Amazon’da Kartsız Ödeme – Alışveriş Nasıl Yapılır ? | Sonsuz Teknoloji

Amazon’da Kartsız Ödeme – Alışveriş Nasıl Yapılır ?

 

Türkiye’de bir süredir faaliyet gösteren; Çin merkezli e ticaret sitelerinden biri olan Amazon Türkiye, kredi kartı ya da banka kartı olmaksızın alışveriş yapılabilen yeni sistemini Türk kullanıcılarına kısa süre önce sundu. Site bünyesinde bulunan bakiye yükleme alanı sayesinde, Amazon Türkiye müşterileri anlaşmalı mağaza ve marketlerden bu kartlar satın alınabilecek.

Amazon’da Kartsız Alışveriş Devri Başladı!

Amazon Türkiye, Türkiye’de yaşayan kişilerin Çin merkezli olan Amazon ile anlaşma yapan mağazalardan kod satın alabilecek, ve bu kodları hesaplarına yükleyebilecekler. 25 Türk Lirası – 50 Türk Lirası ve 100 Türk Lirası değerinde olan bu kodlar, kişilerin Amazon Türkiye hesaplarına nakit olarak aktarılabilecek. Bu sayede de kişiler banka kartı ya da kredi kartı bilgilerini Amazon ile paylaşmadan, tamamen güvenli ve anonim bir şekilde alışveriş yapabilecekler.

Çin merkezli E ticaret platformlarından birisi olan Amazon’un Türkiye’ye sunmuş olduğu bu yeni hizmet sayesinde, Alışveriş yapmak isteyen kişilerin tamamen güvenli ve hızlı  bir biçimde alışveriş yapmalarına şans tanıyacak.

Amazon’da Kartsız Ödeme

Yeni nesil kartsız ödeme hakkında açıklamalarda bulunan Amazon Türkiye Müdürü Richard Marriott, “Yeni hizmetimiz sayesinde artık kullanıcılarımız amazon.com.tr üzerinden kredi ya da banka kartı olmadan alışveriş yapabilecek. Anlaşmalı mağazalar üzerinden piyasaya sürdüğümüz kartlar ile müşterilerimiz daha fazla ödeme seçeneğine sahip olurken, tercih ettikleri yöntemle ödeme yaparak online alışverişin keyfini çıkaracak.” Dedi.

Türkiye’de E – Ticaret Kapasitesi 60 Milyar Türk Lirası seviyesine ulaştı

60 milyar TL’ye ulaşan Türkiye’deki e-ticaret pazarına girişi ile pazara yeni bir soluk ve rekabet ortamı getiren Amazon Türkiye, Türkiye’deki faaliyetlerine 2018 yılının Eylül ayında başlamıştı. Amazon’un birkaç ay önce başlattığı Amazon Lojistik adı verilmiş olan yeni hizmetle Türk ticari girişimcilere depolama, paketleme ve kargo hizmeti sunan Amazon, yeni sunduğu hizmetle d tüketicileri ilgilendiren bir yenilik ile karşımıza çıktı.

Amazon’da Kartsız Ödeme

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, “25, 50 ve 100 TL değerindeki kodlara bugün itibarıyla anlaşmalı Carrefour, Teknosa ve BIM mağazalarından ulaşılabilecek.” bilgisini verdi.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*