Windows 10'da "No Internet, Secured" Hatası Nasıl Düzeltilir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da “No Internet, Secured” Hatası Nasıl Düzeltilir?

no-internet-secured

“No Internet, Secured – İnternet yok, Güvenli” diyor. Ne garip bir mesaj. Elbette, eğer İnternet yoksa, zaten güvendeyim demektir. Her zamanki gibi, birçok olasılık ve birçok çözüm var ve sizin için tüm önemli olanları gözden geçireceğiz.

IP Yapılandırmayı Yenileyin

Belirsiz “No Internet, Secured” hatasının kolay çözümlerinden biri IP yapılandırmasını yenilemektir. Sol alttan Windows arama çubuğuna “cmd” yazarak Komut İstemi’ni açın, ardından aşağıdaki komutları girin:

ipconfig /release
ipconfig /renew

Winsock’u Sıfırla

Komut isteminde deneyebileceğiniz birkaç şey var. Winsock protokolü, bilgisayarınızın ağ hizmetleriyle iletişiminin büyük bir bölümünü kontrol eder ve sıfırlanması, başlık altı ögelerin çoğunu varsayılan ayarlarına sıfırlar.

Winsock kataloğunu sıfırlamak için komut istemine aşağıdaki komutu girin:

netsh winsock reset catalog

Bağlantının Özelliklerini Düzeltin

bağlantı ayarını değiştir

İnternet bağlantısında gerektiği gibi çalışması için gereken çok şey var. Her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için, “Ayarlar” uygulamasında “Ağ ve İnternet” sekmesine gidin burada “Wi-fi” sekmesini tıklayın. Sağ alanda “İlgili ayarlar” başlığının altında “Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” linkini tıklayın. Açılan pencerede bağlı adaptörü sağ tıklayın ve “Özellikler” i tıklayın.

Özellikler penceresinde, aşağıdaki tüm kutuların işaretlendiğinden emin olun:

wifi özellikleri

  • Microsoft Ağları için İstemci
  • Microsoft Ağları için Dosya ve Yazıcı Paylaşımı
  • İnternet Protokolü Versiyon 4
  • İnternet Protokolü Versiyon 6
  • Link katmanı Topolojisi Bulma Yanıtlayıcısı

Bunu yaptıktan sonra, Tamam’ı tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İPv6’yı devre dışı bırak

Evet, PC’nizde IPv6‘yı etkinleştirmenizi söyledik, ancak bir istisna olabilir.

IPv6, mevcut IPv4 adreslerinin sayısının basitçe tükenmesi nedeniyle gittikçe daha fazla bilgisayarın kullandığı nispeten yeni bir internet protokolüdür. Ancak, tüm ağ donanımları ve ISS’ler iPv6 ile araları henüz iyi değildir. Bu nedenle, bunu açtıysanız, bağlantınızı engelleyebilir. Ya da İnternet’e IPv4 üzerinden bağlı olmanız mümkündür, ancak bilgisayarınız temel olarak IPv6 bağlantınızın “İnternet Yok” olduğunu bilmenizi sağlar.

Bunun sorun olabileceğinden şüpheleniyorsanız, bağlantınızın “Özellikler”in altındaki (son ipucuna erişildiği gibi) IPv6 kutusunun işaretini kaldırın.

Aygıt Yöneticisi Ayarı

Arama başlat menüsüne “aygıt yöneticisi” yazarak Windows aygıt yöneticisini açın ağ bağdaştırıcısı dahil aygıtlarınızı güncelleyebileceğiniz, devre dışı bırakabileceğiniz ve yeniden etkinleştirebileceğiniz ve yeniden yükleyebileceğiniz yerdir.

Aygıt Yöneticisi’nde “Ağ bağdaştırıcıları” nı tıklayın, ardından ağ adaptörünüzü bulun ve sağ tıklayın ve aşağıdakileri bu sırayla denemelisiniz:

Sırasıyla Sürücüyü güncelle ve Cihazı devre dışı bırak işlemini yapın, her bir işlemi gerçekleştirirken “Uçuk modunu” etkinleştirin, bilgisayarı yeniden başlatın, ardından “Cihazı etkinleştir” ve Uçuk modunu kapatın.Uçak modu ayarlarına ulaşmak için Windows Ayarlar > Ağ ve İnternet > Uçak Modu yolunu takip edin.

Cihazı kaldırın, bilgisayarı yeniden başlatın, cihazı yeniden yükleyin. Bu anakart veya tümleşik adaptörlerde otomatik olarak gerçekleştirecektir. Bir USB adaptörü kullanıyorsanız, sürücülerini yüklemek için fişini çekin ve tekrar takın.

Bir yorum bırakınız...

*