ZenMate Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

ZenMate Nedir? Nasıl Kullanılır?

ZenMate

İnternet ortamında yasaklar kendini göstermeye başladığı zaman indirilmeye başlanan yazılımlar arasında VPN yazılımları bulunmakta. Söz konusu ZenMate yazılımı da bu iş için üretilmiş özel bir yazılımdır.

ZenMate Nedir? Nasıl Kullanılır? Yasaklar bazı düzenlerin sağlanabilmesi adına alınan kararlardan oluşmaktadır. Her ne kadar durum böyle olsa da eğlence amacı ile ziyaret edilen sitelerin kapatılıyor olması da bir hayli can sıkıcı olabiliyor.

Bu gibi durumlarda VPN yazılımları ile kendinizi bir başka ülkeden giriyor gibi göstermeniz mümkün durumda. ZenMate yazılımı, içerisinde bulundurduğu sayısız ülke sayesinde kısa sürede VPN ağına bağlanarak kimliğinizi bir nebze de olsun gizlemenize olanak sağlıyor. Bu gizleme işleminden sonra söz konusu yasaklı web sitelerine erişim engeliniz ortadan kaldırılmış oluyor.

ZenMate Nasıl Kullanılır?

ZenMate Nasıl Kullanılır

ZenMate Nasıl Kullanılır? ZenMate Chrome gibi tarayıcılarda eklenti olarak çalışabilen tamamen ücretsiz bir VPN eklentisidir. Söz konusu yazılım kurulum sonrasında seçeceğiniz ülkeye sizi anında bağlama yaparak gizlenmenizi sağlamaktadır.

ZenMate Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle uygun tarayıcı ile eklentiyi yüklemek için “ZenMate Eklentisi” aramasını yapmanız gerekiyor. Chrome tabanlı bir tarayıcı kullanıyorsanız buraya tıklayarak doğrudan eklenti sayfasına erişme imkânınız bulunuyor.
  • Söz konusu sayfaya ulaştıktan sonra sağ tarafta “Chrome’a Ekle” seçeneğine tıklayarak tarayıcınıza söz konusu eklentinin eklenmesini sağlamanız gerekiyor.
  • Kısa bir kurulum sonrasında hızlı bir şekilde eklenti tarayıcınıza eklenecektir. Bu aşamadan sonra sağ üst tarafta bulunan ZenMate ikonuna tıklayarak eklentinin çalışmasını sağlamanız gerekiyor.
  • Karşınıza gelecek olan bu pencereden orta kısımda bulunan kalkan ikonuna basarak VPN servisinin ücretsiz ve sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

ZenMate Ücretli Mi?

ZenMate Ücretli Mi

ZenMate ücretli mi?

Her ne kadar ücretsiz VPN olarak geçiyor olsa da bazı zamanlarda para isteyen bir yapısı vardır.

Söz konusu eklenti bazı ülkelerden bağlanmanızı kısıtlıdır. İstediğiniz ülke üzerinden bağlantı gerçekleştirebilmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Söz konusu ücretler aylık ve yıllık olarak değişiklik gösterebilir..

Bunların yanı sıra kısa süreli bir VPN kullanımı sergilemeniz gerekiyorsa herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ücretsiz olan kısmı ile işlerinizi sorunsuz şekilde tamamlama şansınız bulunuyor. Ancak bu sürümde ortalama 1 saat sonrasında bağlantı otomatik olarak kapatılır. Bu gibi bir durum ile karşılaştığınızda tekrar bağlantı oluşturmanız gerekir.

ZenMate Mobil Uygulaması Var Mı?

ZenMate Mobil Uygulaması Var Mı

ZenMate Mobil Uygulaması var mı? ZenMate yazılımının mobil cihazlar için de bir uygulaması vardır. Söz konusu uygulamalar ücretsiz ancak kendi içlerinde bazı durumlarda abonelikler bulundurabilir.

Android için ZenMate uygulamasına erişebilmek için: Buraya Tıklayın.

IOS için ZenMate uygulamasına erişebilmek için: Buraya Tıklayın.

Bir yorum bırakınız...

*