Adobe Connect Nedir? Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Adobe Connect Nedir? Ne İşe Yarar?

adobe connect

2019 Yılının Aralık ayı içerisinde ortaya çıkan ve çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılan Corona virüsü sebebiyle birçok insan, günümüzde çalışmalarını ve eğitimlerini ev ortamında yürütüyor. Ev ortamında çalışmalarını ve eğitimlerini yürüten insanlar, ekip arkadaşları ile uzaktan çalışabilmek için programlar arıyor. Aranan bu programların başında da Adobe Connect uygulaması geliyor. Peki Adobe Connect nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

Adobe Connect Nedir?

Adobe Connect uygulaması sayesinde istediğiniz herhangi bir yerde çalışma arkadaşlarınız ile ister bilgisayardan ister akıllı telefonlarınızdan toplantı yapabilir yada sunum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca öğrenciler bu uygulama sayesinde diledikleri yerden uzaktan eğitim derslerini alabilmektedir.

Adobe Connect Uygulamasının Özellikleri

Son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan Adobe Connect özellikleri ile dikkat çekiyor. Kullanıcılara uzaktan çalışma imkânı veren uygulama sayesinde kolaylıkla akıllı cihazlardan yüz yüze toplantı yapılabiliyor. Son dönemin en popüler uygulamasının özelliklerini gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

Sanal Toplantı

Uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi de kullanıcılara sunulan sanal toplantı özelliği. Adobe Connect uygulaması sayesinde kullanıcılar diledikleri yerden ekip arkadaşları ile toplantı yapabiliyor. Ayrıca uygulama sayesinde başarılı bir şekilde sunum işlemi de gerçekleştirilebiliyor.

Uzaktan Eğitim

Adobe Connect uygulaması sayesinde çevrimiçi şekilde sanal sınıflar oluşturulabilmektedir. Oluşturulan bu sınıflar içerisinde çeşitli materyallerle birlikte eğitim uygulaması yapılabilmektedir. Kullanıcılar söz konusu uygulamayı kullanarak eğitimlerini sesli veya görüntülü bir şekilde devam ettirebilir, eğitim dökümanlarını birbiri ile paylaşabilir.

Çapraz Platform Desteği

Adobe firması tarafından geliştirilen uygulama kullanıcılara çapraz platform desteği sunmaktadır. Temel de bilgisayar için geliştirilmiş olan uygulama aynı zaman da İOS ve Android desteğini de sahiptir. Kullanıcılar istediği cihazdan uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedir.

Etkileşim Ön Planda

Kullanıcılara sunulan bu program sayesinde eğitim çalışmalarında etkileşim ön plana çıkıyor. Program içerisinde sınavlar oluşturabilir, öğrencilerin derslere katılımını ölçebilir ve aynı zamanda ayrıntılı öğrenci raporu elde edebilirsiniz.

Adobe Connect Fiyatı

Son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan Adobe Connect fiyatı ile dikkat çekiyor. Standart paketi satın almak isteyen kullanıcılar aylık 46 Euro öderken, gelişmiş seminer ve toplantı paketini almak isteyen kullanıcılar ise aylık 120 Euro ödemesi gerekiyor. Adobe Connect

uygulamasına ait eğitim paketini satın almak isteyen kullanıcılar ise aylık olarak 340 Euro ödeme yapması gerekiyor.

Bir yorum bırakınız...

*