Vivo, Yeni Cihazı İQOO Z1, 5G Desteği Bulunduracak | Sonsuz Teknoloji Vivo, Yeni Cihazı İQOO Z1, 5G Desteği Bulunduracak | Sonsuz Teknoloji

Vivo, Yeni Cihazı İQOO Z1, 5G Desteği Bulunduracak

Vivo şirketinin MediaTek Dimensity 1000+ kullanan cihazı Vivo İQOO Z1’in birkaç küçük detayı belli oldu.

İQOO Z1

Vivo yeni çıkaracağı cihazı üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde cihazın içerisinde MediaTek Dimensity 1000+ kullanılacağı ortaya çıkmıştı. Bu işlemci Dimensity 1000’in üst versiyonu yani daha gelişmiş hali. Yakın zamanda tanıtılan işlemci ilk defa İQOO Z1 ile birlikte piyasaya giriş yapacak. Bu gelişme tabi ki birçok kişinin heyecanlanmasına da neden oluyor.

Çünkü işlemcinin yeni olması ve ilk defa kullanılacak olması kullanıcıları biraz daha sabırsızlaştırıyor. Yeni işlemciyle birlikte piyasaya giriş yapmaya hazırlanan cihaz hakkında son olarak gelişme bir Çinli sertifika sitesinde yaşandı. Bu sitede İQOO Z1 olduğu düşünülen cihazın birkaç özelliği ortaya çıktı. Ortaya çıkan özelliklere kısaca göz atalım.

Vivo İQOO Z1 Özellikleri

İQOO Z1 5g

Vivo İQOO Z1 özellikleri ile dikkat çeken bir telefon olacak mı bilemeyiz ancak ortaya çıkan detaylar cihaz hakkında küçük fikirler verebilir. Öncelikle cihazda 5G desteğinin bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Çünkü MediaTek’in tanıttığı yeni işlemci, şirketin diğer birçok işlemcisinin aksine 5G destekliydi. Dolayısıyla bu durum, İQOO Z1’in 5G destekli geleceğini de doğrulamış oldu.

5G destekli MediaTek Dimensity 1000+ kullanan İQOO Z1’in hızlı şarj desteği de belli oldu. Yeni detaylara göre cihazda 44w hızlı şarj desteği yer alacak. Bu durum elbette özellikle yüksek batarya kapasitesine sahip akıllı telefonlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Batarya kapasitesi büyüdükçe hızlı şarj desteği geliştirilerek cihazların şarj sürelerinin kısaltılması hedefleniyor. Vivo akıllı telefon şirketinin yeni cihazında 44w hızlı şarj desteği bulunması da bu açıdan bir avantaj sağlayabiliyor.

Ancak hızlı şarj büyük avantajlar getirse de beraberinde dezavantajlar da getirebiliyor. Çünkü bataryaları hızlı şarj etmek bataryaların ömürlerini kısaltabiliyor ve kullanım sürelerini düşürebiliyor. Hatta belki bunu zamanla siz de fark etmiş olabilirsiniz. Bataryayı yavaş şarj ettiğinizde az da olsa kullanım süresinin uzadığını fark edebilirsiniz. Çünkü hızlı şarj, her ne kadar bataryanın kısa süre de şarj olmasına imkan tanısa da kullanım süresinin de azalmasına neden olabilir.

Cihaz hakkında ki yeni bilgiler şimdiler bu kadar. Yakın zamanda Exynos 980 işlemcisi kullanan Vivo G1 5G isimli modelini tanıtan şirketin bu seferki modelinde yeni bir işlemciyi ilk kez kullanıyor olması beklentileri yükseltiyor. Cihaz piyasaya çıktıktan sonra kullanıcılarında merak ettiği bu sorunun cevabını hep birlikte göreceğiz.

Bir yorum bırakınız...

*

SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...