Windows 10'da Etkinleştirme Yapılmadan Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Etkinleştirme Yapılmadan Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

windows-10üü

Yeni bilgisayarınızı alındığında veya bilgisayara format atıldığında yapılan ilk şeylerden biri duvar kağıdını değiştirmektir.Bilgisayarınızda Windows aktivasyonu etkinken, bilgisayarınızın duvar kağıdını değiştirmek hızlı ve kolaydır. Tek yapmanız gereken “Ayarlar -> Kişiselleştirme” ye girmek ve duvar kağıdınızı seçmek. Ancak, Windows etkinleştirilmemişse, duvar kağıdını değiştirmek biraz zor olabilir.

Etkin Olmayan Windows 10 Bilgisayarında Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

Duvar kağıdını değiştirmenin bir yolu dosya gezgini içinden geçiyor. Henüz yapmadıysanız, kayıtlı duvar kağıtlarınızı saklamak istediğiniz klasörü oluşturun.

arka plan

Herhangi bir yerde yeni bir klasör oluşturmak istediğinizi varsayalım. Boş bir alana sağ tıklayın ve “Yeni” seçeneğini ve ardından “Klasör” seçeneğini seçin ve bir ad verin. Klasörü oluşturduktan sonra, bilgisayarınıza eklemek istediğiniz duvar kağıtlarını kaydedin. Dosya gezgini açın ve yakın zamanda oluşturduğunuz klasöre gidin. Sağ tıklayın ve “Masaüstü arka planı olarak ayarla” yı tıklayın.

İnternet Explorer Kullanarak Aktif Olmayan Windows 10 Duvar Kağıdı Değiştirme

internet explorer arama

Herhangi bir nedenle ilk yöntemle ilgili sorun yaşıyorsanız, Windows Etkinleştirmesi’ni atlamak için Internet Explorer’ı kullanabilirsiniz. Internet Explorer’ı bulmanın en kolay yolu, Cortana’daki arama çubuğunda aramaktır.

arka plan belirle

İnternet explorer’a bulmak istediğiniz bir resim ismini seçin örnek araba, İnternet Explorerda istediğiniz resmi açtığınızda sağ tık yapın ve  “Arka plan olarak belirle” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek, alandan tasarruf etmek için resmi bilgisayarınıza indirmek istemiyorsanız kullanışlıdır. Gördüğünüz gibi, Windows 10 bilgisayarınızın duvar kağıdını değiştirmek için Windows etkinleştirilmiş olması gerekmez.

 1. Avatar

  teşekkürler

 2. Avatar
  Ahmet
  10:57 3 Nisan 2020 10:57

  Teşekkürler. İşe yaradı.

 3. Avatar

  Teşekkürler

Bir yorum bırakınız...

*