Valorant VP Nedir, Nasıl Alınır ve Kodlar Nasıl Kullanılır?

Valorant VP Nedir, Nasıl Alınır ve Kodlar Nasıl Kullanılır?

Valorant VP Nedir

Valorant VP Nedir? Valorant VP kodları ile neler yapılabilir? Özellikle oyun içi satın alımların arttığı Online oyunlarda önemli yer barındıran oyun içi kredi sistemi pek çok içeriğe erişmeye imkân sağlıyor. Her oyunda olduğu gibi, Valorant içinde de belirli karşılığı olan VP adında bir para birimi bulunuyor.

Valorant Points olarak geçen VP, Oyun içinde kazanılması mümkün olmayan ve ücretsiz şekilde elde etmenin kolay olmadığı bir para birimidir.

Oyun içinde VP kazanma durumu henüz bulunmuyor. Ancak, bazı programlar onları kullandıkça size Valorant Points kazandırabiliyor.

Valorant VP kodları ile oyun içindeki silahlarınıza desen satın alabilirsiniz. Sezonluk olarak veya etkinliklere özel olarak üretilen oyun içi silah kaplamaları oyunda direkt olarak bir avantaj elde etmenizi sağlamıyor olsa da psikolojik olarak daha iyi olmanızı sağlayabilmekte.

Valorant VP Satın alımı sonrasında oyun içinden kodunuzu aktif edebilir veya direkt Valorant üzerinden de VP satın alabilirsiniz.

Ancak, oyuncular VP olarak bilinen oyun içi para birimini kod olarak satın almayı daha çok tercih ediyor.

Valorant VP Kodu Nasıl Kullanılır?

Valorant VP Kodu Nasıl Kullanılır

Valorant VP kodu almak ve kullanmak için önünüzde iki seçenek bulunuyor. Riot Games’in sağlamış olduğu oyun içi satın alım alanından VP satın almak ve/veya güvenilir VP satışı yapan bayilerden satın almak. Migros gibi alanlardan bile satın alabileceğiniz VP’lerin size verilmesinde iki farklı seçenek karşımıza çıkmakta.

Riot Games üzerinden alınan VP’ler direkt olarak hesabınıza yüklenmekte. Ancak, E-Pin satışı gerçekleştiren yerlerden alınan VP’ler size kod olarak verilmekte. Size verilen kodu oyun içindeki kod bölümüne yazarak oyun içinde para puan elde edebilirsiniz.

Kod olarak aldığınız oyun içi puanlar da oyun içinden direkt satın aldığınız kadar hızlı bir şekilde hesabınıza tanımlanmakta. Oyun içi satın alımlardan tek farkı kodu henüz kullanmadan başkalarına göstermemenizdir. Aksi durumda kodunuz başka bir hesaba girilerek tek seferlik kullanım hakkını yitirebilmekte.

Valorant VP Kodu satın alındıktan sonra bu şekilde görülür;

RA-F7BTR6774NRJ6VMB” Bir kere kullanılan Valorant VP Kodları tekrar kullanıma kapatılır. Yani, internette bulacağınız kodlar hesabınıza tanımlanamamakta. Satın aldığınız VP kodlarının bir başkası tarafından bir şekilde kullanılması da ürün hakkında iade yapabilmenizin önüne geçiyor.

Valorant VP Kodları Oyun İçinde Nereye Girilir?

Valorant içinden Valorant Point almadığınız durumlarda bir kod sahibi olduğunuzu söylemiştik. Peki, bu kod oyun içinde nereye girilmeli? Girerken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle, E-Pin kodunuzu girebileceğiniz ekrana ulaşmanız gerekmekte. Bunun için izlemeniz gereken adım ise sırası ile;

 • E-Pin kodunuzu gireceğinizden emin olduğunuz hesap ile oyuna giriş sağlayın.
 • Oyun açıldıktan sonra menüde iken sağ üst köşede bulunan “V” simgesine tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak olan VP satın alma menüsünde en sağ tarafta bulunan “Riot ve Kodlar” sekmesine tıklayın.

Valorant VP Kodları Oyun İçinde Nereye Girilir

Karşınıza gelecek olan erkan bu şekilde olacaktır. Bu aşamada aşağı kısımda da görmüş olduğunuz gibi olan boşluğun içerisine satın almış olduğunuz VP miktarının kod karşılığını yazmalı ve “Gönder” butonuna tıklamalısınız.

Gönder butonuna tıkladıktan sonra Valorant VP Kodu hesabınıza tanımlanacaktır. Satın aldığınız kodları kimselere göstermediğiniz durumlarda da kodun daha önce kullanılmış olduğuna dair geri yanıtlar alma durumunuz olabilir.

Bunun önüne geçmek için güvenilir VP satış noktalarından kodlarınızı satın almanız, bilgisayarınızdaki güvenlik duvarlarını açmanız ve bilgisayarınızı güncel bir anti virüs ile temizlemeniz gerekmekte.

Her ne kadar bunlar sizin alabileceğiniz önlemler olsa da sizden kaynaklı olmayan nedenlerden dolayı da sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda VP kodunu satın almış olduğunuz web sitesinin canlı destek bölümünden çok zaman geçmeden destek almaya başlamanız gerekmektedir.

Sizden kaynaklı olmayan çoğu durumda VP kodlarınız yenileri ile değiştirilmekte. Ancak, bu süreç için hızlı bir adım atmalısınız.

Valorant VP Kodu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Valorant VP Kodu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Valorant VP kodu alırken dikkat edilmesi gereken en büyük nokta satın almış olduğunuz VP’lerin güvenilir olup olmadığıdır. Bunun dışında, oyun içinde satın alacağınız kozmetik için yeterli kadar VP kodu alıp almadığınızı da kontrol etmeniz önerilmekte.

Ucuz VP alışverişi sağlamak için kurulmuş pek çok mağaza sayfası bulunuyor ancak her ucuz kod satıcısı güvenilir kod satıcısı olmayabilir. Bu nedenle, Pazar yeri olarak bilinen yerlerden random şekilde kodları almak yerine sektörde adını duyurmuş bazı kod sitelerinden satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

Valorant ucuza VP satışı yapan güvenilir siteler listesi ile güvenilir sitelere tek tıklama ile ulaşabilir, düşük komisyon oranları ile teknik olarak Riot Games üzerinden satılan kodlardan daha ucuza kod satın alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Peki, Valorant ucuza vp satışı yapan ve güvenilir olan siteler hangileri?

Valorant Ucuza VP Satışı Yapan Güvenilir Siteler Hangileri?

Valorant Ucuza VP Satışı Yapan Güvenilir Siteler

Valorant ucuza VP satışı yapan güvenilir siteler üzerinden VP satın almak düşündüğünüzden daha hızlı ve destek konusunda daha güvenilir. Ancak, burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta. VP satın alacağınız web sitelerinin gerçekten güvenilir olup olmadığıdır.

Dijital Ürün olarak satılan E-Pinler bazı Pazar yerleri desteği sunan satış sayfalarında da satışa sahiptir. Ancak, Pazar yerleri gibi alanlardan alınan VP’lerde E-Pin bayiliği yapan sitelerden daha fazla sorun iler karşılaşılmakta. Sorunlar ile en az şekilde karşılamak için yaygın olan ve güvenilirliği bilinen bazı web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu web siteleri sadece Güvenilir Valorant VP satışı gerçekleştirmiyor. Ucuza Valorant VP satışı gerçekleştirerek oyun içindeki kozmetikleri daha ucuza almanızı sağıyor. Bunun yanı sıra Valorant dışında da destekledikleri oyunlar ile tek bir hesap açarak neredeyse her oyun için satın alım gerçekleştirebiliyorsunuz.

Peki, Valorant güvenilir VP satış sayfaları hangileri? Hangi siteden VP satın almak güvenilir?

 • klasgame.com : Klasgame içerisinde pek çok oyun için satın alınabilir içerikleri barındıran. Güncel ve güvenilir bir satış sayfasıdır. Ucuzluk yönünden diğer sitelerden daha ileride olan Klasgame, pek çok sponsorluk anlaşması ile birlikte pek çok Valorant videosunda karşımıza çıkmakta.
 • bynogame.com : Tertemiz geçmişi ile karşımıza çıkan Bynogame, kurduğu sistemler ile yayıncılara bağış gönderme ve alma konularında da kendini kanıtlayarak güvenilirlik açısından büyük bir yol kat etmiş durumda. Ucuza VP satın almak için de kullanabileceğiniz Bynogame, en hızlı teslimatı gerçekleştiren web sitelerinden sadece birisi.
 • foxngame.com : Yine sponsorlukları ile hayatımıza girmiş olan Foxngame.com, pek çok olumlu geri dönüş ile güvenilirlik seviyesini ciddi oranda arttırmış durumda. Ucuza VP satın almak için doğru adres olarak da bilinen Foxngame, anında teslimat seçenekleri ile beklemeden kodlarınızı almanızı sağlamakta.
 • perdigital.com : Belirli bir geçmişe sahip olan Perdigital.com, Valorant VP satın alma konusunda seçilebilecek güncel ve güvenilir sitelerden biridir. Sadece Valorant değil, League Of Legends gibi oyunların başta olduğu ve daha pek çok oyunun da içinde bulunduğu geniş bir dijital ürün yelpazesi ile kolay bir şekilde satın alım ve kullanım sağlamakta.

Bahsedilen pek çok site kullanıcı deneyimini en iyi seviyede tutmak için çabalayan web sitelerinden sadece birisi. Güvenilirlik açısından kendini kanıtlamış olan web siteler, sadece Valorant değil pek çok oyun için oyun içi satın alımlarda kullanılabilecek kredileri sağlamakta.

Anında teslim edilen kodlar sayesinde de anında kullanım imkanını kullanıcılara sunmaktalar. 7/24 aktif olan canlı destek sistemleri ile birlikte en ufak sorunda destek almanızı sağlayan E-Pin satış noktaları, mağdur olmanızın önüne geçmekte.

Valorant Gece Pazarı Ne Zaman Gelecek?

Valorant Gece Pazarı

Valorant Gece Pazarı ile indirimli oyun içi kozmetik almak mümkün durumda. İndirimli silah skinleri ile normalden daha az ödeyerek silah kaplamalarına sahip olmak isteyen oyuncular söz konusu Gece Pazarı etkinliğini bekleyebilirler.

Valorant gece pazarı nedir ve ne zaman gelir? Valorant gece pazarı, 6 Farklı kartı barındıran ve üzerlerine tıklayarak size özel olarak sunulan skinlere ulaşabildiğiniz. Size atanan skinlerde indirim kazanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Sürekli olarak gelmeyen ve belirli dönemler içinde gelen Gece Pazarı, açtığınız kartlar ile indirimli skinler almanızı sağlamakta. Her hesap için farklı kartlar barındıran Gece Pazarı etkinliği, size sunulan indirimi değiştirme imkanı sunmamakta. Belirli bir % oranında indirim almanızı sağlayan Gece Pazarı.

Normal şartlarda alabileceğinizden daha ucuza skinler almanızı sağlar.

Böyle olunca; Valorant gece pazarı ne zaman gelir? Gece pazarı ne zaman? gibi sorular da kaçınılmaz oluyor. 2 Ayda bir gelen Gece Pazarları her seferinde bir etkinlik zamanına denk gelir.

E-Spor turnuvaları, yeni ajan, harita kutlamaları gibi denk gelişleri olsa da Gece Pazarı içinde yeni ajan ile ilgili bilgiler elde etmek de mümkün durumda olabiliyor.

2 Ayda bir gelen gece pazarının en yakın tarihi 8 Haziran 2023 Olarak görülüyor. Her ne kadar 2 ayda bir geliyor olsa da tam geliş tarihi hiçbir zaman net bir şekilde önceden açıklamıyor. Ancak, bazı sızıntılar ile gece pazarının ne zaman geleceği anlaşılır durumda oluyor.

Valorant Radianit Puanı Nedir?

Valorant Radianit Puanı

Valorant Radianit Puanı Nedir? Valorant VP ve Radianit farkı nedir? Valorant üzerinden bir skin aldıktan sonra yükseltilebilir seviyeleri bulunuyorsa yükseltmeniz o skinden alacağınız performansı etkileyecektir.

Kimi zaman sadece renk değiştirmenize izin verse de kimi zaman silahın sesini, reload animasyonunu, özel bitiriş animasyonunu, hareketli görsel efektlerini açmanızı sağlamakta.

Radianit Puanlarının VP’lerden farkı daha az bulunuyor olmaları ve VP’den daha pahalıya satılıyor olmasıdır.

Öyle ki 1600 VP karşılığında 20 Radianit puanı kadar alabilmeniz mümkün durumda oluyor. VP karşılığında alındığında oldukça pahalı olan Radianit puanlarını oyun içinde kazanmanın bazı yöntemleri bulunuyor. Peki, oyun içi Radianit puanları nasıl kazanılır?

Valorant Radianit Puanı Nasıl Kazanılır?

Valorant içinde Radianit puanı kazanmak mümkün durumda. Ancak, bunun için de bazı ödemeler yapmanız gerekmekte. 20 Radianit için 1600VP ödendiğini ön gördüğümüzde yapılan ödemenin aslında fazla olmadığına kanaat getirmek mümkün durumda olacak.

Valorant içinde bulunan Battle Pass sistemi ile Radianit puanı elde etmek mümkün durumda. Sadece Radianit puanı değil, bıçaklar ve silah kozmetiklerini de 1000VP gibi bir ücretlendirme ile elde etmek mümkün durumda.

Ancak, burada dikkat edilmesi gereken nokta. Radianitleri ve silah kaplamalarını kazanabilmek için ödemenin yanı sıra oyunu oynayarak Battle Pass seviyesini de ilerletmeniz gerekmekte.

Bir Valorant oyuncusu Savaş Bileti seviyelerinin tamamını yani 50 seviyenin tamamını tamamladığında 100 Radianit puanı kadar puan elde edebilecektir. Yani, 1000VP Karşılığında 100 Radianit almak mümkün durumda.

Valorant Savaş Bileti Kaç VP? Savaş Bileti Kaç Radianit Veriyor?

Valorant Savaş Bileti

Valorant savaş bileti ile birlikte 50 Farklı seviyeden oluşan silah kaplamalarını alabilir, oyuncu kartlarını elde edebilir. Özel oyuncu unvanlarını alabilir, yeni bir bıçak elde edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ücretsiz verilen kısımlar ile de Skin elde etmek mümkün durumdadır.

Ancak, oyun içi silah yükseltmelerinde kullanılabilecek olan Radianit puanını da Savaş Bileti ile de kazanabilirsiniz. 100 Radianit puanı kadar kazanmanızı sağlayacak olan Valorant Savaş Bileti 1000 VP olarak karşımıza çıkmakta.

1000 Oyun içi para birimi olan VP ile satın alımı mümkün olan Savaş Bileti, XP ile seviyeleri geliştirilen bir ödül sistemidir. Xbox Game Pass aboneliğiniz ile fazladan XP kazanabileceğiniz gibi;

 • Ölüm Kalım Savaşı.
 • Tam Gaz.
 • Spike Hücum.
 • Tırmanış

Gibi modları oynayarak da oyun içinde XP kazanmanız mümkün durumda. Her ne kadar kimi oyun modu sabit bir XP oranına sahip olsa da oyun içinde en iyi XP veren mod Dereceli ve Derecesiz modlardır.

Tüm bunların yanı sıra oyun içinde bulunan günlük ve haftalık görevleri de tamamlayarak fazladan XP kazanabilirsiniz.

Valorant VP Fiyatları Ne Kadar?

Valorant VP Fiyatları ne kadar? Güncel VP fiyatları listesi ile oyun içi puanların ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Her ne kadar oyun içindeki ücretlendirmeler aynı kalsa da bazı nedenlerden dolayı oyun içi para biriminin satın alımındaki ücretlendirmeler değişiklik gösterebilmekte.

Yani, oyun içindeki savaş bileti her zaman için 1000 VP değerinde kalacaktır ancak geçtiğimiz yıllarda 50+TL ile satın alınabilen 1000VP güncel olarak 100 TL üzerinde satılmakta.

İşte, güncel Valorant Point fiyatlandırmaları;

 • 115VP – 13,95TL
 • 485VP – 58TL
 • 925VP – 106,50TL
 • 1850VP – 206TL
 • 3400VP – 367TL
 • 5550VP – 569TL

Söz konusu fiyatlandırmalara göre Valorant savaş bileti almak isteyen bir oyuncu toplamda 120,45TL değerinde ödeme yaparak 1040VP satın almalıdır.

Fiyatlar Klasgame.com üzerinden alınmıştır +ve içinde bulunduğunuz zaman ve oyun durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir***

 

instagram foto

Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor Sorununun Sebepleri

Dünya’nın en popüler uygulamaları arasında yer alan Instagram, diğer uygulamalar için bünyesinde çeşitli hataları barındırır. Instagram fotoğraf yüklenmiyor diyen kullanıcılar da bu hatalara sebep ...
X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...