Google Chrome Varsayılan Olarak Tam Ekran Nasıl Açılır? | Sonsuz Teknoloji

Google Chrome Varsayılan Olarak Tam Ekran Nasıl Açılır?

chrome hata

İnternet tarayıcısı dediğimizde ilk akla gelen ve dünyada en çok kullanılan tarayıcı tartışmasız Google Chrome‘dur. Google Chorme varsayılan açılış modu pencere modu’dur. Bunun yanısıra kullanabileceğiniz “tam ekran modu” da bulunmaktadır.

Tam ekran modu, URL çubuğu ve diğer hiç bir Chorme menülerinin olmadığı sadece gezindiğiniz web sitesinin göründüğü moddur. Web sitesi sanki bir uygulama gibi görünür.

Tam Ekran Modunu Kullanma

Google Chrome da Tam ekran moduna hızlı bir şekilde tek tuşla geçmek için Chrome açıkken “F11” tuşuna basmanız yeterlidir. Tam ekran modunda olmanız dezavantajı farklı bir sekmeye geçememenizdir. Farklı bir sekmeye geçmek için tam ekran modundan çıkmanız sonrada diğer sekmeye geçip tekrar tam ekran moduna geçiş yapmanız gerekir. Tam ekran modundan çıkmak için yine “F11” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Tam ekran modu yapmak için de tam ekran modundan çıkmak için de “F11” tuşu kullanılır.

tam ekkran

Chrome de Tam ekran moduna geçmek için ayarlar sekmesini kullanarak da bunu yapabilirsinz. Tarayıcının sağ üst köşesinde yeralan üç noktaya tıklayın , ardından yakınlaştır özelliğinin en sağında bulunan tam ekran ikonuna tıklayın.

Chrome Açılışında Tam Ekran Yapma

Eğer Google chrome’u her açılışta tam ekran modunda başlatmak istiyorsanız tarayıcı ayarlarında bazı değişikikler yapmanız gerekir. Chrome’u her açılışta varsayılan olarak tam ekran olarak başlatabilmek için masaüstü kısayolu özelliğini kullanabilirsiniz.

Masaüstünde yer alan Google Chrome kısayolu ikonuna sağ tıklayıp özelliklere tıklayın ve açılan ekranda yeralan hedef satırının sonuna aşağıdaki kodu yazın Uygula ve tamam deyin.

–start-fullscreen

tam ekkran
Artık Chrome her açtığınızda Tam ekran olarak açılacaktır. Bu özellik, bir işeyerinde iş yerinizin web sitesi üzerinden yaptığınız işleyişte, web sitesi sisteminizi bir uygulama havasında kullanmanıza olanak tanır.

Bir yorum bırakınız...

*