Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

telegram

Dünya çapında Telegram nedir sorusu merak edilen konulardandır. Telegram uygulamasını kullananlar Telegram hesap silme işlemini pek çok platform üzerinde araştırmaktadır. Uygulamada silme işlemi gerçekleştirildikten sonra tüm veriler silinir. Silinmiş hesabın mesajları ya da medya öğelerine erişim mümkün değildir. Bu veriler, Telegram serverlarında bile tutulmamaktadır.

Telegram Hesap Silme İşleminden Sonra Veriler Yok Oluyor Mu?

Telegram hesap silme işlemi sonunda kullanıcı hesabına ait veriler silinir. Bu veriler hiçbir yerde saklanmaz. Telegram uygulamasının en önemli özelliği gizliliktir. Bu gizlilik nedeni ile kullanıcıların verilerine ulaşmak mümkün değildir. Kullanıcı mesajlarına, Telegram yönetim merkezi bile ulaşamamaktadır. Gizliliği yok edebilecek tüm hareketler, uygulamadan dışlanmıştır. Hesap silme işleminden sonra da veriler kısa sürede yok olmaktadır.

İlgili: Telegram Nedir, Ücretli mi? ve Telegram’ın özellikleri Nelerdir?

Hesap Silme İşlemi Kolay Mıdır?

Telegram kullanıcıları için hesap silme işlemi oldukça kolaydır. Uygulama; Telegram apk, Ios ve diğer işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışır. Telegram hesabını silmek zahmetli bir iş değildir. Uygulama üzerinden silme işlemi yapılacağı gibi, internet üzerinden de silme eylemi gerçekleştirilebilir.

İnternet üzerinden uygulamanın resmi sayfasına yönlendirilmekte ve burada bazı işlemler yapılır. İşlemler tamamlandıktan sonra uygulama hesabı kalıcı olarak silinir. Uygulamayı geçici bir süreliğine kullanmak istemeyenler, kalıcı silme işleminden uzak durmalıdır. Uygulamayı geçici süre ile kullanmak istemeyen kullanıcılar, uygulamayı telefonlarından kaldırmayı deneyebilirler.

telegram güncelleme

Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Telegram hesap silme işlemi için iki metot vardır. Yöntemlerden ilki, uygulama üzerinden yapılmaktadır. Uygulamanın silinmesi için herhangi bir süre belirlenmektedir. Bu süre boyunca uygulamaya girilmezse ya da uygulamada herhangi bir işlem yapılmazsa kullanıcı hesabı tamamen silinmektedir. Zaman ayarlı olarak silinen hesapların geri getirilmesi mümkün değildir. Uygulamada ne kadar süre ile hareketsiz kalındığında uygulamanın silineceği ayarlanabilmektedir.

  • Bu süre, en az 1 ay olmak üzere 12 aya kadar ayarlanabiliyor. Bu ayara ulaşmak için uygulamada “Ayarlar” bölümüne girin.
  • “Ayarlar” kısmından “Gizlilik ve Güvenlik” bölümü seçilir.
  • Bu bölümde “Hesabımı Bu Kadar Uzaksam Sil” şeklinde bir bölüm yer almaktadır. Buradan istenilen silinme süresi seçebilirsiniz.

Telegram indir işlemine karşılık olarak uygulamayı link üzerinden silmek de oldukça kolaydır. Uygulamayı silmek için link kullanılmaktadır.

Link tıklandığında uygulamanın kayıtlı olduğu cep telefonu numarası sorulacaktır. Kullanıcı hesabına ait cep telefonu numarası girildiğinde cep telefonuna kod gelmektedir. Kodu girdikten sonra hesap kalıcı olarak silinecektir. Kalıcı olarak silinen hesaba ilişkin verilerin geri getirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, hesap silme işlemi gerçekleştirilmeden önce yapacağınız işlemden emin olmalısınız. Hesap silme işlemi yapmak için kullanılması gereken link:

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

Hesap Silme İşleminden Sonra Tüm Grup Bilgileri Yok Olur Mu?

Hesap silme işlemi, kullanıcıya ait olan tüm verileri yok eder. Buna, üye olunan grup bilgileri ile kanal bilgileri de dahildir. Hesabın kayıtlı olduğu gruplar silinir ve buradaki mesajlar da hesapla birlikte yok olur. Kullanıcının hesabına ilişkin herhangi bir veri ya da Telegram grupları kalmaz. Telegram hesap silme işlemi kısa sürede tamamlanır.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 yerel grup ilkesi düznleyicisi

Windows 10 Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi Ne İşe Yarar? Nasıl Açılır?

Window 10 bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarı özelleştirme veya hataları düzeltmek noktasında Yerel Grup ...
ps plus ekim 2020 ücretsiz oyunlar

PlayStation Plus Ekim 2020 Ücretsiz Oyunları Resmi Olarak Açıklandı!

Sony, geçtiğimiz saat dilimi içerisinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla birlikte PlayStation ...
Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi, Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu: Xiaomi Mi 10T Pro

Günümüzün en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, düzenlediği özel bir lansman ...
Modern Warfare call of duty

Call of Duty’nin Sezon 6 Güncellemesi ile Gelen Çökme Hatası

PlayStation 4 ve PC için Call of Duty sezon 6 güncellemesi, Warzone ...
xbox live gold ekim 2020 ücretsiz oyunları

Xbox Live Gold Ücresiz Oyunları Ekim 2020

Microsoft, Xbox Live Gold aboneleri için Ekim 2020 ücretsiz oyunlarını açıkladı. Yapılan ...
dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...