Windows 10'da Masaüstü Simgelerini Büyültme ve Küçültme | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Masaüstü Simgelerini Büyültme ve Küçültme

Windows

Windows, Masaüstü simgelerini bilgisayarın çözünürlüğüne göre veya sevkinize göre büyük, orta veya küçük masaüstü simgeleri seçmenizi sağlar. Masaüstü simgelerinizin boyutunu, fare tekerleği ile hızlı bir kısayolla ayarlayabilirsiniz. Bu ayarı tüm Windows işletim sistemi sürümlerinde yapabilirsiniz. Standart masaüstü simgesi boyutları masaüstünün sağ tık menüsünde bulunur. Sağ tık yapın ve “Görünüm” seçeneğinden “Büyük simgeler”, “Orta boyutlu simgeler” veya “Küçük simgeler” seçeneğini seçin.

Ekstra boyut seçenekleri için, fare imlecinizi masaüstünün üzerine getirin, klavyenizdeki “Ctrl” tuşunu basılı tutun ve fare tekerleğini yukarı veya aşağı kaydırın. Kaydırmayı durdurun ve tercih ettiğiniz boyutu bulduğunuzda Ctrl tuşunu bırakın.

Bu kısayol, tipik masaüstü bağlam menüsününkinden daha geniş bir masaüstü simgesi boyutu aralığı seçmenize olanak tanır. Fare tekerleği kısayolu, simgelerinizi yeniden boyutlandırma, küçültme veya başka türlü yapabileceğinizden daha fazla büyütme konusunda size ekstra kontrol sağlar.

Bu özellik Dosya Gezgini’nde veya Windows Gezgini’nde de çalışır. “Ctrl” tuşunu basılı tutup farenizin kaydırma tekerini döndürerek dosya ve klasör simgelerini hızlı bir şekilde yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*