Turkcell BİP Web Nedir ve Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Turkcell BİP Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

türkcell bip

 

Adında anlaşılacağı üzere Türkcell Bip bir Türkcel’e ait bir WhatsApp tarzı bir platformdur. Android ve İOS için uygulaması olan Türkcell Bip, yine Whatsapp gibi Web kullanım hizmeti mevcuttur. Bu makalede, masaüstü bilgisayarlar için erişime açık hale gelmiş olan  Turkcell bip web nasıl kullanılır sorusunun cevabına bakalım.

Adım Adım Turkcell BİP Web Girişi

Turkcell BİP ile elde edeceğiniz avantaj; telefonunuz kapalı olsa bile, bilgisayar üzerinden sohbete devam edebilecek olmak. Bunun dışında aynı zamanda direkt olarak web girişi sonrasında kullanıcılar ile birbirinize dosya gönderme dosya alma gibi işlemlerin gerçekleşmesini de sağlayabilirsiniz. WhatssApp gibi uygulamalara rakip olarak gösterilmesi, sağladığı avantajlar ile ortada. Bunun dışında ise en güçlü uygulama olma yolunda ilerliyor. Tüm bu avantajları elde etmek için yapmanız gereken giriştir.

BİP giriş işlemi;

İlk olarak yapmanız gereken bilgisayardan BİP Web hizmeti için resmi internet sitesine giriş yapmak. Tarayıcı üzerinden arama motorunu kullanarak anında resmi internet sitesine erişiminizin girişi mümkün olacaktır.

Profil;

Giriş işleminizin hemen ardından telefonda yer alan BİP uygulamasından profil menüsünün açılması isteniyor. Ardından direkt olarak BİP Web seçeneği ile işlemlerin gerçekleşmesi sağlanabilir.

QR Kodu;

Giriş için QR kodu istenir. Hem güvenli hem de hızlı bir giriş işlemi için QR kodu kullanılması sağlanıyor. Direkt olarak web sayfasından karşınıza çıkan kodu aktif hale getirerek, giriş işleminizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
Yukarıda verilen işlem basamaklarının tamamlanması durumunda Turkcell BİP web giriş işlemi tamamlanmış olacak. Bu işlemin sonunda direkt olarak siz de dosya gönderip alma, sohbet etme gibi işlemlere devam edebiliyor olacaksınız. Değerlendirin ve bu alandan dilediğiniz gibi dosya gönderme alma gibi sohbet gibi taleplerinizi gerçekleştirin.

Güvenli Giriş;

Giriş işleminin güvenli bir şekilde tamamlanacak olmasının yanı sıra, sizin güvenliği kontrol altında tutmanız için çıkış işlemini kapatarak değil, çıkış işlemini doğruca gerçekleştirerek yapmanız önerilir. Turkcell BİP web çıkış işlemi ile direkt olarak çıkışı yapabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*