Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

telegram

Dünya çapında Telegram nedir sorusu merak edilen konulardandır. Telegram uygulamasını kullananlar Telegram hesap silme işlemini pek çok platform üzerinde araştırmaktadır. Uygulamada silme işlemi gerçekleştirildikten sonra tüm veriler silinir. Silinmiş hesabın mesajları ya da medya öğelerine erişim mümkün değildir. Bu veriler, Telegram serverlarında bile tutulmamaktadır.

Telegram Hesap Silme İşleminden Sonra Veriler Yok Oluyor Mu?

Telegram hesap silme işlemi sonunda kullanıcı hesabına ait veriler silinir. Bu veriler hiçbir yerde saklanmaz. Telegram uygulamasının en önemli özelliği gizliliktir. Bu gizlilik nedeni ile kullanıcıların verilerine ulaşmak mümkün değildir. Kullanıcı mesajlarına, Telegram yönetim merkezi bile ulaşamamaktadır. Gizliliği yok edebilecek tüm hareketler, uygulamadan dışlanmıştır. Hesap silme işleminden sonra da veriler kısa sürede yok olmaktadır.

İlgili: Telegram Nedir, Ücretli mi? ve Telegram’ın özellikleri Nelerdir?

Hesap Silme İşlemi Kolay Mıdır?

Telegram kullanıcıları için hesap silme işlemi oldukça kolaydır. Uygulama; Telegram apk, Ios ve diğer işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışır. Telegram hesabını silmek zahmetli bir iş değildir. Uygulama üzerinden silme işlemi yapılacağı gibi, internet üzerinden de silme eylemi gerçekleştirilebilir.

İnternet üzerinden uygulamanın resmi sayfasına yönlendirilmekte ve burada bazı işlemler yapılır. İşlemler tamamlandıktan sonra uygulama hesabı kalıcı olarak silinir. Uygulamayı geçici bir süreliğine kullanmak istemeyenler, kalıcı silme işleminden uzak durmalıdır. Uygulamayı geçici süre ile kullanmak istemeyen kullanıcılar, uygulamayı telefonlarından kaldırmayı deneyebilirler.

telegram güncelleme

Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Telegram hesap silme işlemi için iki metot vardır. Yöntemlerden ilki, uygulama üzerinden yapılmaktadır. Uygulamanın silinmesi için herhangi bir süre belirlenmektedir. Bu süre boyunca uygulamaya girilmezse ya da uygulamada herhangi bir işlem yapılmazsa kullanıcı hesabı tamamen silinmektedir. Zaman ayarlı olarak silinen hesapların geri getirilmesi mümkün değildir. Uygulamada ne kadar süre ile hareketsiz kalındığında uygulamanın silineceği ayarlanabilmektedir.

  • Bu süre, en az 1 ay olmak üzere 12 aya kadar ayarlanabiliyor. Bu ayara ulaşmak için uygulamada “Ayarlar” bölümüne girin.
  • “Ayarlar” kısmından “Gizlilik ve Güvenlik” bölümü seçilir.
  • Bu bölümde “Hesabımı Bu Kadar Uzaksam Sil” şeklinde bir bölüm yer almaktadır. Buradan istenilen silinme süresi seçebilirsiniz.

Telegram indir işlemine karşılık olarak uygulamayı link üzerinden silmek de oldukça kolaydır. Uygulamayı silmek için link kullanılmaktadır.

Link tıklandığında uygulamanın kayıtlı olduğu cep telefonu numarası sorulacaktır. Kullanıcı hesabına ait cep telefonu numarası girildiğinde cep telefonuna kod gelmektedir. Kodu girdikten sonra hesap kalıcı olarak silinecektir. Kalıcı olarak silinen hesaba ilişkin verilerin geri getirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, hesap silme işlemi gerçekleştirilmeden önce yapacağınız işlemden emin olmalısınız. Hesap silme işlemi yapmak için kullanılması gereken link:

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

Hesap Silme İşleminden Sonra Tüm Grup Bilgileri Yok Olur Mu?

Hesap silme işlemi, kullanıcıya ait olan tüm verileri yok eder. Buna, üye olunan grup bilgileri ile kanal bilgileri de dahildir. Hesabın kayıtlı olduğu gruplar silinir ve buradaki mesajlar da hesapla birlikte yok olur. Kullanıcının hesabına ilişkin herhangi bir veri ya da Telegram grupları kalmaz. Telegram hesap silme işlemi kısa sürede tamamlanır.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...