Microsoft Office'in En Son Sürümü Hangisidir? | Sonsuz Teknoloji

Microsoft Office’in En Son Sürümü Hangisidir?

office 2016

Office 2016, hem Windows PC hem de Mac için Microsoft Office’in en son sürümüdür. Office 365’e abone olursanız, her zaman Office’in en son sürümüne güncellemeler alırsınız. Geleneksel bir tek sistem lisansı satın alırsanız, her yeni sürümü satın almanız gerekir.

En Son Sürüm Office 2016

Microsoft Office’in en son sürümü, hem Windows PC’leri hem de Mac’ler için kullanılabilen Office 2016’dır. Microsoft, 9 Eylül 2015 tarihinde Windows için ve 22 Eylül 2015  tarihinde Mac için Office 2016’da yayımladı.

Windows sürümü, Windows 7 de dahil olmak üzere Windows 7 Service Pack 1 ve sonraki işletim sistemlerinde çalışır. Mac sürümü, Mac 10.13 High Sierra dahil OS X 10.10 Yosemite ve daha yeni sürümlerini destekler.

İPhone, iPad, Android ve web için Office uygulamaları da vardır. Bunlar her zaman en yeni yazılımlarla günceldir.

Microsoft’un Office 365 abonelik hizmetiyle sağlanan Office 2016 sürümleri, adına rağmen aslında Office 2016’nın geleneksel sürümlerinden biraz farklıdır. Office 365 abonelik hizmeti aracılığıyla kullanılabilen Office uygulamaları, Office 2016’nın standart bağımsız kopyalarından önce yeni özellikler alır.

Sürüm Nasıl Kontrol Edilir?

Windows üzerinde Microsoft Office’in hangi sürümünü  kullandığınızı kontrol etmek için, Word veya Excel gibi bir Office uygulamasını açın ve ardından pencerenin sol üst köşesindeki “Dosya” menüsünü tıklayın.

Kenar çubuğu menüsünde “Hesap” seçeneğini tıklayın. Eski sürümlerde ise “Yardım” seçeneğini tıklayın. Ekranınızın sağ tarafında bulunan “Ürün Bilgileri” bölümüne bakın ve hangi Office sürümünü kullandığınızı göreceksiniz.

Mac’te, bu bilgileri bulmak için bir uygulamanın menüsünde “Hakkında” seçeneğini tıklayın. Örneğin, Microsoft Word’de, Word> Word Hakkında’yı tıklatın. Microsoft Excel’de, Excel> Excel Hakkında’yı tıklatın.

Son Sürüme Güncelleme

Güncelleme, Microsoft Office’i nasıl satın aldığınıza bağlı olarak değişir. Office 365 abonelik hizmetine abone olursanız, her zaman Microsoft Office’in en son sürümüne sahip olursunuz.

Bir Office uygulamasında Dosya> Hesap> Güncelleme Seçenekleri> Şimdi Güncelle‘yi tıklayarak güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Güncellemeleri devre dışı bırakmamışsanız, Office her zaman arka planda kendini günceller.

Office 365

Microsoft’un Office 365 abonelik hizmetine abone olarak Office 2016’yı bilgisayara yükleyebilir ve avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Office 365’in farklı güncelleme paketleri vardır. Office 365’in standart tüketici sürümleri, her ay yeni özellikler ve diğer güncellemeler alan “Aylık”

güncelleme paketi yer alır. Aylık paket satın alma “Yıllık” paket alma satışlarının hemen altında daha küçük yazı ile belirtilmiştir. Office 365  aboneliği aracılığıyla bir Office sürümünü yüklediyseniz, bunun yerine “Yıllık” pakette alabilirsiniz. Güvenlik güncellemelerini almaya hemen başlarsınız.

Office 2016’nız yoksa, Microsoft’un Office 365 abonelik hizmetine abone olarak veya Office 2016’nın tek bir PC veya Mac lisansını satın alarak ve sisteminize yükleyerek edinebilirsiniz. Ancak bu işlem daha pahalıdır.

Office 365’e abone olmak yerine Office 2016’yı satın almayı seçerseniz, bir sonraki büyük Office sürümüne otomatik olarak güncelleştirilmezsiniz. Ancak, Office 365’e abone olursanız, en son Office yazılımı ile otomatik olarak güncel tutulur.

Fiyat

Office’i birden çok bilgisayara yüklemek istiyorsanız Office 365 özelliklerini kullanmak iyi bir fikirdir. Office 365 bireysel, yıllık 249,99 TL’dir. Office’i bir PC’ye veya Mac’e yüklemenizi sağlar. Ancak, Office 365 Ev’in maliyeti yıllık 329,99 TL!dir.  Office’i beş bilgisayara veya Mac’e  yüklemenize olanak tanır. Windows veya Mac için Office 2016’nın tek başına bir kopyası 499,99 TL’dir. Bu paketlerde güncellemeler de göz önüne alındığında Office 365 Ev çok avantajlıdır. İş için aylık ödeme seçenekleri ile gelir. Daha detaylı bilgi ve satın almak için resmi sayfayı ziyaret ediniz. 

 

Bir yorum bırakınız...

*