Windows 10 1803 Güncellemesinden Sonra Siyah Masaüstü Hatası Nasıl Düzeltilir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10 1803 Güncellemesinden Sonra Siyah Masaüstü Hatası Nasıl Düzeltilir?

Windows 10 güncelleme hata

Her Windows 10 güncellemesinden sonra hatalar oluşmaktadır. Bitmeyen bir  önyükleme döngüsü genellikle yaygın olanlardan biridir. Kullanıcılar, yeni güncelleme yüklendikten sonra önyükleme döngüsü hatası ile karşılaşabiliyor. Masaüstü görünümü bile bir türlü yüklenmez ve kullanıcılar sadece siyah bir ekran ile karşılaşabilirler. Bu hata, Windows 10’u tekrar tekrar kurmaya zorlar.

Bu Konumun satırları boyunca bir hata iletisi görüyorsanız ve söz konusu konum “C:\windows\system32\config\systemprofile\desktop(Masaüstü)” şeklindeyse, masaüstünde hiçbir şey görmezseniz; hata mesajı yok, görev çubuğu yok, başlangıç menüsü yok, sağ tıklama bağlam menüsü yok, vb. sonra aşağıdaki düzeltmeyi takip edin.

Bu sorun genellikle kullanıcılar Windows 10’u güncelleştirdiğinde görünür. Temiz bir yükleme yapıyorsanız görünmesi pek olası değildir. Hatalı bir yükleme soruna neden olur. Tekrar yükleme yapmak sorunu çözer. Ayrıca, Avast antivirüsü kullanıyorsanız ve Windows 10 1803’ü güncellemediyseniz, bu sorunun antivirüs kullanıcılarının karşılaştığı bir sorundur.  Bu nedenle güncelleme yapmadan önce  Avast antivirüsü devre dışı bırakır veya kaldırırsanız bu sorunla karşılaşmazsınız.

Siyah Masaüstü Hatasını Onar

Boş siyah masaüstünü düzeltmek için bir Windows 10 yükleme diski oluşturmalısınız. Bunu yapmak gerçekten çok kolay, ancak şu anda sizin bilgisayarınız kullanılmadığından çalışan başka bir bilgisayara erişmeniz gerekiyor. En az 8GB alana sahip bir USB sürücüye de ihtiyacınız var. USB’de verileriniz varsa onların silineceğini bilin ve yedekleyin çünkü sürücü biçimlenecek.

windows 10 kurulumu

Çalışan bir bilgisayara USB sürücüsünü takın ve Microsoft’un resmi web sitesini ziyaret edin ve Windows 10 aracını indirin. İndirdiğiniz Exe dosyasını çalıştırın karşınıza kısa bir süre sonra çıkacak ekranda “kabul et” diyerek devam edin. Karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası (USB flsah sürücü, DVD vrya ISO dosyası) oluştur” seçeneğini seçin, “ileri” diyerek devam edin ve USB’yi seçerek işlemi başlatın. Dosyaların indirilmesi biraz zaman alacaktır.

Yukarıdaki işlem bitip disk hazır olduğunda, boş siyah masaüstü PC’nize geri USB’yi takın. Bilgisayarı açın ve USB’yi taktığınız için önyükleyici, size bir veya iki Windows 10 yüklemesini size gösterecektir. Bunlardan listelenen ilk olanı seçin.Siyah masaüstü hatalı Windows yüklemesini yapacağız. Yanlışlıkla ikinci Windows seçeneğini seçerseniz USB ile başlayacaktır. Amacımız USB ile başlatmak değildir, Normal hatalı siyah ekranlı Windows ile başlatmaktır.

yeni görev

Boş siyah masaüstü açıldıktan sonra, Windows + R klavye kısa yoluna basın ve “Çalıştır“a “Taskmgr“yi girin ve yönetici olarak açmak için Ctrl + shift + Enter’a basarak açın. Sol üst menüden Dosya> Yeni görevi çalıştır. Açılan iletişim kutusunda Gözat’a tıklayın ve daha önce oluşturduğunuz USB diskine göz atın. İçerisinde, setup.exe adlı dosyayı seçiin ve tamam diyerek çalıştırın.

Temel olarak yapmakta olduğunuz şey, yeni sürüme geçişi tekrar tekrar çalıştırmaktır. Kuruluma başlarken dosyalarınızı ve uygulamalarınızı saklamanıza ve güncellemenin bitmesine izin veren seçeneği belirtin. Bu seçenek verilerinizi korunmasına yardımcı olacaktır.

  1. Avatar

    Güzel paylaşım

Bir yorum bırakınız...

*