Whatsapp Plus Nedir Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Whatsapp Plus Nedir Nasıl Kullanılır?

whatsapp plus nedir

Whatsapp Plus, orjinal Whatsapp programına ek özellikler içeren farklı bir programdır. WhatsApp + ve WhatsApp Plus Holo olarak da bilinir ve mavi bir simgeye sahiptir. WhatsApp Plus kurulumu gerçekten basittir, ancak orijinal WhatsApp’ın kaldırılmasını gerektirir. WhatsApp Plus‘ın en önemli özelliği yeni stiller veya görsel temalar seçilerek yapılabilen WhatsApp’ın görünümünü tamamen değiştirme yeteneğidir. Temalar doğrudan WhatsApp Plus’tan yüklenir ve ücretsizdir. 700’den fazla tema var ve indirmelere, ada, sürüme ve tarihe göre sıralayabilirsiniz. Uygulama Google Play’de mevcut değildir. APK olarak indirmeniz gerekir.

Whatsapp Plus Yenilikleri

Yalnızca sohbetin arka planını değil, ayrıca temaları, kişi listesinin altını ve çubuğun ve metinlerin renklerini de değiştirme seçenekleri sunar. Orijinal WhatsApp’ta buna benzer bir şey yok. Ayrıca yeni ifadeler eklendi. WhatsApp zaten yeterli değilse, WhatsApp Plus‘ın başka bir özelliği de Google Hangouts’taki yüzler da dahil olmak üzere yeni ifadelerin eklenmesidir. Bu ifadeler sadece WhatsApp Plus’ı yükleyen başkaları tarafından görülebilir. Klasik WhatsApp’ı kullanan birine resmi olmayan bir ifade gönderirseniz, görecekleri tek şey bir soru işaretidir. Görüntüleri tam çözünürlükte göndermenizi engelleyen sorunlar düzeltildi. Yeni bir gelişme olarak, karanlık mod dahil edilmiştir.

Başka bir WhatsApp Plus seçeneği, gönderilen dosyaların boyut sınırını 2’den 50 MB’a değiştirmenizi sağlar. Ayrıca, görüntü ve videoların boyutunu ve kalitesini korumaya yönelik seçenekler de vardır. WhatsApp Plus

ayrıca, sohbet resimlerinin başlığını, renklerini ve boyutunu, kişilerin resminin başlığını ve boyutunu, pop-up bildirimlerinin görünümünü ve boyutunu, işlevlerin devre dışı bırakılmasını (sesli notlar, animasyonlar), widget’ların boyutunu ve renklerini değiştirme seçeneği sunar.

Whatsapp Plus Kullanımı

Whatsapp ile aynı şekilde kullanılır. Bu, uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, orijinal WhatsApp uygulamasında yaptığınız gibi telefon numaranıza kaydolmak ve kişilerinizle mümkün olan her şekilde iletişim kurmaktır. Arayüz 3 sekmeye ayrılmıştır: Sohbetler, Durum ve Aramalar. Sohbetler hem kişilerin hem de grupların metin konuşmalarını listeler. Bir konuşma başlatmak için + işaretli simgeye tıklayın.

Arama yapmak için ilgili sohbete girin ve video veya sesli arama yapmak isteyip istemediğinize bağlı olarak sağ üstteki video kamera veya telefon simgelerine basın. Bir mesaj yazmak için sohbet penceresinin alt metin kutusuna dokunun, klavye görüntülenir ve istediğiniz şeyi yazabilir veya mikrofonla kaydederek sesli mesajlar gönderebilirsiniz.

Durum sekmesi, geçici fotoğrafları veya bir süre sonra kendilerini silen videoları paylaşmak için durum işlevine karşılık gelir. Durumunuzu yayınlamak için Durumum’a dokunmanız yeterlidir; kamera video kaydetmek veya fotoğraf çekmek için açılır. Bunun yerine kalem simgesine dokunursanız, durum olarak kısa mesaj yazıp gönderebilirsiniz.

Aramalar sekmesi yapılan aramaları gösterir ve telefon şeklindeki simge ile arama yapmanızı sağlar. Gizliliğinizi ve güvenliğinizi yönetmek için sohbet sekmesinin sağ üst köşesindeki simgeye (3 yatay şeritli) dokunmanız ve Ayarlar’a girmeniz gerekir. Mevcut tüm seçeneklerin bulunduğu Gizlilik ve Güvenlik adlı bir bölüm bulunur.

Ayrıca Bordo Klavyeli sitesinden CS GO Wall Hack Kodu içeriğine de göz atmayı unutmayın!

Kaynak: Bordo Klavyeli

Bir yorum bırakınız...

*

modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...
dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...