Dünya'nın En Popüler 10 Youtuber'ı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Dünya’nın En Popüler 10 Youtuber’ı

youtuber

YouTube, insanların içerik oluşturup birbirleriyle paylaşmaları ve kendilerini büyük bir kitleye ifade ettikleri bir platform olarak yıllar geçtikçe popülaritesini sürekli artırdı. YouTube bu kadar çok insana ulaşma yeteneğine sahip olduğundan, bazı popüler YouTuberlar hiç azımsanmayacak sayıda aboneye sahip olabilirler. Peki, en popüler YouTuberların sahip oldukları fan kitlesi ne kadar büyük? Bugün, dünyadaki en popüler 10 YouTuber’a bakacağız ve hayranlarını nasıl eğlendirdiklerine dair gerçekleri bazı gerçekleri paylaşacağız.

10. Vegetta777

Abone Sayısı: 28.6 milyon
İsim: Samuel de Luque
Yer: İspanya
Birincil Konu: Oyun
Link: https://www.youtube.com/user/vegetta777

Vegetta777, içeriğini Minecraft, Battlefield ve Grand Theft Auto gibi oyunlara odaklayarak, YouTube kanalında 10.8 milyardan fazla izlenme aldı. İspanya Madrid’de doğdu ve 22 yaşındayken YouTube kariyerine devam etmek için hemşirelik asistanlığı sertifikasını ve polis olabilme şanslarını bir kenara itti. YouTube’da ünlü olmanın yanı sıra, Samuel’in Instagram’da da 2,8 milyon takipçisi bulunuyor.

9. Fernanfloo

Abone Sayısı: 34.8 milyon
İsim: Luis Fernando Flores Alvarado.
Yer: El Salvador
Birincil Konu: Oyun
Link: https://www.youtube.com/user/Fernanfloo

Fernanfloo, Grand Theft Auto ve Fortnite gibi iyi oyunları konu alan canlı içeriği ile online oyun dünyasında olağanüstü bir popülerlik kazandı. Ayrıca erkek kardeşi, kendi popülerliğini kazanmış köpeği Curly ile birlikte videolar da çekiyor. Fernanfloo köpeği hakkında kendi çizgi romanını yayımladı: “Curly esta en Peligro”. Fernanfloo ayrıca kendi uygulamasını piyasaya sürerek iyi bir ürün ortaya koydu. YouTube kariyerinin yanı sıra, Fernanfloo da aktif bir Twitch yayıncısı.

8. Felipe Neto

Abone Sayısı: 35.9 milyon
İsim: Felipe Neto
Yer: Brezilya
Birincil Konu: Günlük yaşam, güncel olaylar
Link: https://www.youtube.com/user/felipeneto

Felipe Neto, Brezilya’da bir milyon aboneye ulaşan ilk YouTuber’dı, ancak durmadı ve birkaç YouTuber ödülü daha kazandı. “Anlamı Yok!” adlı kanalı ünlüler ve güncel olaylar hakkında komedi niteliğinde yorumlar içeriyor. Felipe, kariyerini Rio de Janeiro’da büyütürken ebeveynleri ve erkek kardeşi tarafından büyük miktarda destek ve teşvik sağlandı. Felipe, Brezilyalı eğlence şirketi Paramaker’ın kurucusu ve CEO’su olmaya devam ediyor.

7. El Rubius (elrubiusOMG )

Abone Sayısı: 36.8 milyon
İsim: Rubén Doblas Gundersen
Yer: İspanya
Birincil Konu: Oyun
Link: https://www.youtube.com/user/elrubiusOMG

Bu İspanyol asıllı Norveçli YouTuber, çok çeşitli abonelere hitap eden içerik oluşturmak için yakın arkadaşı Miguel Angel ile iş birliği yaparak adını duyurdu. İçeriği eskiz çizgi romanlarından, Vlog’lardan, oyun videolarına kadar her şeyi içeriyor. Büyük bir YouTuber olarak dünyaca tanınmasının yanı sıra El Rubius, Instagram ve Twitter’da milyonlarca takipçi oluşturdu. El Rubius, İspanya’daki diğer YouTube kanallarından daha fazla aboneye sahiptir.

6. JuegaGerman

Abone Sayısı: 38 milyon
İsim: Germán Garmendia
Yer: Şili
Birincil Konu: Oyun, komedi
Link: https://www.youtube.com/user/JuegaGerman

Bu yaratıcı YouTuber, genç yaşta erkek kardeşi ile birlikte bir grup kurdu, daha sonra gündelik konularda komik abartılı yorumlar yaparak popülerlik kazandı. German aynı zamanda bir yazar ve “Ice Age: Collision Course”un İspanyolca versiyonunda rol aldı. Bir YouTuber olarak son derece popüler olan German, Mexico City’deki hayranlarıyla buluşma sırasında bir hayranı heyecana dayanamayarak kalp krizinden hayatını kaybetti. German ve erkek kardeşi Diego annelerini “Supermom” olarak adlandırıyor.

5. Whinderssonnunes

Abone Sayısı: 38.2 milyon
İsim: Whindersson Nunes
Yer: Brezilya
Birincil Konu: Günlük yaşam, komedi, yorumlar
Link: https://www.youtube.com/user/whinderssonnunes

Esprili vlogları ve şarkıcı taklitleriyle tanınan Whindersson Nunes, bu kadar yüksek bir abone sayısına ulaşan en genç Brezilyalı YouTuberdan biri. Nunes, bu etkileyici kanalını yönetmek için sürekli tanıtımlar yapmak, taze içerikler sunmak ve diğer YouTuberlar ile işbirliğinde bulunma konusunda akıllıca davrandı. En popüler parodi videolarından biri 28 milyon görüntülemeyi aştı. Ulaştığı büyük takipçi sayısından sonra, Whindersson 2019 yılında uluslararası turneye çıkmaya karar verdi.

4. Kids Diana Show

Abone Sayısı: 44.8 milyon
İsim: Diana ve Roma
Yer: ABD
Birincil Konu: Aile hayatı, oyuncak paketi açma
Link: https://www.youtube.com/channel/UCk8GzjMOrta8yxDcKfylJYw

Ukrayna kökenli Amerikalı YouTuber Diana, aile hayatını, akrabalarıyla geçirdiği günleri ve oyuncak kutuları açma konularını içeren çok sayıda video çekmek için ailesiyle birlikte çalışıyor. Çektiği içeriklerden zevk alan binlerce Instagram takipçisini de bir araya getirdi. Küçük kardeşi Roma’da, kendi YouTube kanalına sahip olmasının yanı sıra Diana’nın videolarında da sıkça görünmektedir. Hem Diana hem de Roma, 2015’ten bu yana ebeveynleriyle birlikte YouTube üzerinden videolar yayınlıyorlar.

3. Like Nastya Vlog

Abone Sayısı: 46 milyon
İsim: Stacy, Nastya
Yer: ABD
Birincil Konu: Aile hayatı, çocuk oyuncakları
Link: https://www.youtube.com/channel/UCJplp5SjeGSdVdwsfb9Q7lQ

Bu beş yaşındaki Rus kökenli Amerikalı kız Nastya, bilgisayar oyunlarının YouTube’da ünlü olmak için gerekli tek şey olmadığını kanıtlıyor. Nastya ve ailesi, onun babasıyla oyun oynamasını, oyuncaklarının keyfini çıkarmasını ve aile gezilerinde iyi vakit geçirdiğini gösteren videolar çekiyorlar. Bu Youtube kanalı açıldığı 2016 yılının Ocak ayından bu yana Rusya’daki en popüler YouTube kanalı oldu. Nastya’nın ailesi Florida’da yaşıyor ve “Stacy Toys” adlı başka bir kanala daha sahipler.

2. Dude Perfect

Abone Sayısı: 48.8 milyon
İsim: Cory ve Coby Cotton, Tyler Toney, Garrett Hilbert ve Cody Jones
Yer: ABD
Birincil Konu: Spor, ünlü sporcular
Link: https://www.youtube.com/user/corycotton

Hile videoları ile dünyaca ünlü olan Dude Perfect üyeleri üniversiteden beri arkadaş ve hala normal Teksaslılar gibi düşünüyorlar. “Dünyanın En Uzun Basketbol Atışı” adlı videolarının ardından viral oldular ve daha fazla deneme videoları çekerek harika zaman geçirmeye devam ettiler. Hepsinden öte, Serena Williams, Tim McGraw ve Paul Rudd gibi yıldızlar da çektikleri videolara konuk oldular. Dude Perfect’i oluşturan beş unutulmaz kolej arkadaşının yanı sıra, YouTube kanalının da Peluş Panda isimli bir maskotu var.

1.PewDiePie

Abone Sayısı: 102  milyon
İsim: Felix Kjellberg
Yer: İngiltere
Birincil Konu: Oyun, yorumBirincil Konu: Günlük yaşam, komedi, yorumlar
Link: https://www.youtube.com/user/PewDiePie

PewDiePie, abone sayısına göre dünyanın en büyük YouTuberı. Bu İsveçli bilgisayar oyuncusunun, içeriklerini duymamış bir YouTube izleyici bulmak oldukça zor. Son derece riskli bıçak sırtı esprilerin yanında, PewDiePie yardım için bir kitap yayınlayarak ve çeşitli yardım kuruluşları için önemli bağışlar toplayarak etkisini iyi kullanmak için bazı adımlar attı. PewDiePie, başlangıçta YouTube kariyerini sosisli sandviç satarak destekliyordu.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 yerel grup ilkesi düznleyicisi

Windows 10 Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi Ne İşe Yarar? Nasıl Açılır?

Window 10 bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarı özelleştirme veya hataları düzeltmek noktasında Yerel Grup ...
ps plus ekim 2020 ücretsiz oyunlar

PlayStation Plus Ekim 2020 Ücretsiz Oyunları Resmi Olarak Açıklandı!

Sony, geçtiğimiz saat dilimi içerisinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla birlikte PlayStation ...
Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi, Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu: Xiaomi Mi 10T Pro

Günümüzün en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, düzenlediği özel bir lansman ...
Modern Warfare call of duty

Call of Duty’nin Sezon 6 Güncellemesi ile Gelen Çökme Hatası

PlayStation 4 ve PC için Call of Duty sezon 6 güncellemesi, Warzone ...
xbox live gold ekim 2020 ücretsiz oyunları

Xbox Live Gold Ücresiz Oyunları Ekim 2020

Microsoft, Xbox Live Gold aboneleri için Ekim 2020 ücretsiz oyunlarını açıkladı. Yapılan ...
dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...