Windows 10 ISO Nasıl İndirilir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10 ISO Nasıl İndirilir?

windows 10 iso

 

Microsoft, Windows 10 ISO görüntülerini resmi web sitesi üzerinden herkesin indirip kullanmasına izin verir. Windows kullanıyorsanız Windows  yüklemek için sizi Medya Oluşturma Aracı’nı indirmeye zorlar. Bu makalede araç olmadan sadece ISO dosyasını nasıl indireceğinizden bahsedeceğiz.

Microsoft’un Medya Oluşturma Aracı yalnızca Windows içindir. Web sitesine macOS veya Linux gibi başka bir işletim sisteminden erişirseniz, bunun yerine doğrudan bir ISO dosyası indirebileceğiniz bir sayfaya gidersiniz.

Windows 10 ISO Görüntü Dosyası Nasıl İndirilir

Chrome tarayıcınız açın ve Microsoft Windows indirme web sitesine gidin.

geliştirici araç

Chrome tarayıcınızın üstündeki üç noktayı tıklayın ve ardından Diğer Araçlar> Geliştirici Araçları‘nı seçin. Alternatif olarak, klavyede Ctrl + Shift + I tuşlarına basabilirsiniz.

network

Sağ tarafta açılan alandan sağ üst tarafta üç noktaya tıklayın ve ardından etkinleştirmek için More tools> Network Contiditions‘u seçin. “User agent” bölümünün altında “select automatacally” seçeneğinin işaretini kaldırın.

kukkanıcı

Chrome, aralarından seçim yapabileceğiniz önceden yapılandırılmış kullanıcı aracılarının uzun bir listesini sunar. Aşağı açılır menüyü tıklayın ve listeden Windows olmayan birini seçin.  Windows tabanlı olmayan herhangi bir şey yeterli olacaktır.

sürüm

Geliştirici Araçları bölmesini açık tutun ve indirme sayfasını yenileyin. Bu kez yüklendiğinde, indirmek istediğiniz Windows 10 ISO sürümünü seçebileceğiniz bir açılır menü göreceksiniz. Bir sürüm seçin ve ardından “Onayla” düğmesine tıklayın. Tercih ettiğiniz dili seçin ve ardından “Onayla” yı tıklayın.

indir

Son olarak, indirmeyi başlatmak için 32 veya 64 bit seçeneğine tıklayın. İndirme bağlantıları oluşturma tarihinden itibaren 24 saat geçerlidir. İstenirse, indirme için bir hedef seçin ve ardından “Kaydet” i tıklayın. Tarayıcıda yaptığınız değişiklikler, Chrome’un geliştirici araçlarını kapattığınız anda normale dönecektir.

İndirme işleminiz tamamlandıktan sonra, artık Windows ISO sahibisiniz Microsoft’un Medya Oluşturma Aracını kurmanıza gerek kalmadan sanal bir makineye yükleyebilir veya USB sürücü yükleyici oluşturabilirsiniz .

Bir yorum bırakınız...

*