 32GB arasında. Alternatif olarak SDXC kartları 32GB’dan 2TB’ye kadar değişebilir. 16MP kamera üzerinde çekilen bir fotoğraf yaklaşık 7MB’lık bir değere sahip. 32GB bir kart satın alırsanız, üzerinde 4,500 veya daha fazla fotoğraf depolayabilirsiniz. (Bu sayı, RAW formatta çekilebilen, çok daha büyük dosya boyutlarına sahip fotoğraflar oluşturan bir Galaxy S7 kullanıyorsanız farklı olacaktır.)

En büyük kapasiteyi seçmek cazip olabilir, ancak cihazınızın neyi desteklediğini kontrol etmeniz gerekecek. MicroSD kart yuvasına sahip en iyi Android cihazları seçtiği ve desteklediği depolama kapasitesinin örnek bir listesi:

  • Galaxy S and S7 Edge: 200GB
  • LG V10: 2TB
  • Moto G 2015: 32GB
  • Xperia Z5 Compact: 200GB
  • OneTouch Idol 3: 32GB

Yukarıda verilen örneklere göre sizde telefonunuzun depolama desteklemesini öğrenerek microSD  tercihini yapabilirsiniz.

 

Bir yorum bırakınız...

*