WhatsApp'ta Numara Engelleme ve Engeli Kaldırma | Sonsuz Teknoloji

WhatsApp’ta Numara Engelleme ve Engeli Kaldırma

WhatsApp için dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcıya sahip dünyanın en popüler sohbet uygulamasıdır diyebiliriz. Çok fazla popüler olduğundan insanları dolandırmak veya rahatsız etmek için de kullanılmaktadır. WhatsApp’ta istemediğiniz kişiden  mesaj gelmesini isterseniz engelleyebilirsiniz. Bu makalede sizlere WhatsApp’ta numara nasıl engellenir ve engel nasıl kaldırılır? sorusuna cevap vereceğiz.

WhatsApp’ta Numara Engelleme

Telefon rehberinizde kişi kayıtlı olmasa bile WhatsApp ile size mesaj gönderebilir. WhatsApp’ta sizi sürekli rahatsız eden bir numaradan gelen mesajları tamamen engelleyebilirsiniz. İstediğiniz zamanda engeli kaldırabilirsiniz.

Telefon rehberinize kayıtlı olmayan bir numaradan size bir mesaj geldiğinde, WhatsApp mesajı otomatik olarak size iletir.

spam engelle

WhatasApp ile telefonunuza site linki, fotoğraf ve video gibi medya dosyaları gönderildiğinde ve Whatsapp’ta kişinin mesajını okumak için girdiğinizde mesaj penceresinin alt kısmında yukarıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Burada numarayı rehberinize ekleyebilir veya “Engelle” butonu ile numarayı engelleyebilirsiniz. WhatsApp rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerden gelen medya dosyalarını spam olarak algılar ve sizin onayınız ile medya dosyalarına ulaşılabilir.

Engelle numara

Rehberinizde kayıtlı olmayan kişiden sadece metin mesajı geldiğinde ve Whatsapp’ta kişinin mesajını okumak için girdiğinizde yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi mesaj penceresinin üst tarafında sizden kişiyi engellemenizi veya kişi olarak eklemenizi isteyen “Engelle” ve “Ekle” mesajlarını gösterir. Böyle bir durumda “Engelle” butonuna basarak o numarayı engellenenler listesine eklersiniz. “Ekle” butonu ilede numarayı rehberinize kayıt edebilirsiniz.

Eğerki kişi size hiç mesaj göndermemiş ve telefon rehberinde kayıtlı olmayan bir numarayı nasıl engelleriz? Bu aşama telefon numarasını geçici olarak telefonunuza kayıt etmelisiniz. Sonrasında aşağıdaki adımları takip edin.

Telefonda Kayıtlı Kişiyi WhatsApp’ta engellemek

  • WhatsApp’ı açın ve engellemek istediğiniz kişiyle sohbeti penceresini açın.
  • Sağ üstteki üç noktaya , ardından “Diğer”e ve ardından “Engelle”ye dokunun.

Numara engelle

Kişinin spam gönderen biri olduğundan şüpheleniliyorsa, “Raporla ve Engelle”yi seçtiğinizde WhatsApp’a bu kişinin bu platformda olmaması gerektiğini rapor eder. Spam göndermiyor, ciddi toplumu etkileyecek sahte haber yaymıyorsa veya WhatsApp hizmet şartlarını ihlal etmiyorsa bu seçeneği işaretlemenize gerek yoktur.

Kişi engellendiğinde engellenen kişiden gelen tüm iletiler bir kontrol olarak görünür ancak engelleyen kişiye mesaj teslim edilmez. Sizi arayamaz, en son giriş zamanınızı veya profil resmi güncellemelerini göremezler.

WhatsApp’ta kişinin engeli nasıl kaldırılır?

Bir kişiyi yanlışlık enegellediniz veya kişinin engellini belli bir zaman sonra kaldırmak istiyorsanız. Bu işlemde kolaydır.

Whatsapp hesap

  • WhatsApp ana ekranından sağ üstteki üç noktaya , ardından “Ayarlar”a dokunun.
  • Hesap’a , ardından “Gizlilik”e ve ardından alttaki “Engellenmiş kişiler”e dokunun.

Whatsapp hesap engelle

  • Engellemek istediğiniz kişiye dokunun ve enegeli kaldırın.

Hepsi bu kadar! Bu yöntemi, sağ üst taraftaki artı simgesine dokunarak aynı anda birçok kişiyi engellemek için de kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*